• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : شنبه 18 دی 1395 / 12:32   کد خبر : 4501   گروه : اجتماعی
معاون خدمات شهری شهرداری:

جمع‌آوری 232 متکدی در سنندج/شبانه 50 نفر کارتن خواب اسکان داده می‌شود

معاون خدمات شهری شهرداری سنندج با بیان اینکه در نه ماهه امسال 232 متکدی در سطح شهر جمع آوری و ساماندهی شد، گفت: با آغاز فصل سرما هر شب 50 نفر افراد کارتن خواب مرد و زن در مجتمع متکدیان این شهرداری اسکان داده می شود.

معاون خدمات شهری شهرداری سنندج با بیان اینکه در نه ماهه امسال 232 متکدی در سطح شهر جمع آوری و ساماندهی شد، گفت: با آغاز فصل سرما هر شب 50 نفر افراد کارتن خواب مرد و زن در مجتمع متکدیان این شهرداری اسکان داده می شود.

به گزارش نوای آبیدر، "آرش رخزادی"، معاون خدمات شهری شهرداری سنندج گفت: یکی از برنامه شهرداری در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی اجرای مستمر طرح جمع آوری و ساماندهی متکدیان است.


وی عنوان کرد: در نه ماهه امسال 232 متکدی از سطح شهر جمع آوری شد که از این تعداد 121 نفر مرد و 111 نفر هم زن بودند.


معاون خدمات شهری شهرداری سنندج افزود: 46 نفر از متکدیان جمع آوری شده در نه ماهه امسال ساکن سنندج نبودند که با اخذ تعهد مبنی بر ترک تکدی گری به شهرستانهای محل سکونتشان انتقال داده شدند.


رخزادی ادامه داد: با توجه به اینکه 138 نفر از متکدیان جمع آوری شده ساکن این شهر بودند، با اخذ تعهد مبنی بر ترک تکدی گری از این مرکز ترخیص شدند.


وی از معرفی 8 نفرداز متکدیان متخلف به مراجع قضایی در نه ماهه امسال خبر داد و گفت: امسال در راستای اجرای طرح جمع آوری و ساماندهی متکدیان 13 کودک متکدی در سطح شهر جمع آوری و تحویل خانواده‌هایشان داده شد.


رخزادی اعلام کرد: 20 نفر از متکدیان جمع آوری شده در سالجاری معتاد بودند که این افراد نیز به کمپ‌های ترک اعتیاد معرفی شدند.


معاون خدمات شهری شهرداری سنندج تصریح کرد: با آغاز فصل سرما این شهرداری با هدف کمک به افراد بی سرپناه و کارتن خواب طرح جمع آوری و اسکان این افراد را در کنار طرح جمع آوری متکدیان اجرا نمود.


رخزادی افزود: خوشبختانه امسال با تغییرات ایجاد شده در مرکز متکدیان امکان اسکان زنان کارتن خواب در این مرکز  فراهم شد.


وی اعلام کرد: نیروهای این شهرداری شبانه نسبت به جمع آوری افراد کارتن خواب اقدام می کند و شبانه 50 نفر از افراد بی سرپناه در این مرکز اسکان داده می شوند.


رخزادی عنوان کرد: تامین امنیت مرکز در راستای پیشگیری از حوادث احتمالی یکی از مهم ترین مشکلات اجرای طرح اسکان افراد بی سرپناه است که امیدوارم با تعامل و همکاری نیروی انتظامی این مشکل هم رفع گردد.


انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

متکدی تکدی گری در سنندج آرش رخزادی

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->