• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : شنبه 20 خرداد 1396 / 11:24   کد خبر : 4984   گروه : اجتماعی
نوای آبیدر گزارش می‌دهد

وضعیت نامناسب آنتن دهی تلفن همراه در برخی از محلات سنندج/مدیر مخابرات: ذهنیت بد در خصوص تشعشعات توسعه شبکه را با مشکل مواجه کرده

پوشش آنتن شبکه تلفن همراه در برخی از محلات شهر سنندج با مشکل مواجه است، تاجایی که در برخی نقاط اعتراض شهروندان را به دنبال داشته است.

پوشش آنتن شبکه تلفن همراه در برخی از محلات شهر سنندج با مشکل مواجه است، تاجایی که در برخی نقاط اعتراض شهروندان را به دنبال داشته است.

به گزارش نوای آبیدر، شهر سنندج به واسطه توپوگرافی خاص جغرافیایی و پستی و بلندی‌های متعدد، همواره با توسعه زیرساخت‌های شهری همراه بوده است.


یکی از زیرساخت‌های مورد نیاز شهروندان، توسعه شبکه تلفن ثابت و همراه است که شهر سنندج به دلیل تپه‌های فراوان و نقاط کور بسیار، در حوزه تلفن همراه و پوشش شبکه بعضاً با چالش همراه بوده است.


گزارشات مردمی رسیده به سایت نوای آبیدر حاکی از آن دارد که محلات پردیس، شهرک نگار، برخی از پاساژ‌ها و چند محله دیگر در شهر سنندج دارای ضعف پوشش آنتن موبایل هستند.


از سویی شهروندان گلایه دارند که چگونه با تمامی تبلیغات شرکت مخابرات برای پوشش حداکثری، کماکان در مرکز استان کُردستان مشکل پوشش آنتن تلفن همراه وجود دارد.


از سوی دیگر، "آزاد حکمت" مدیر منطقه مخابرات کُردستان عنوان کرده که در شهر سنندج مرکز استان کردستان مشکل پوشش‌دهی موبایل داریم و برای برطرف کردن این مشکل و پوشش مناسب و ارتقای کیفیت باید سایت تکنولوژی ایجاد کنیم.


وی افزوده که زمانی که می‌خواهیم این مهم را انجام دهیم، متأسفانه به‌دلیل ذهنیت‌هایی ایجاد شده در بین مردم در مورد تشعشعات این سایت‌ها با معارض مواجه می‌شویم.


حسین، یکی از شهروندان ساکن در محلات کم پوشش سنندج، به نوای آبیدر می‌گوید: خیلی اوقات برای گرفتن تماس باید به بالای پشت بام و یا بالکن منزل بروم چرا که تماس در داخل اتاق‌ها میسر نیست.


وی می افزاید: از سوی دیگر، واقعا نگران هستیم که دکل‌های نصب شده آیا برای سلامتی ما ضرر دارند یا نه؟ مسئولین باید در این زمینه با سند و مدرک موضوع را برای مردم شفاف سازی کنند.


اینکه آیا تشعشعات دکل‌های BTS بریا سلامتی اسنان مضر است خود بحثی کارشناسی و پیچیده است اما شرکت مخابرات استان کُردستان مکررا اعلام کرده که تمامی این دکل‌های با مجوزهای قانونی سازمان انرژی اتمی و سازمان تنظیم مقررات رادیویی انجام شده و هیچگونه تشعشع مضر و خطرناکی مشاهده و به ثبت نرسیده است.


سایت نوای آبیدر آماده است تا بهمراه مسئولین فنی شرکت مخابرات و مدیر مجموعه، در تستی فنی بهمراه عکس و فیلم موضوع را برای مردم شفاف سازی کرده و از مسئولین درخواست دارد تا مشکلات آنتن دهی موبایل در محلات سنندج را رفع کند.


انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

موبایل دکل موبایل آنتن دهی موبایل پوشش شبکه تلفن همراه تلفن همراه مخابرات کردستان

نظرات بینندگان :

ویسی شنبه 20 خرداد 1396 | 12:47 پاسخ

واقعا پوشش انتن دهی در سطح شهر و حاشیه شهر خیلی افتضاح هست حتی من در از وزارت ارتباطات هم شکایت کردم ولی متاسفانه استان هیچ اقدامی نمیکنند

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->