• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : چهارشنبه 23 فروردین 1396 / 11:16   کد خبر : 4819   گروه : سیاسی
رئیس جمعیت نیروهای انقلاب اسلامی دیواندره:

وزیر روحانی به مردم کردستان توهین کرد و استاندار نیز به نماینده مردم

رئیس جمعیت نیروهای انقلاب اسلامی دیواندره گفت: مردم و فعالان سیاسی انتظار داشتند که دولت با احترام جوابگوی مطالبات و خواسته‌های آنان باشد نه اینکه مردم را بی‌سواد قلمداد نماید و به‌جای رفع نگرانی مردم، آنان را به جهنم حواله دهد.

رئیس جمعیت نیروهای انقلاب اسلامی دیواندره گفت: مردم و فعالان سیاسی انتظار داشتند که دولت با احترام جوابگوی مطالبات و خواسته‌های آنان باشد نه اینکه مردم را بی‌سواد قلمداد نماید و به‌جای رفع نگرانی مردم، آنان را به جهنم حواله دهد.

به گزارش نوای آبیدر به نقل از فارس، هر چه ایام پایانی دولت یازدهم نزدیک می‌شویم مردم بیشتر حرص می‌خورند از اینکه چرا به دولتی رأی دادند که نتوانست یا نخواست وعده‌هایی را تحقق بخشد که با آنها رأی 72 درصدی مردم کردستان را به نفع خود کرد.

 

شاید اقداماتی در این دولت در کردستان شده باشد، اما انتظار مردم بیشتر از آن بود چرا که این انتظارات متناسب با وعده‌هالی آقای روحانی است که در سالن آزادی سنندج، در ایام تبلیغات انتخاباتی و نیز بیانیه شماره 3 اقوام و مذاهب به مردم این استان دادند.

 

اما متاسفانه نه تنها به این وعده‌ها جامه عمل نپوشاند بلکه همراه با توهین به مردم، عکس آن عمل کرد که انتخاب استاندار غیربومی بهمراه توهین وزیر کشور بود که فردی در کردستان را شایسته استانداری پیدا نکردند.

 

برای آگاهی بیشتر از وضعیت سیاسی کشور و نیز ناتوانی این دولت در پوشش تعهدات، با «عطا عبیدی» از فعالان سیاسی کردستان و رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی شهرستان دیواندره گفت‌وگویی انجام داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید..

 

دولت روحانی با احساسات پاک مردم کردستان بازی کرد

فارس: جناب آقای عبیدی شما به‌ عنوان یک فعال سیاسی، عملکرد دولت یازدهم را در کردستان چطور می‌بینید؟

کردستان از استان‌های محروم کشور است که متأسفانه هم‌پای سایر مناطق کشور توسعه پیدا نکرده است. مردم کردستان همیشه چشم‌انتظار تغییر بوده‌اند تغییری که پایه‌های اقتصادی و زیربنای توسعه در آن ریشه بدواند. تغییری که اشتغال ایجاد کند و جوانان و تحصیل‌کردگان مأیوس و ناامید را به زندگی و صحنه کار و تولید برگرداند و غبار غربت و خستگی کار در سایر مناطق توسعه‌یافته کشور را از چهره آن بزداید.

 

مردم بااصالت و صبور کردستان افق را به امید توسعه نظاره‌گر و با هر تغییر فرصتی در انتظار بهبود وضعیت کسب‌وکار و توسعه همه‌جانبه استانشان هستند و با این امید و آرزو رأی به دولت تدبیر و امید آقای روحانی دادند چون بخشی از مطالبات خود را در شعارهای انتخاباتی روحانی می‌دیدند.

 

دولت یازدهم وعده ‌و وعیدهای فراوانی به مردم کردستان داد و رأی بیش از  70 درصدی اقوام به‌ویژه مردم کردستان در قبال وعده‌های پرزرق‌وبرق و امیدوارکننده روحانی به بار نشست.

 

قرار بر این بود از ظرفیت و پتانسیل نیروی انسانی توانمند کردستان در مدیریت و پست‌های مهم دولتی استفاده شود و کمیته ویژه‌ای برای توسعه کردستان با مسوولیت وزیر کشور پیگیری شود.

 

نه ‌تنها رویه سیاست دولت تدبیر و امید فراتر از دولت‌های گذشته نبود بلکه بارها نیز به حیثیت و فرهنگ کردستان توسط وزرا و دولتمردان دولت روحانی توهین شود به‌ طوری‌ که استان را فاقد یک نیروی صلاحیت‌دار برای استانداری دانستند.

 

مدیر عالی استان کردستان هم به نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی توهین کرد و دولت با آوردن نیروهای وارداتی استان را تحت سیطره خود درآوردند. و نهایتاً باید گفت مردم کردستان از آقای روحانی عصبانی و از عملکرد دولتمردان او به ‌شدت ناراضی و نگران هستند چون دولت به وعده‌های خود پشت کرد و با احساسات پاک مردم کردستان بازی کرد و به‌گونه‌ای به سخره گرفت.

 

تغییر دولت فعلی به نفع مردم کردستان است

فارس: آیا با تغییر رئیس‌جمهور اتفاقی در وضعیت فعلی کردستان خواهد افتاد؟

مردمان کردستان صبور و وفادار به ‌نظام و انقلاب هستند این مردم قدرشناس نظام و رهبری هستند مردم ‌باور دارند نظر کلی نظام به کردستان مثبت است و تلاش‌هایی که توسط نهادهایی از جمله سپاه پاسداران برای محرومیت‌زدایی از چهره کردستان انجام می‌گیرد بر همین روال و برگرفته از نظر نظام است.

 

مردم کردستان با حضور گسترده در تمامی صحنه‌های انقلاب اسلامی مطالبه‌گر توسعه اقتصادی استان هستند و خواهند بود و قطعاً برای ایجاد تغییر مدنظر خود پافشاری و سماجت می‌ورزند.

 

انشاءالله با وحدت و همدل و حضور آگاهانه در انتخابات پیش‌رو ریاست جمهوری اتفاقات خوبی برای مردم کردستان رقم‌زده خواهد شد. باید گفت و اصرار ورزید که تغییر دولت فعلی به نفع مردم کردستان است.

 

این مردم در انتخابات پیش‌رو دیگر فریب وعده‌های توخالی و فریبنده فرصت‌طلبان تحت عنوان تدبیر و امید را نخواهد خورد ما هم امید داریم و با خواسته‌ تغییر دولت فعلی مطالبات به‌حق مردم محروم کردستان را پیگیر خواهیم شد.

 

بنای دولت در کردستان، خدمت‌رسانی و نوکری مردم نبود

فارس: آیا استفاده از نیروها در این دولت در کردستان فراجناحی بود؟

«آنچه عیان است چه حاجت به بیان است»، مردم با بصیرت کردستان همه‌چیز را می‌بینند و چیزی از نگاه تیزبین آنان پوشیده و مخفی نخواهد ماند. متأسفانه باید گفت که بنای دولت در کشور به‌ویژه در کردستان، خدمت‌رسانی و نوکری مردم نبود.

 

دولت بر مبنای اهداف جناحی متمرکز و سازمان‌دهی شده بود. خواست و نظر دولتمردان در کردستان کاملاً سیاسی و جناحی بود و قصد و نیت اصلی دولتمردان استان و با پشتیبانی مرکزنشینان آنان فقط و فقط بهره‌برداری سیاسی و استفاده از فرصت به ‌دست ‌آمده بود.

 

بر همین مبنا و از همان ماه‌های اول دولت یازدهم، اکثر مدیران خارج از جناح و طیف سیاسی خود را قلع‌وقمع نمودند. دولتی که با شعار استفاده از توانمندی همه افراد خارج از طیف و حزب سیاسی سرکار آمد و به‌جای جابجایی اتوبوسی، جابجایی قطاری عمل کردند به‌گونه‌ای که تمدید قرارداد نیروهای قراردادی بعضی دستگاه‌ها را دوری از جناح رقیب و عدم اقبال به آن نمودند.

 

دولت دوازدهم باید بانشاط و راست‌گو باشد، نه دولتی خسته و فرسوده

فارس: به‌عنوان رئیس جمعین نیروهای انقلاب اسلامی دیواندره برای آگاه‌سازی مردم در انتخابات چه فعالیت‌های انجام خواهید داد؟

این جبهه مردمی، در دیواندره نیز هم‌زمان با سراسر کشور فعالیت خود را شروع کرده و تاکنون اقدامات خوب و مؤثری را انجام داده است، چارت سازمانی و اجرایی آن در شهرستان شکل‌ گرفته و از نیروهای جوان و فعال و متعهد دعوت و جذب شده‌اند.

 

مسوولیت‌های جبهه و کمیته‌ها به آن‌ها واگذار شده است. تا به امروز جلسات متعدد آموزشی، توجیهی و هماهنگی با اقشار مختلف مردم انجام‌ گرفته و باید گفت ما محدودیتی برای جذب افراد با دیدگاه‌های مختلف نداریم. و از همه دوستداران نظام و پایبند به ارزش‌ها و رهبری دعوت می‌نماییم که به این جبهه مردمی بپیوندند

 

فعالیت‌های جمعیت نیروهای انقلاب اسلامی در راستای آگاهی‌بخشی و ایجاد بصیرت و فضای مناسب برای حضور گسترده و آگاهانه مردم در انتخابات پیش‌رو تدارک دیده است.

 

در این جبهه تلاش داریم با تشکیل کانون محلات در شهر و روستا یک روشنگری صورت بگیرد و مردم را به ‌سوی تشکیل دولتی انقلابی هدایت و سوق دهیم و با بیان اهداف این جبهه که همان ایجاد دولت اقدام و عمل و رفع سوء تدبیر دولت فعلی است مردم را پای صندوق رأی بیاوریم.

 

در جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی دیواندره تلاشمان بر این است که متناسب با دیدگاه نامزدهای ریاست جمهوری این جبهه، موضوعات مهم و مسائل روز کشور را اولویت‌بندی و به‌ موقع برای مردم بیان نمائیم.

 

در این جبهه دنبال ایجاد دولتی هستیم که پاسخگو باشد ما دنبال اقتصاد شیشه‌ای هستیم که با شفافیت با مردم سخن بگوید و نهایتاً دنبال دولتی نوآور، بانشاط و راست‌گو هستیم، نه دولتی خسته و فرسوده.

 

فارس: آیا این امکان دارد با فعالیت‌های جبهه مردمی نیروهای انقلاب، انتخابات دوقطبی شود؟

حرف جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، کارآمدی و ناکارآمدی است حرف ما ایجاد دولت بانشاط است، «نه» به دولت پیر و ناتوان روحانی و به دنبال واقعیت‌های امروزی جامعه کشور است.

 

فقر، فساد، بیکاری، جیب و سفره خالی مردم و عدم تحقق برنامه و وعده‌های ظاهرفریب دولت یازدهم است نه بحث جناحی و حزبی

 

اگر دولت روحانی عملکرد مثبتی داشت، اگر عزت و اقتدار ایران در جهان محفوظ می‌ماند اگر وعده‌های برجام عملی می‌شود و اوضاع اقتصادی کشور مطلوب و اشرافی‌گری رواج و نهادینه نمی‌شد، شاید اصلاً ضرورت ایجاد جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی نبود، پس به‌ هیچ ‌وجه هدف و برنامه این جبهه دوقطبی کردن انتخابات نیست و قطعاً مردم خود تصمیم آگاهانه و مدبرانه خواهند گرفت و با حضور آگاهانه و شعور سیاسی مبتنی بر وحدت و یکدلی و ضرورت حفظ امنیت و آرامش کشور و «نه» به دولت فعلی موجبات نجات کشور از این نابسامانی را فراهم خواهد نمود.

 

انتظارات فعالان سیاسی چیزی فراتر از عملی‌شدن وعده‌های انتخاباتی روحانی نبود

فارس: فعالان سیاسی چه انتظاراتی از روحانی داشتند که اجرایی نشد؟

انتظارات فعالان سیاسی چیزی فراتر از عملیاتی‌شدن و برآورده‌شدن وعده‌های انتخاباتی دولت روحانی نبود و نیست. فعالان سیاسی انتظار داشتند دولت یازدهم دولت راست‌گویان باشد هرچند این دولت با شعار دولت راست‌گویان به قدرت رسید، برخورد با احترام با مردم به‌ویژه فعالان سیاسی از دیگر انتظارات فعالان سیاسی است انتظار می‌رفت دولت با احترام جوابگوی مطالبات و خواسته‌های مردم باشد نه اینکه مردم را بی‌سواد قلمداد نماید و به‌جای رفع نگرانی و نارضایتی مردم، آنان را به جهنم حواله نماید و نهایتاً انتظار این بود دولت جناحی نشود و دولت تدبیر داشته باشد.

 

فارس: انتظار شما به‌ عنوان یک فعال سیاسی از دولت آینده چه چیزهای است؟

خواسته هر ایرانی دوستدار کشور از دولت‌ها، کارآمدی، ایجاد رفاه و امنیت، آرامش و قدرتمندی در کشور است. انتظار این است که دولت آینده توازن منطقه‌ای ایجاد کند و به استان‌های توسعه‌نیافته مثل کردستان توجه ویژه و خاصی داشته‌ باشد.

 

انتظار این است که دولت آینده از ظرفیت و توانمندی اقوام به‌ویژه از توانمندی‌های کردستان استفاده نماید و دولت عمل باشد. دولت آینده به دغدغه رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی جامه عمل بپوشاند.

 

مردم کردستان لیاقت بیشتر از این‌ها را دارند

فارس: مردم کردستان بیش‌تر با چه مشکلاتی روبرو هستند؟

علی‌رغم تلاش نظام اسلامی برای زدودن محرومیت از استان کردستان در این 38 سال عمر انقلاب باز کم و کاستی زیاد هست. مردم کردستان لیاقت بیشتر از این‌ها را دارند.

 

عمده‌ترین مشکلات مردم بیکاری، توسعه‌نیافتگی، تبعیض در جذب و استخدام جوانان تحصیل‌کرده، مشکلات کشاورزی و استفاده نکردن از نیروهای کارآمد در مدیریت‌های استانی و کشوری است.

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

جمنا جمعیت نیروهای انقلاب اسلامی عطا عبیدی

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->