• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : چهارشنبه 23 فروردین 1396 / 12:30   کد خبر : 4820   گروه : سیاسی
تدبیری تبلیغاتی با امید انتخاباتی/

تبلیغات زود هنگام روحانی در کردستان/فرمانداری سروآباد لباس کوردی به شورای روستاها هدیه داد!

فرمانداری شهرستان سروآباد در روزهای نزدیک به انتخابات ریاست جمهوری با خرید بیش از 30 میلیون تومان پارچه برای شوراهای دو بخش شهرستان مریوان لباس کُردی به آنان هدیه داد.

فرمانداری شهرستان سروآباد در روزهای نزدیک به انتخابات ریاست جمهوری با خرید بیش از 30 میلیون تومان پارچه برای شوراهای دو بخش شهرستان مریوان لباس کُردی به آنان هدیه داد.

به گزارش نوای آبیدر، با توجه به تقویم انتخابات نزدیک 40 روز به دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری زمان باقی مانده است و طبق قانون هنوز زمان تبلیغات کاندیداها فرا نرسیده است اما برخی مسئولین دولتی در استان کردستان با اقدامات خارج از عرف و معمول دست به فعالیت تبلیغاتی و درصدد جلب نظر مردم هستند.


 طبق اخبار رسیده مجموعه فرمانداری شهرستان سروآباد که قطعا بدون هماهنگی با مسئولین استان نیز نبوده است با پول های بیت المال اقدام به خرید لباس محلی برای مردان و زنان شوراهای دو بخش مرکزی و اورامان این شهرستان کرده است.


یک منبع موثق در سروآباد از خرید لباس کُردی برای همه شوراهای روستاهای دو بخش مرکزی و اورامان سروآباد خبر داد و گفت: برای هر نفر مبلغی نزدیک به 250 هزار تومان هزینه شده است و در کل بیش از 30 میلیون تومان برای مردهای شوراهای این شهرستان لباس کُردی (کواپانتول) و برای شوراهای زن لباس زنانه کُردی خریداری شده است.


اگر چه خرید لباس و توجه به شوراهای روستاهای محروم شهرستان سروآباد اقدامی پسندیده و قابل توجه است اما هزینه کردن از بودجه عمرانی دهیاری‌ها و پول بیت المال و زمان اهدای این کادوها در ماههای پایانی دولت و به عنوان هدیه عیدی معنی دار است. 


این اقدام تبلیغاتی توسط برخی مسئولین دولتی درحالی صورت می گیرد که سروآباد یکی از شهرستان های بیکار استان کردستان می‌باشد و با وجود همه پتانسیل‌های موجود در این شهرستان، در چهار سال گذشته مردم سروآباد با سختی های فراوان و با مشکلات زیادی مواجه شده اند. طبق نتایج سرشماری مرکز آمار ایران که چندی پیش منتشر شد شهرستان سروآباد بدلیل نبود کار و اشتغال و همچنین نبود امکانات از سال 90 تا کنون بیش از 5 هزار نفر از جمعیت آن کاهش یافته است.


دیماه سال گذشته نیز جمشید انصاری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور در سفر به استان کردستان به همراه استاندار و معاون امنیتی سیاسی استانداری با حضور در برخی از روستاهای این استان بعد از سالها در ماههای پایانی دولت یازدهم اقدام به توزیع سود سهام صادرات گازوئیل در بین 17 هزار و 400 خانوار کردند.


هنوز زمان برای تبلیغات رسمی در انتخابات شروع نشده است و طبق قانون - شورای اجرایی انتخابات که شامل شورای نگهبان و ستاد اجرایی یا همان وزارت کشور- نیز تبلیغات زود هنگام، تخلف انتخاباتی محسوب می‌شود و نهادهای اجرایی و نظارتی بر انتخابات در خصوص آن هشدار داده‌اند؛ اما اقدام پیدا و پنهان مسئولین دولتی در استان کردستان  برخلاف آنچه گفته می شود عمل و اجرایی می شود. 


دولت تدبیر و امید در حالی دست به این اقدامات تبلیغی در روزهای نزدیک به انتخابات ریاست جمهوری می زند که مدعی است دولت در کُردستان موفق بوده و خدمات زیادی در بخش های مختلف عمرانی، فرهنگی و اقتصادی و... برای مردم این استان انجام داده است.


انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

تبلیغات روحانی فرمانداری سروآباد شوراهای شهر

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->