• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : دوشنبه 19 تیر 1396 / 09:12   کد خبر : 5054   گروه : اجتماعی
اختصاصی نوای آبیدر/

رانندگان تاکسی، خط مقدم جذب گردشگران/تاکید فرماندار و شهردار سنندج بر برخورد مثبت رانندگان تاکسی با مسافران

رانندگان تاکسی بعنوان یکی از مشاغل زحمت کش و حساس جامعه، می‌توانند بعنوان خط مقدم جذب مسافر و گردشگر عمل کنند و در مقابل نیز با برخوردی منفی زمینه ساز ایجاد ذهنیتی منفی در اذهان باشند..

رانندگان تاکسی بعنوان یکی از مشاغل زحمت کش و حساس جامعه، می‌توانند بعنوان خط مقدم جذب مسافر و گردشگر عمل کنند و در مقابل نیز با برخوردی منفی زمینه ساز ایجاد ذهنیتی منفی در اذهان باشند..

به گزارش نوای آبیدر، تاکسی‌ها بعنوان یکی از ارکان اساسی حمل و نقل شهری تاثیری بسزا در کنش‌های فرهنگی و تعاملات اجتماعی دارند.

 

برخوردهای مثبت و بعضا منفی رانندگان تاکسی می‌تواند خاطره‌ای بسیار شیرین و یا منفی از شهر و مردمان آن دیار در اذهان باقی بگذارد.

 

از همین رو، ارتقای سطح دانش، فرهنگ و آموزش نحوه تعاملات اجتماعی به این قشر زحمت کش و البته مهم جامعه می‌تواند موجب جذب گردشگر به استان کُردستان و شهر سنندج شود.

 

"منوچهر فخری" شهردار سنندج در دوره آموزشی رانندگان تاکسی گفته که مسافران و گردشگران در ابتدای ورود به هر شهری با رانندگان تاکسی  در ارتباط هستند و برخورد مناسب رانندگان تاکسی می‌تواند تاثیرات بسیار مثبتی را در یاد و خاطره گردشگران ایجاد و ذهنیت مثبت آنان را نسبت به مردم آن شهر تغییر دهد.

 

وی افزوده که نحوه ارتباط گیری رانندگان تاکسی با شهروندان بسیار حائز اهمیت بوده و شهروندان هم باید تعامل لازم را با این قشر زحمتکش داشته باشند.

 

"محمد ابراهیم زارعی" فرماندار سنندج نیز در این دوره آموزشی عنوان کرده که علاوه بر رفتار مناسب نظافت و آراستگی تاکسی از اهمیت بالایی در جهت کیفیت خدمات رسانی به شهروندان برخوردار بوده و موجب ایجاد خاطره‌ای خوبی در ذهن مسافران خواهد شد.

 

وی گفته که اگر رانندگان تاکسی  برخورد نامناسبی با مسافران صورت گیرد باعث بازتاب نامناسب و بدبینی آنان نسبت به مردم آن شهر خواهد شد این درحالیست که استقبال از گردشگران با روی گشوده تاثیرات عمیقی در ذهن مسافران وشهروندان ایجاد خواهد کرد.

 

البته در کنار تاکیدان فوق از سوی مسئولین باید این نکته را نیز متذکر شد که در حال حاضر مسافربران شخصی بلای جان تاکسی‌ها و حمل و نقل شخصی شده و اعتماد مردم از حمل و نقل عمومی سلب شده است.

 

این مسئله به وفور از سوی رانندگان مسافربرهای شخصی شنیده می‌شود که رانندگان تاکسی به مردم خدمات ارایه نمی‌دهند و همین امر موجب شده تا جایگاه تاکسی‌ها در سنندج – که تعداد آنها بیش از 3 هزار دستگاه می‌باشد – همانند دیگر شهرها نباشد.

 

از سوی دیگر، برخورد نامناسب برخی از رانندگان تاکسی و عدم سرویس دهی به مردم در ساعات پیک ترافیک و انتهای شب و همچنین تقاضای کرایه‌های بالا در روزهای برفی، بارانی و بسیار گرم نیز مزید بر علت شده تا وضعیت فرهنگی و برخوردی تاکسی‌ها به یک معضل رفتاری تبدیل شود.

 

یکی از راهکارهای حل این معضل، ساقط کردن پروانه تاکسی‌ها غیرفعال، ناقض قانون و کم کار می‌باشد که در اینصورت هم تعداد تاکسی‌ها کاهش یافته و هم نظارت بر آنها مستمرتر و جدی‌تر خواهد شد.

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

تاکسی تاکسیرانی سنندج رانندگان تاکسی ارتقای فرهنگی تاکسیداران

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->