• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : چهارشنبه 18 اسفند 1395 / 09:49   کد خبر : 4715   گروه : اجتماعی
در طرح گلکاری بهاره شهرداری؛

سنندج با 31 هزار جعبه گل آراسته می‌شود

مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری سنندج از اجرای  طرح گلکاری پارکها و میادین سطح شهر در آستانه فرا رسیدن سال نو خبر داد و گفت: با بیش از 31 هزار جعبه گل طراوت و شادابی را در سطح شهر فراهم خواهیم کرد.

مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری سنندج از اجرای طرح گلکاری پارکها و میادین سطح شهر در آستانه فرا رسیدن سال نو خبر داد و گفت: با بیش از 31 هزار جعبه گل طراوت و شادابی را در سطح شهر فراهم خواهیم کرد.

به گزارش نوای آبیدر، "قانع حسینی" مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری سنندج گفت: در آستانه فرا رسیدن بهار طبیعت و در راستای ایجاد روحیه نشاط و شادابی و آرامش روح و روان شهروندان و مسافران نوروزی هر ساله عملیات گلکاری پارکها و میادین سطح شهر در دستور کار مناطق سه گانه شهرداری قرار میگیرد.


وی اظهار کرد: عملیات کاشت گل های فصلی هرساله متناسب با شرایط آب و هوایی در سطح بوستان ها، میادین و لچکیها و بلوارهای اصلی انجام می شود که با توجه به ظرافت و تنوع رنگ، زیبایی و جلوه خاصی به سیمای شهری میبخشد.


مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری سنندج از آغاز طرح گلکاری پارکها و میادین سطح شهر خبر داد و گفت: با بیش از 31 هزار جعبه گل پارکهای سطح شهر آراسته خواهد شد.


حسینی اذعان کرد: از تعداد 30 هزار جعبه گل؛ 10 هزار جعبه در سطح شهرداری منطقه یک، 7 هزار جعبه در سطح شهرداری  منطقه دو و 8 هزار جعبه در سطح منطقه سه،  سه هزار جعبه گل در سطح ناحیه بهاران و  سه هزار جعبه گل هم در پارک جنگلی آبیدر کاشته می شود.


وی گفت: در طرح گلکاری بهاره پارکهای سطح شهر از گلهای بنفشه ،همیشه بهار و ابری استفاده می شود.


حسینی افزود: علاوه بر گلکاری پارکهای سطح شهر نهال کاری و کاشت 15 هزار ترون جهت واکاری فضای سبز سطح شهر در آستانه سال نو انجام شد.


وی تصریح کرد: برای ترمیم چمنهای سطح پارکها و بلوارهای شهر خاک کود ریخته شده تا سطح پوشش مناسب برای پوشاندن ریشه های علف ها و شاخه زنی ریشه های آنها فراهم شود.


انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

گلکاری بهاره نوروز بهار 96 شهرداری سنندج

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->