• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : شنبه 23 اردیبهشت 1396 / 09:19   کد خبر : 4910   گروه : اجتماعی
نظارت شورای شهر سنندج دقیقا کجاست؟

ساخت و ساز غیر مجاز، بیماری مزمن غیرقابل کنترل در سنندج/منطقه سه رکورددار پرونده‌های تخلف ساختمانی

معاون شهرسازی و معماری شهرداری سنندج می‌گوید: یک هزار و 513 پرونده به کمیسیون ماده صد در سال گذشته ارجاع داده شد که برای 838 پروند جریمه، 426 پروند تخریب و برای 271 پرونده هم حکم تخریب و جریمه صادر گردید.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری سنندج می‌گوید: یک هزار و 513 پرونده به کمیسیون ماده صد در سال گذشته ارجاع داده شد که برای 838 پروند جریمه، 426 پروند تخریب و برای 271 پرونده هم حکم تخریب و جریمه صادر گردید.

به گزارش نوای آبیدر، شهر سنندج بواسطه توپوگرافی خاص و محصور بودن به کوه‌های متعدد شرایطی ویژه و البته سخت برای توسعه فضای مسکونی دارد.

 

علاوه بر آن، نبود نظارتی دقیق از سوی شورای شهر سنندج موجب شده تا در برخی از نواحی شهری سنندج یک شبه زمینی 200 متری به منزلی مسکونی تبدیل شود.

 

نایسر، آساوله، دوشان، قار، و برخی مناطق داخل شهر سنندج – به ویژه منطقه سه – از چنین وضعیتی رنج می‌برند و روز به روز بر آمار پرونده‌های تخلف ساختمانی افزوده می‌شود.

 

معاون شهرسازی و معماری شهرداری سنندج در این خصوص می‌گوید: یک هزار و 513 پرونده به کمیسیون ماده صد در سال گذشته ارجاع داده شد که برای 838 پروند جریمه، 426 پروند تخریب و برای 271 پرونده هم حکم تخریب و جریمه صادر گردید.

 

لقمان حیدری می‌افزاید که بیشترین تعداد پرونده‌های ارجاعی به کمیسیون ماده صد در سال گذشته مربوط به شهرداری منطقه سه با 387 پرونده و ناحیه منفصل شهری ننله نیز  با 18 پرونده کمترین پرونده ارجاعی به کمیسیون ماده صد را داشت.

 

پیش تر نیز گروسی، رئیس کل دادگستری استان کُردستان تاکید کرده بود که دستگاه‌های خدماتی باید در سطح شهر به بناهای غیر مجاز خدمات ارائه نکنند.

 

در این میان علاوه بر نقش بازدارنده قانونی کمیسیون ماده صد و دادگستری، شوراهای شهر به عنوان بازوی کمکی شهرداری نیز می‌توانند تاثیری موثر و بسزا در کم کردن تخلفات ساختمانی داشته باشند.

 

دوره چهارم شورای شهر سنندج نه تنها در این زمینه کمک شایانی به شهرداری نکرده، بلکه با اختلافات درونی، جناحی کردن شورا و ایجاد برخی ارتباطات موجبات دلسردی مردم از عملکرد آنها شده‌اند.

 

کنترل ساخت و ساز غیر مجاز در شهر سنندج نیازمند شورایی متخصص و متعهد به مردم و آرای کسب شده دارد تا در کنار شهرداری و دستگاه قضایی بتوانند این معضل را در شهر سنندج به حداقل برسانند.

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

ساخت و ساز غیرمجاز شورای شهر کمیسیون ماده صد شهرداری سنندج

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->