• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : پنجشنبه 22 تیر 1396 / 10:05   کد خبر : 5061   گروه : اجتماعی
پس از آتش سوزی هفته گذشته؛

اخطار به مالکین پاساژ صدف سنندج رنگ جدی به خود گرفت/مجتمع به دلیل تعمیرات برق بسته شد/شهرداری: تخلفات بسیاری رخ داده

آتش سوزی هفته گذشته مجتمع صدف سنندج موجب شد تا صاحبان مغازه‌های این پاساژ به نبود ایمنی معترض باشند و نهایتا این پاساژ چند روزی است که به دلیل تعمیرات برق بسته شده است.

آتش سوزی هفته گذشته مجتمع صدف سنندج موجب شد تا صاحبان مغازه‌های این پاساژ به نبود ایمنی معترض باشند و نهایتا این پاساژ چند روزی است که به دلیل تعمیرات برق بسته شده است.

به گزارش نوای آبیدر، آتش سوزی هفته گذشته پاساژ صدف سنندج تلنگری جدی در مغازه‌داران این مجتمع 20 ساله ایجاد کرد و موجب اعتراض آنان به نبود تجهیزات ایمنی و زیرساخت‌های استاندارد شد.

 

این آتش سوزی به دلیل استفاده بیش از توان برخی از مغازه‌های طبقه زیرزمین از کابل برق بود که در نهایت تاسف و به دلیل استاندارد نبودن پارکینگ و معبر ورودی آن، آتش نشانی نتوانست آنگونه که می‌بایست در این محل حضور یابد.

 

به زعم اینکه آتش با تلاش‌های آتشنشانان مهار شد، این سوال در اذهان ایجاد شده که نقش شهرداری در اخطار و جلوگیری از فعالیت چنین مجتمع‌های بدون تجهیزات ایمنی چیست؟

 

آیا مسئولین شهری با نادیده گرفتن چنین مکان‌هایی، ناخواسته پلاسکوی دیگری را در سنندج رقم خواهند زد؟

 

در همین راستا "علیرضا کاظمی" مدیر شهرداری منطقه 2 سنندج در گفتگو با نوای آبیدر گفته که چندین بار به به مالکین مجتمع صدف سنندج به دلیل وجود نقایص اخطار کتبی داده شد.

 

وی افزوده که مهمترین نواقص این پاساژ عدم احداث راه پله اضطراری و عدم ارائه گواهی مهندسین ناظر تاسیسات و گواهی اداره استاندارد در خصوص ایمنی آسانسور و همچنین عدم نصب سیستم اطفاء حریق است.

 

شهردار منطقه 2 اظهار کرده که احداث بالکن تجاری در طبقات مختلف به متراژ 423 متر، عدم اجرای رای کمیسیون ماده صد در خصوص احداث راه پله اضطراری، الحاق 623 متر مربع زیر زمین به پلاک مذکور و استفاده از آن بعنوان پارکینگ، الحاق 121 متر مربع واستفاده از آن بعنوان سرویس بهداشتی، الحاق 52 متر مربع واستفاده بعنوان پست برق، تبدیل راهرو به تجاری در طبقات مختلف و همچین کسری 65 واحد کسری پارکینگ از جمله تخلفات ساختمانی رخ داده در پاساژ صدف است.

 

کاظمی با بیان اینکه با توجه به دعوت مکرر از مالکین پاساژ صدف در خصوص ارائه دفاعیه از تخلفات رخ داده و عدم همکاری آنان، پرونده تخلفات ساختمانی پاساژ صدف به کمیسیون ماده صد خبر داد ارجاع داده شد.

 

به گزارش نوای آبیدر، پاساژ صدف سنندج یکی از مجتمع‌های تجاری – خدماتی شهر است که در اواخر دهه 70 بعنوان یکی از نقاط عطف تجارت در شهر ساخته شد و با توجه به حجم بالای تخلفات و نبود استانداردهای لازم است صاحبان مغازه‌ها به اخطارهای مکرر شهرداری توجه لازم را داشته باشند.

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

مجتمع صدف سنندج پاساژ صدف سنندج پلمپ ایمنی

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->