• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : یکشنبه 27 فروردین 1396 / 09:41   کد خبر : 4837   گروه : اجتماعی

شهردار: اداره اوقاف با شهرداری در راستای اتمام پروژه‌های شهری تعامل ندارد/انتقاد فرماندار سنندج از تشکیل پرونده‌های قضایی دستگاه‌های دولتی علیه یکدیگر

شهردار سنندج از عدم تعامل برخی از دستگاه‌ها در راستای تکمیل پروژه‌های عمرانی گلایه کرد و گفت: عدم تعامل اداره اوقاف پروژه شهربازی سرپوشیده و ساماندهی ورودی شهر را با مشکل مواجه کرده است.

شهردار سنندج از عدم تعامل برخی از دستگاه‌ها در راستای تکمیل پروژه‌های عمرانی گلایه کرد و گفت: عدم تعامل اداره اوقاف پروژه شهربازی سرپوشیده و ساماندهی ورودی شهر را با مشکل مواجه کرده است.

به گزارش نوای آبیدر، جلسه هماهنگی جهت جلوگیری از توقف طرح‌های عمران شهری با حضور فرماندار، دادستان، شهردار، مدیر کل منابع طبیعی استان و مدیران شهرداری در شهرداری سنندج برگزار شد.

 

"محمد ابراهیم زاعری" فرماندار سنندج در جلسه هماهنگی جهت جلوگیری از توقف طرح‌های عمران شهری که با حضور فرماندار، دادستان، شهردار، مدیر کل منابع طبیعی استان و مدیران شهرداری در شهرداری سنندج برگزار شد، گفت: سال گذشته شهرداری سنندج توانست با تلاش شبانه روزی چندین پروژه عمرانی نیمه تمام را به بهره برداری برساند که در رفع مشکلات ترافیکی سطح شهر تاثیر گذار بود و رضایتمندی شهروندان را هم از عملکرد مجموعه شهرداری در بر داشت.

 

وی با بیان اینکه عمده فعالیت‌ها و خدمات شهرداری‌ها رفع مشکلات و معضلات سطح شهر است، اظهار کرد: خدمات شهرداری‌ها در سطح شهر گسترده و متفاومت است و اجرای بهینه خدمات شهرداری نیازمند تعامل دیگر دستگاهها و نهادها است.

 

فرماندار سنندج با بیان اینکه تشکیل پرونده‌های قضایی دستگاههای دولتی علیه یکدیگر هیچ کمکی به رفع مشکلات سطح شهر نمی کنند گفت :  دستگاههای دولتی با تعامل وهمفکری لازمه خدمات رسانی شایسته به شهروندان را فراهم کنند.

 

زارعی تاکید کرد : شهرداری در سال گذشته زمینه حضور جذب سرمایه گذار جهت اجرای پروژه شهربازی که از نیازهای اصلی سطح شهر بود را فراهم نمود و باید تمامی دستگاهها ی مربوطه در جهت کمک به شهرداری و سرمایه گذار این پروژه اقدام نماید.

 

وی افزود: تمامی دستگاه‌ها و نهادهای دولتی باید در چارچوب قانون و مقررات زمینه رفع مشکلات سطح شهر و همچین در جهت تحقق شعار امسال که بر تولید و اشتغال تاکید دارد گام بردارند.

 

وی خاطر نشان کرد: ادارات مشکلات و خود را قبل ازطرح و تشکیل پرونده در مراجع قضایی با تعامل و رایزنی رفع کنند.

 

وی ابراز امیدواری نمود: در راستای جلوگیری از توقف طرحهای عمرانی شهری تمامی دستکاهها از جمله اداره اوقاف همکاری و تعامل لازم را با شهرداری داشته باشند.

 

مردم از توقف طرح‌های شهرداری متضرر می شوند

"منوچهر فخری" شهردار سنندج در ادامه این دیدار با بیان اینکه اکثر طرحهای عمرانی که شهرداری در جهت رفاه حال شهروندان است، گفت: شهرداری با وجود مشکلات مالی فراوان سال گذشته چندین طرح عمرانی را در سطح شهر به بهره برداری رساند که افتتاح این طرح‌ها باعث رفع مشکلات سطح شهر و همچنین رفاه حال شهروندان را در بر داشته است.

 

وی با بیان اینکه تمامی طرحهای عمران شهری عام المنفعه است گفت: مردم از توقف طرح‌های شهرداری متضرر می شوند.

 

شهردار سنندج افزود: حرمت موقوفه باید حفظ شود و ما هم تابع قانون هستیم و بر اساس تعامل و همفکری می توانیم مانع از توقف طرح‌های شهرداری توسط برخی از ادارات شویم.

 

فخری اظهار کرد: شهرداری در راستای جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز از بسیاری از زمین‌های سطح شهر که تحت تملک اداره اوقاف است بصورت شبانه روزی محافظت نموده و مانع از تصرف آن توسط افراد سود جو می شود.

 

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه خرید و فروش و یا انتقال مال موقوفه بر اساس قانون ممنوع است این شهرداری آمادگی دارد در راستای اجرای طرحهای عمران شهری و در جهت رفع مشکلات و معضلات سطح شهر در زمینهای که در آن طرح اجرا شود بر اساس قرارداد اجاره بها پرداخت کند.

 

فخری تصریح کرد: پروژه ساماندهی  ورودی سقز – سنندج یکی از طرحهای شهرداری در راستای زیبا سازی ورودیهای سطح شهر و همچین افزایش سرانه فضای سبز است  و بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته این طرح قرار بود در اردیبهشت ماه سالجاری به بهره برداری برسد که بعلت عدم تعامل اداره اوقاف این پروژه چندین ماه است که روند اجرای آن متوقف شده است.

 

شهردار سنندج افزود: با وجود مشکلات مالی که امروزه گریبانگیر اکثر شهرداری‌ها شده این شهرداری توانست نسبت به جذب سرمایه گذار جهت احداث نخستین شهربازی سرپوشیده در سطح شهر اقدام نماید که متاسفانه به دلیل عدم تعامل لازم اداره اوقاف مشکلات فراوانی برای سرمایه گذار این پروژه بوجود آورده است.

 

فخری با بیان اینکه خدمات رسانی شایسته به شهروندان و رفع مشکلات سطح شهر در گروتعامل و همکاری دیگر دستگاههای دولتی است گفت: ما آماده هر گونه تعامل و همکاری با اداره اوقاف و دیگر ادارات در راستای جلو گیری از توقف طرح‌های عمران شهری هستیم.

 

وی خاطر نشان کرد: یکی از راه‌های تحقق شعار اقتصاد مقاومتی در شهرداری کاهش هزینه‌ها و اتمام بموقع طرح‌های عمرانی است.

 

شهردار سنندج گفت: امید است با تعامل و همفکری بتوانیم زمینه رفع توقف پروژه های عمرانی شهری فراهم شود و ما هم بتوانیم با اتمام این طرح‌ها رفاه و آرامش را برای  شهروندان به ارمغان بیاوریم.

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

شهرداری سنندج منوچهر فخری محمد ابراهیم زارعی طرح های عمرانی شهری اداره اوقاف

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->