• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : پنجشنبه 22 تیر 1396 / 10:19   کد خبر : 5064   گروه : سیاسی

تاکید استاندار کُردستان به شوراها جهت ارجحیت دادن منافع مردم

استاندار کردستان اعضای شورای شهرهای استان را به ارجحیت دادن منافع عمومی بر منافع فردی تاکید کرد.

استاندار کردستان اعضای شورای شهرهای استان را به ارجحیت دادن منافع عمومی بر منافع فردی تاکید کرد.

به گزارش نوای آبیدر، "عبدالمحمد زاهدی" استاندار کُردستان در همایش و کارگاه آموزشی منتخبین دوره پنجم شورای شهرهای استان گفت: اعضای شورای شهرهای استان همیشه و در هرشرایطی منافع شهر و عموم مردم را مد نظر داشته باشند و اساس تصمیم گیری های خود را بر نفع عموم متمرکز کنند.

 

وی توجه به قانون و عمل به قوانین را در اداره شهرها بسیار حایز اهمیت خواند و ادامه داد: ملاک تصمیم گیری در شوراها قوانین و اسناد بالادستی  است که این کار علاوه بر سرعت در انجام اموراز ایجاد مشکل برای اعضا نیز جلوگیری می کند.

 

وی ادامه داد: قانونمداری و عمل به قانون می تواند به یک فرهنگ در رفتار مردم تبدیل شود.

 

زاهدی دیگر موضوع مورد اهمیت در پیشبرد امور شهری را جلوگیری از حجیم شدن بدنه شهرداری ها دانست و افزود: تا جایی که امکان دارد از بزرگ شدن بدنه شهرداری ها پرهیز شود  و اعتبارات آن به جای پرداخت حقوق به مسایل عمرانی اختصاص یابد.

 

استاندار کردستان راه توسعه شهرها و ارایه خدمت مطلوب به شهروندان را در گرو جذب سرمایه های بخش خصوصی عنوان کرد و گفت: هیچ جا بدون بهره بردن از توان بخش خصوصی توسعه پیدا نمی کند  و شوراها و شهرداری ها  باید با تسهیل  و تسریع امور زمینه حضور سرمایه گذاران را فراهم کنند.

 

وی توجه به همه ابعاد شهرها را در بخش های گوناگون مد نظر قرار داد و اظهار داشت: شهر یک پدیده زنده و دارای ابعاد متفاوت است و در نتیجه باید در تصمیمگیریها تمامی جنبه های آن مورد توجه قرار بگیرد.

 

زاهدی ادامه داد: اگر همه جنبه های شهرها و توسعه آن ها مد نظر قرار بگیرد شهرهایی زیبا ساخته خواهند شد که می تواند محل جذب و توجه گردشگران به عنوان یک رکن مهم درآمدی باشد.

 

استاندار کردستان با بیان اینکه نظام اسلامی از بدو تاسیس اهمیت ویژه ای برای شوراها قایل بود افزود: با حمایت های رهبری و همه ارکان نظام در دولت اصلاحات این اصل مهم از قانون اساسی اجرایی شدکه هم اکنون یک تجربه موفق از مردم سالاری دینی  و بهره گیری از خرد جمعی در سطح محلی و منطقه ای است.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود وفاق و همدلی در بین اعضای شورای شهرها ضروری دانست و اضافه کرد: بعد از انتخابات و در راستای پیشبرد مطلوب امور همه رقابت ها باید به رفاقت تبدیل شود چرا که در غیر ایتن صورت مردم متضرر خواهند شد.

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

استاندار کُردستان شوراها منافع مردم

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->