• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : چهارشنبه 10 خرداد 1396 / 10:16   کد خبر : 4962   گروه : ورزشی
اختصاصی نوای آبیدر/

واگذاری پروژه‌های ورزشی کُردستان به بخش خصوصی؛ منفعت‌ها و چالش‌ها

اداره کل ورزش و جوانان کُردستان اعلام کرد که چندین پروژه ورزشی استان را در قالب ماده 27 به بخش خصوصی واگذار می‌کند.

اداره کل ورزش و جوانان کُردستان اعلام کرد که چندین پروژه ورزشی استان را در قالب ماده 27 به بخش خصوصی واگذار می‌کند.

به گزارش نوای آبیدر، ورزش کُردستان و وضعیت زیرساخت‌های آن همواره جزو چالش‌های بزرگ دولتی‌ها و دغدغه اهالی ورزش بوده است.

 

بر اساس آمار رسمی و اعلام مسئولین، سرانه فضای ورزشی در استان کُردستان 30 سانتی‌متر مربع است که با توجه به استعدادهای بزرگ ورزشی در کُردستان، در نوع خود فاجعه است.

 

تاخیر در اتمام پروژه‌های ورزشی در کُردستان و نبود حمایت‌های لازم از سوی مسئولین نیز مزید بر علت شده تا ورزشکاران برای ادامه فعالیت‌های حرفه‌ای خود به شهرها و کشورهای دیگر مهاجرت کنند.

 

تسهیل ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی برای اتمام و احیای پروژه‌های ورزشی به خواب رفته، کهنه و و فرسوده کُردستان می‌تواند حرکتی مثبت در راستای تحقق یکی از بندهای اقتصاد مقاومتی و غیردولتی کردن امورات است.

 

از سویی، ورود بخش خصوصی می‌تواند جان تازه ای به ورزش کُردستان بخشیده و سرمایه های نهفته را به این حوزه مهم و مستعد وارد کند که خروجی آن می تواند جلوگیری از مهاجرت ورزشکاران – در صورت حمایت های ویژه – باشد.

 

از سویی دیگر، در صورت عدم نظارت اداره ورزش و جوانان بر عملکرد بخش خصوصی، می‌تواند موجب نگرانی اهالی ورزش از ایجاد فضایی ضد ورزش توسط برخی دستگاه‌های خصوصی باشد.

 

واگذاری چند پروژه ورزشی نیمه تمام به بخش خصوصی در کردستان

"حامد جولایی" مدیرکل ورزش و جوانان کردستان در این خصوص گفته که استخر سرپوشیده دیواندره، زمین چمن استقلال سنندج و استخر سرپوشیده حجاب سنندج از دیگر پروژه‌های ورزشی نیمه‌تمام در سطح استان است که به زودی در قالب ماده 27 به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.

 

وی در ادامه با تاکید بر اینکه اتمام پروژه نیمه تمام 6 هزار نفری 22 گولان سنندج از اولویت‌های مهم اداره کل ورزش و جوانان است، گفته که متاسفانه روند اجرای این پروژه به دلیل برخی موانع و مشکلات از جمله کمبود اعتبار با مشکلاتی مواجه بوده است.

 

سالن 6 هزار نفری 22 گولان سنندج که سالهاست اعتبار آن از محل سفر مقام معظم رهبری تامین شده و به دلیل کش و قوس‌های میان دستگاهی و کمبود اعتبارات پیش بینی شده، رویایی دست نیافتنی برای جوانان سنندجی است که بخش خصوصی می‌تواند موتور محرک خوبی برای تکمیل و بهره برداری آن باشد.

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

پروژه های ورزشی نیمه تمام ورزش کردستان بخش خصوصی

نظرات بینندگان :

رفیق پنجشنبه 11 خرداد 1396 | 03:24 پاسخ

متاسفانه اسکلت و بتن این بنا روز به روز داره فرسوده تر میشه و همچنان بلاتکلیفه

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->