• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : شنبه 17 تیر 1396 / 09:06   کد خبر : 5050   گروه : اجتماعی
رئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه تربیت مدرس تهران:

سنندج در زمینه برنامه ریزی شهری خلاق و اقتصاد محور باشد

رئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه تربیت مدرس تهران در کارگاه آموزشی توسعه کارآفرینی، اقتصاد و برنامه ریزی شهری با محوریت سنندج گفت: سنندج در زمینه برنامه ریزی شهری خلاق و اقتصاد محور باشد.

رئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه تربیت مدرس تهران در کارگاه آموزشی توسعه کارآفرینی، اقتصاد و برنامه ریزی شهری با محوریت سنندج گفت: سنندج در زمینه برنامه ریزی شهری خلاق و اقتصاد محور باشد.

به گزارش نوای آبیدر، کارگاه آموزشی توسعه کار آفرینی، اقتصاد و برنامه ریزی شهری با محوریت شهر سنندج با حضور منتخبین مردم در پنجمین دوره شورای اسلامی، شهردار، مدیران شهرداری و جمعی از مدیران استانی در سالن مرکز آموزش و مهارت سازمان فنی و حرفه ای برگزار شد.


در این کارگاه دو روزه دکتر بهروز زارعی عضو هیئت علمی دانشگاه تهران از اقدام شورای شهر در برگزاری این گارگاه آموزشی تقدیر کرد و گفت: امروز نمی توان بدون در نظر گرفتن مفاهیم نوین کار آفرینی وسرمایه گذاری در مسیر توسعه گام برداشت.


در ادامه این کارگاه آموزشی دکتر مجتبی رفیعیان رئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه تربیت مدرس تهران بر برنامه ریزی اصولی و مدون در خصوص شکوفایی خلاق واقتصاد محور مطالبی را ارائه نمود.


وی که مدیر پروژه برنامه ریزی استراتژیک برخی از شهر های مراکز استانهای کشور را بر عهده دارد ابراز امیدواری نمود: شهر سنندج بعنوان شهری پیشرو در زمینه برنامه ریزی شهری خلاق و اقتصاد محور حرکت نموده و با توسعه پایدار شهر موجبات رفاه شهروندان را فراهم نماید.


سخنران بعدی این کارگاه آموزشی دکتر ارسطو گویلی کیلانه منتخب مردم در پنجمین دوره از انتخاب شورای اسلامی شهر سنندج و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد  بود.


گویلی در این کارگاه آموزشی به تبیین اصول و مفاهیم شهر هوشمند و به تحلیل و بررسی زمینههای مورد نیاز شهر هوشمند پرداخت.


وی افزود: با تلاش و برنامه ریزی مناسب میتوان سنندج را تا سال 1400 بعنوان شهر پایلوت در جهت هوشمند سازی معرفی نمود.


وی تاکید کرد: در پیمایش فرایند هوشمند سازی حضور مسولان و مشارکت شهروندان در قالب برنامه های مدون و اقتصاد محور بسیار حائز اهمیت است.


در پایان این کارگاه آموزشی دکتر کیومرث ایراندوست رئیس دانشکده هنر ومعماری دانشگاه کردستان و مهندس حبیب الله طاهر خانی عضو هیئت مدیره شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید وزارت راه وشهرسازی به چالشها و آسیب های نظام درآمدی شهرداریها و راهکارهای مناسب در جهت بهبود وضعیت درآمدی شهرداریها در جهت شهر کارآمد پرداختند.


در پایان این کارگاه آموزشی دو روزه منتخبین پنجمین دوره از شورای اسلامی شهر سنندج ضمن تحلیل و بررسی خروجی برنامه های عملیاتی این کارگاه آموزشی برای تدوین برنامه استراتژیک توسعه شهر با استفاده از پتانسیل های فراوان سطح شهر و مشارکت دادن شهروندان در ساختار اداره شهر و حرکت به سوی توسعه پایدار تاکید نمودند.  
 

 

انتهای یپام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

کارگاه آموزشی شهرداری شهرداری سنندج

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->