• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : دوشنبه 22 خرداد 1396 / 09:39   کد خبر : 4988   گروه : اجتماعی
به همت بنیاد برکت کُردستان؛

کلنگ دبستان شش کلاسه روستای عیسی آباد سنندج بر زمین زده شد

مراسم کلنگ زنی دبستان 6 کلاسه روستای عیسی آباد از توابع بخش کلاترزان با حضور فرماندار سنندج، مدیر کل بنیاد برکت کردستان، مسئول انجمن خیرین مسکن ساز و تعدادی از مدیران آموزش و پرورش برگزار گردید.

مراسم کلنگ زنی دبستان 6 کلاسه روستای عیسی آباد از توابع بخش کلاترزان با حضور فرماندار سنندج، مدیر کل بنیاد برکت کردستان، مسئول انجمن خیرین مسکن ساز و تعدادی از مدیران آموزش و پرورش برگزار گردید.

به گزارش نوای آبیدر، احداث مدارس روستایی یکی از مهمترین نیازهای ارتقای سرانه آموزشی در استان کُردستان و به ویژه روستاها بوده که خود سهمی بزرگ در جلوگییر از مهاجرت روستائیان و مهاجرت معکوس آنها است.

 

در همین راستا، بنیاد برکت استان کُردستان با همکاری انجمن خیرین مدرسه ساز اقدام به احداث دبستان 6 کلایه در روستای عیسی آباد بخش کلاترزان سنندج کرده است.

 

"محمد ابراهیم زارعی" فرماندار سنندج در این مراسم ضمن تشکر و قدر دانی از بانیان اقدام خداپسندانه در این روستا گفت: کارخیر و نیک بنیاد برکت " وابسته به ستاد فرمان اجرایی حضرت امام خمینی ( ره )" بسیار ارزشمند است و امید واریم این کار خداپسندانه اجر اخروی را به دنبال داشته باشد.

 

وی با اشاره به ساخت مدارس طی چند سال اخیر در شهرستان سنندج اظهار کرد: خوشبختانه در چند سال اخیر در شهرستان فضاهای آموزشی توسعه یافته و اامید است با پیگیری و همکاری خیرین مدرسه ساز مدارس فرسوده شهرستان نوسازی خواهد شود.

 

شایان ذکر است این مدرسه 6 کلاسه در زمینی به مساحت 530 متر مربع در 2 طبقه با اعتباری بالغ بر 570 میلیون تومان  توسط بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی حضرت امام خمینی ( ره )  در این روستا ساخته می شود. 

 

مدارس برکت از مناسب‌ترین تجهیزات کمک آموزشی و بهترین استانداردهای ساخت اماکن آموزشی برخوردار است.  

 

این بنیاد تاکنون قرارداد ساخت ۶۲۸ مدرسه در محروم‌ترین مناطق کشور را منعقد کرده که ۴۲۰ مدرسه ساخته شده و به بهره برداری رسیده است.  

 

مدارس برکت پس از اتمام مراحل ساخت برای بهره برداری در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار می‌گیرد.  

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

بنیاد برکت کُردستان روستای عیسی آباد بخش کلاترزان احداث مدرسه فرماندار سنندج آموزش و پرورش سنندج

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->