• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : شنبه 14 اسفند 1395 / 13:17   کد خبر : 4703   گروه : اجتماعی
مدیر کمیته امداد امام دهگلان:

بهره مندی 1700 خانوار تحت پوشش کمیته امداد از مزایای امداد مستمر

مدیر کمیته امداد امام(ره) دهگلان از بهره مندی 1700 خانواده نیازمند دهگلانی از مزایای امداد به صورت مستمر خبرداد.

مدیر کمیته امداد امام(ره) دهگلان از بهره مندی 1700 خانواده نیازمند دهگلانی از مزایای امداد به صورت مستمر خبرداد.

به گزارش نوای آبیدر به نقل از دهگلان شیدا، انور خالدیان مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به سالروز تاسیس این نهاد مقدس  گفت: در 14 اسفند سال 57 این نهاد مقدس به فرمان امام خمینی (ره)  و توجه ویژه ایشان به فقرا ونیازمندان  تشکیل شد.

 

وی با اشاره به گزارش عملکر د کمیته امداد امام (ره) دهگلان گفت: 1700 خانواد تحت پوشش حمایت این نهاد (10 درصد)به صورت مستمر و300 خانواده به صورت غیر مستمر از مزایای امداد بهرمند می شوند.


خالدیان گفت: حدود 2 هزار خانواده از حمایت کمیته امداد بهره مند می شوند که هزار و100 خانوارآ نان بی سرپرست هستند  و257 نفر یتیم  که یا ازنعمت پدر ویا پدر ومادر محروم هستند  که حمایت معنوی می شوند.


رئیس کمیته امداد امام (ره) درادامه افزود: هزار و250 حامی در شهرستان وخارج از شهرستان به افراد بی سرپرست کمک معنوی می کنند که تعداد این حامیان درشهرستان کم هستند انتظار داریم که خیرین  شهرستان دراین زمینه ورود پیدا کنند  تا یتیمان از حمایت شما بهره مند شوند.


وی افزود: به خانواده های که  به عناوینی دچار مشکل هستند در طول مدت سال جاری مبلغ یک میلیاردو 200 میلیون تومان به این خانواده ها کمک بلا عوض شده و760 نفر از بیمه خدمات درمانی بهره مند می شوند که 470 میلیون ریال برای آنان هزینه شده است.


خالدیان گفت: تعداد 103  نفرکودک  که دچار سوء تغذیه بوده واز سوی مرکز بهداشت ودرمان شهرستان  به ما معرفی شده اند مبلغ 46 میلیون تومان برای بهبودی آنان هزینه شده است.


 وی  در بحث ایجاد مسکن برای خانواده های نیازمند یا دچار مشکل  مسکن نامناسب گفت: 13 واحد مسکن شهری وروستایی برای این افراد بی بضاعت با مبلغ 250 میلیون تومان به صورت بلا عوض هزینه شده است و در زمینه تعمیرات وتجهیز وباز سازی خانه افراد نییازمند 110 میلیون تومان هزینه شده است
رئیس امداد با اشاره به پرداخت جهیزیه برای  نوعروسان گفت: مبلغ 14 میلیون تومان برای 87 مورد  پرداخت شده است.


 وی ضمن تشکر از دستگاههای خدمات رسان در زمینه وصل انشعاب آب ،برق وگاز در روستاها گفت: 62 مورد انشعاب برای خانواده ای تحت پوشش نصب شده است.


خالدیان افزود: در بحث ایجاد  اشتغال در دهگلان توانستیم 200 مورد طرح ایجاد کنیم تا خانوادهها به خودکفایی وتوانمند سازی برسند ومبلغ 2 میلیارد و500 میلیون تومان از اعتبارات بانکی وامدادی که 200 خانواده از این اعتبار بهرمند و300 خانواده در بحث بیمه واشتغال بهرمند هستند ودر کنار اشتغال بیمه آنان نیز لحاظ شود که به 255 خانواده نیزبه  بیمه بلا عوض کمک  شده است.


وی با اشاره به بیمه زنان سرپرست خانوار گفت: برای 78 خانوار مبلغ 45 میلیون تومان در شهر انجام انجام شده است.


انور خالداین  گفت : برا ی 200 نفر  که مشکل موردی داشتند مبلغ 450 میلیون تومان وام به صورت قرض الحسنه پرداخت شده است.


وی افزود: مبلغ 20 میلیون تومان برای هزینه داش آموزان بی بضاعت پرداخت وبرای 74 دانشجو در هرترم مبلغ 500 هزار تومان هزینه شده است.


رئیس امداد با اشاره به 6 هزار صنودوق جمع آور کمک های مردمی گفت: مبلغ 97 میلیون تومان جمع آوری شده و مبلغ 433 میلون تومان زکات نیز از کمک مردم شهرستان جمع آوری شده است.


خالدیان از مدیریت آموزش وپرورش وفرهنگیان خواست تا روز 18 اسفند  با صنادیق جمع آوری  کمک برای دانش آموزان بی بضاعت در مدارس سطح شهرستان همکاری لازم را داشته باشند و کمک جمع آوری شده مدارس برای دنش  آموزان بی بضاعت همان مدرسه می باشد.

 

وی افزود در روز پنجشنبه 19 اسفند همزمان با جشن ملی نیکوکاری چندین پایگاه درسطح شهر به صورت ثابت وسیار ور وز جمعه 20 اسفند صندوق جمع آور ی در مساجد شهرستان  که خواستار همکاری مردم درجمع آوری این کمکها برای نیازمندان  در سال جدید هستیم.

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

دهگلان اخبار دهگلان اخبار شهرهای کُردستان

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->