• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : دوشنبه 30 مرداد 1396 / 08:50   کد خبر : 5124   گروه : سیاسی
اختصاصی نوای آبیدر/احمد محمدی

پشت پرده‌های انتخاب شهردار سنندج

انتخاب شهردار سنندج در هفته‌های اخیر به بحث داغ روز تبدیل شده و تقریبا تمامی رسانه‌های استان به آن پرداخته‌اند؛ فارغ از آنکه مجموعه اعضای شورای شهر سنندج درصدد حذف شهردار موفق شهر هستند.

انتخاب شهردار سنندج در هفته‌های اخیر به بحث داغ روز تبدیل شده و تقریبا تمامی رسانه‌های استان به آن پرداخته‌اند؛ فارغ از آنکه مجموعه اعضای شورای شهر سنندج درصدد حذف شهردار موفق شهر هستند.

به گزارش نوای آبیدر، همشهریان بزرگوار مدتیست بحث انتخاب شهردار در شهرما هم موضوع اصلی و شوچرای گروههای مجازی شده تا قبل از معرفی داوطلبین اصلی منسب شهرداری چون افراد مشخص نبودن هر چند سابقه مثبت آقای فخری در این مدت کوتاه بر کسی پوشیده نبود اما اظهار نظر قطعی سخت بود چون عده ای از دوستان چنان بومی گزینی را علم کرده بودن انسان مجبور به سکوت بود شاید فردی بومی با رزومه قویتر از آقای فخری به میدان آمد اما امروز که افراد داوطلب مشخص شدن اظهار نظر را ساده کرده هر چند با نگاهی گذرا به اسامی میتوان حدس زد که هیچکدام از این 6نفر هرگز رزومه و امتیاز دکتر فخری را برای شهردار شدن ندارند اما دلیل ذیل برهان و دلیل را استحکام می بخشد.


1_بر اساس شعار بومی گزینی: هرچند در دنیای امروز بحث بومی و غیربومی جز یک سخن و حقه پوپولیستی چیزی دیگر نیست اما چون ما کوردها در تقسیم قدرت مورد بی مهری بودیم بهرحال کاربردی تلافی جویانه دارد اما ما همیشه دیدیم که طرفداران بومی در پاسخ مخالفین گفتن بومی از نظر ما یعنی سنندجی و لاغیر حال دوستان بفرمایند این 6 نفر کدام یک سنندجی اصل هستن آیا غیراز این است که از قروه و دهگلان تا سقز و بانه و مریوان حوزه زادگاه این بزرگواران است که از نظر مسافت زادگاه بعضی از آقایان خیلی دورتر از زادگاه آقای فخری است. پس بهانه بومی و غیر بومی حل نشده است مگر اینکه با پوشش زبانی و مذهبی آنرا استتار کنید.


2- موضوع دوم رزومه کاری و سابقه است: بیایم بدون تعصب و براساس مدارک و پرونده پرسنلی افراد رزومه کاری را بررسی کنیم سابقه دکتر فخری که واضح و روشن است با تحصیلات عالی و 30 سال سابقه کاری که 24 سال آن فقط شهردار از شهرهای مختلف تا کلانشهر کرمانشاه بوده و هیچ جای بحث ندارد.


اما این 6 فرهیخته معزز که از افتخارات کورد و کردستان هستن از کارشناسی تا دکتر از نظر تحصیلی را در بر می گیرند ولی آیا از نظر عملی و تجربی یک ساعت در نهادی مهم مثل شهرداری سابقه دارند هرگز لذا اگر در "خانه کس است یک حرف بس است" قضیه آنقدر واضح و روشن و مبرهن است که جای سخن برای خوش انصاف اهل منطق نمی گذارد.


3- دستهای پنهان و پشت پرده که برای هریک از این افراد در کار بوده و اعضا محترم شورا را در تنگنا قرار دادن بماند در صورت لزوم افشاگری خواهد شد.


4- بحث در مورد تعدادی انگشت شمار هم که بحث بومی و غیر بومی را راه انداختن بماند که منافع آنان با بودن آقای فخری چطور به خطر افتاده در صورت نیاز آن هم رمزگشایی خواهد شد.


5- با توجه به مقایسه آقای فخری از هر نظر با داوطلبین جدید که حل آن ساده تر از 2×2 است شورای محترم دور پنجم در آستانه آزمونی ساده اما در عین حال بزرگ قرار گرفتن یا باید شایسته سالاری را بر گزینند و توان علمی و ولسوزی به شهر و مردم را انتخاب کنند یا از ترس گزند چند نفر که منافعشان و حتی باند سیاسی که با بودن فخری منافعشان بخطر افتاده شایستگی و آبادنی شهر و کاردانی و دلسوزی به مردم را فدای در امان ماندن از شمشیر منافع طلبان کنند.

 

اما با شناختی که حقیر از اعضا بزرگوار شورا دارم ان شاالله با انتخاب و ابقا آقای فخری سر بلند از این آزمون بیرون میایند.

 

یادداشت از: احمد محمدی

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

شهرداری سنندج شهردار سنندج شورای شهر سنندج انتخاب شهردار سنندج منوچهر فخری

نظرات بینندگان :

حیردرضائی دوشنبه 30 مرداد 1396 | 09:23 پاسخ

خدا کند شورا بداند وبفهمد که انتخاب شهردار برای آنها نیست برای یک شهر است پس کسی را ابقا یا انتخاب کنند که شایسته ترین است مدیرترین است با تجربه ترین است. نکند که ******* دیگری را انتخاب کنند وشهر آن شود که قبلا بود. البته نظربنده به عنوان یک شهروند سنندجی ابقاء شهردار فعلیست

آرمین سه شنبه 31 مرداد 1396 | 05:02 پاسخ

متاسفانه شورای شهر فقط به فکر منفعت های شخصبی هست تا آبادانی و پیشرفت شهر ما شهرداری رو میخوایم که موجب پیشرفت شهرمون بشه و آقای فخری عملکرد ارزشمندی رو در این مدت داشتند

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->