• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : پنجشنبه 16 دی 1395 / 13:47   کد خبر : 4498   گروه : اجتماعی
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری:

عدم پرداخت عوارض و تغییر کاربری غیرمجاز موجب پلمپ برخی دکه‌های سنندج شده/هیچ دکه‌ای با ما قراداد ندارد/نصب تابلوهای نامگذاری معابر شهری

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری سنندج در خصوص پلمپ برخی از دکه ای سطح شهر گفت: بسیاری از دکه های سطح شهر  فاقد قرارداد بوده  و با توجه به دعوت نامه های مکرر مبنی بر اخذ قرار داد و پرداخت  عوارض متاسفانه هیچ اقدامی از طرف دکه داران صورت نگرفت و این سازمان  با حکم مراجع قضایی این دکه ها پلمپ شد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری سنندج در خصوص پلمپ برخی از دکه ای سطح شهر گفت: بسیاری از دکه های سطح شهر فاقد قرارداد بوده و با توجه به دعوت نامه های مکرر مبنی بر اخذ قرار داد و پرداخت عوارض متاسفانه هیچ اقدامی از طرف دکه داران صورت نگرفت و این سازمان با حکم مراجع قضایی این دکه ها پلمپ شد.

به گزارش نوای آبیدر، در پی پلمپ برخی از دکههای سطح شهر سنندج، جمعی از دکهداران با مدیر عامل سازمان زیبا سازی شهرداری دیدار نمودند.

"هه‌تاو فریدونی" مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری سنندج گفت: براساس بند 2 تبصره یک ماده 55 قانون شهرداریها دکههای که بدون مجوز و قرارداد باشند باید از معابر جمع آوری شوند.


وی اظهار کرد: همانطور که شهروندان به دنبال حقوق و حقوق هستند ما هم موظف به رعایت و اجرای قانوان در جهت جلوگیری از تضعیف حق و حقوق شهرداری هستیم.


وی با بیان اینکه در راستای زیبای سازی و اجرای قانوان طرح ساماندهی دکه های سطح شهر در دستور کار این سازمان قرار گرفته است، افزود: 156 دکه در سطح شهر وجود دارد  که هیچ کدام از آنها  قراردادی با این سازمان نداشته و قرارداهای آنها به سالهای دهه 60 و 70 برمی گردد.


وی با بیان اینکه جمع آوری و اجاره این دکه به اشخاصی دیگر جز برنامه های این سازمان نیست گفت: این سازمان با اجری طرح ساماندهی دکه به دنبال قانونی کردن فعالیت آنها است.


فریدونی تصریح کرد: دکههای جدید دارای ابعاد 1/70در 2 متر است که به شکل زیبایی طرحی شده و در صورت همکاری مالکان، دکههای جدبد دارای ابعاد بزرگتر و زیباتر هم است.


مدیر عامل سازمان زیباسازی شهرداری سنندج در خصوص پلمپ برخی از دکههای سطح شهر گفت: عدم عقد قرارداد، پرداخت نکردن عوارض و تغییر کاربری بدون مجوز باعث پلمپ این دکه ها شد.


فریدونی افزود: با مالکان این دکه‌ها چندین بار مکاتبه در خصوص تشکیل پرونده و اخذ قرارداد و همچنین پرداخت عوارض صورت گرفته که متاسفانه مالکان هیچگونه همکاری در این خصوص نداشتند.


وی با بیان اینکه بر اساس قانون و بر اساس حکم مراجع قضایی نسبت به پلمپ این دکه ها اقدام نمودیم؛ اعلام کرد: مالکان این دکه می تواند با تشکیل پرونده و اخذقرارداد با این سازمان می تواند نسبت به رفع پلمپ دکه های خود اقدام نمایند.

 

تمامی معابر شهر سنندج دارای تابلوی مشخصات می‌شوند


مدیر عامل سازمان زیبا سازی شهرداری سنندج در ادامه با بیان اینکه عدم نامگذاری بسیاری از معابر بواسطه گسترش و توسعه سطح شهر باعث بوجود آمدن مشکلات برای شهروندان شده است، گفت: در بسیاری از معابر سطح شهر نظیر شهرک‌های تازه احداث و نواحی منفصل فاقد هرگونه نام و تابلو نامگذاری جهت شناسایی است.


وی گفت: جلسات  کمیسیون نامگذاری شورای اسلامی شهر با هدف بهبود شناسایی معابر و دسترسی آسان شهروندان به معابر شهری با حضور صاحب نظران و کارشناسان مرتبط و معتمدین شهر بصورت مستمر برگزار می شود.


وی از نصب تابلوهای نامگذاری معابر شهری خبر داد و گفت: با توجه به بازدید اخیر شهردار و اعضای شورای شهر از ناحیه منفصل شهری نایسر و تاکید بر نصب تابلو معابر در این ناحیه عملیات نصب تابلو ها نامگذاری در معابر این ناحیه انجام شد.


فریدونی ادامه داد: برخی از معابرشهری ما فاقد نام است که در کمیسیون نامگذاری و پس از اخذ مجوز نسبت به تعیین نام این معابراقدام خواهد شد.


وی تصریح کرد: برخی دیگر از معابر سطح شهر دارای نام است ولی فاقد تابلو است که این سازمان نسبت به تهیه و نصب تابلو این معابر نیز اقدام خواهد نمود.


فریدونی افزود: برخی از تابلوهای معابر شهر هم فرسوده شده است که عملیات جایگزین نمودن تابلوهای جدید در این معابر هم در دستور کار این سازمان است.


مدیر عامل سازمان زیباسازی تاکید کرد: بزودی عملیات نصب تابلوهای معابر شهری در شهرکهای تازه احداث و دیگر نواحی منفصل شهری نیز آغاز خواهد شد.


فریدونی از شهروندان در خواست نمود که در صورت شناسایی معابری که نامگذاری نشده باشد و یا نام این معابر نامناسب باشد می تواند با ارائه درخواستی  موضوع را به این سازمان اطلاع داده تا پس بررسیهای لازم به کمیسیون نامگذاری ارجاع داده شود و نسبت به تهیه تابلو نامگذاری و یا تغییر نام معابر اقدام لازم صورت پذیرد.
 

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

هه‌تاو فریدونی ریباسازی شهرداری شهرداری سنندج دکه های شهر سنندج معابر سنندج

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->