• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : سه شنبه 13 تیر 1396 / 10:08   کد خبر : 5046   گروه : اقتصادی
اختصاصی نوای آبیدر/

اشتغال فراگیر دولت در کُردستان، چیزی شبیه طنز

بیکاری در کُردستان در چهارسال دولت یازدهم با رشد فزاینده‌ای مواجه بوده و دولتی‌ها به جای اتخاذ تصمیم‌های موثر برای حل این بحران، سیاسی‌کاری را در اولویت قرار داده‌اند.

بیکاری در کُردستان در چهارسال دولت یازدهم با رشد فزاینده‌ای مواجه بوده و دولتی‌ها به جای اتخاذ تصمیم‌های موثر برای حل این بحران، سیاسی‌کاری را در اولویت قرار داده‌اند.

به گزارش نوای آبیدر، وضعیت اسفناک بیکاری در کُردستان با آمار غیررسمی بالای 40درصد به یکی از بحران‌ها و معضل‌های اجتماعی تبدیل شده و زمینه ساز بروز بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی است.

 

از سویی دولت هر ساله با برگزاری آزمون‌های فراگیر استخدامی دستگاه‌های اجرایی مدعی است که اشتغال جوانان و متخصصین را در اولتی کاری قرار داده است، اما از سوی دیگر با نگاهی به آمار استخدامی‌های استان‌های محرومی چون کُردستان درمی‌یابیم که سهم کُردستانی‌ها در این استخدامی‌ها بسیار ناچیز است.

 

"فیروزی"، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفته که برنامه اشتغال فراگیر که در ستاد اقتصاد مقاومتی به تصویب رسیده برای اشتغالزایی 970 هزار نفر در سال جاری، هدفگذاری شده است.

 

وی افزوده که این برنامه شامل طرح های کارورزی، مهارت آموزی در محیط کار واقعی، مشوق های کارفرمایی و توسعه رسته های منتخب به میزان 5 هزار میلیارد ریال می باشد.

 

دولتی‌ها که بارها از ایجاد اشتغال سخن به میان آورده‌اند، تاکنون بصورت جدی و رسمی میزان اشتغال جوانان کُردستانی و برنامه خود برای حل بحران بیکاری را بیان نکرده‌اند.

 

شاید جنجالی‌ترین اظهارات دولتی‌ها در خصوص اشتغال سخنان حسن روحانی در جریان مناظرات انتخاباتی بود که وعده 4 میلیون شغل خود از طریق گردشگری را انکار کرد.

 

این در حالی است که اگر آقایان اندکی برنامه ریزی، توجه به نسل جوان، پرهیز از سیاسی کاری و انتصاب افراد متخصص در مناصب اداری و استانداری‌های کشور داشتند، شاید همان وعده ایجاد 4 میلیون شغل محقق شده بود.

 

سخنان غیرمسئولانه دولت یازدهم برای ایجاد اشتغال در کُردستان را شاید تنها چیزی شبیه به طنز دانست چرا که اکنون کُردستان رتبه‌های نخست کشور در بیکاری را داشته و خسل مهاجران به شهرها و کشورهای دیگر در حال افزایش است.

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

اشتغال فراگیر دولت بیکاری اشتغال

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->