• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : چهارشنبه 15 دی 1395 / 10:59   کد خبر : 4496   گروه : حوادث
مدیرعامل آتش نشانی:

انجام 895 فقره عملیات امداد و نجات در سنندج

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج از انجام 895 فقره عملیات  اطفاء حریق و امداد و نجات در نه ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: 617 عملیات اجرا شده مربوط به حوادث آتش سوزی و 278 فقره هم مربوط به  عملیات امداد و نجات بوده است. 

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج از انجام 895 فقره عملیات  اطفاء حریق و امداد و نجات در نه ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: 617 عملیات اجرا شده مربوط به حوادث آتش سوزی و 278 فقره هم مربوط به  عملیات امداد و نجات بوده است. 

به گزارش نوای آبیدر، "رامین اسدنژاد" مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج از انجام 895 عملیات امداد و نجات در نه ماهه اول امسال در سطح شهر خبر داد  و گفت  : از این تعداد عملیات انجام شده  617 فقره مربوط به آتش سوزی و 278 فقره نیز مربوط به عملیات امداد و نجات بوده است.


وی اظهار کرد: از 617 فقره حوادث آتش سوزی؛ 413 فقره فضای سبز، کشاورزی و مرتع، 69 مورد مسکونی، 52 مورد خودرو و ماشین، 42 فقره ضایعات و زباله، تجاری 20 مورد، تاسیسات شهری 8 فقره، مراکز تجمعی و آموزشی 4 فقره، صنعتی و انبار هر کدام 3 مورد، سایر موارد 2 فقره و اداری هم یک مورد بوده است.


مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج افزود: 278 مورد عملیات امداد و نجات نیز شامل 109 فقره گرفتن حیوانات وحشی و موذی، آسانسور 50 فقره، گیر کردن انگشتر 25 فقره، تصادف 18 مورد، انفجار گاز 12 مورد، عملیات غواصی 8 مورد، کوهستان 4 فقره، 7 فقره سقوط در چاه، سقوط اشیاء و برق گرفتگی هر کدام 3 فقره،  2 مورد سقوط از ارتفاع، 2 مورد آبگرفتگی و سیلاب، گاز گرفتگی و ریزش آوار هر کدام یک مورد  و 33 فقره سایر موارد می باشد.


اسدنژاد خاطرنشان کرد: تعداد آسیب دیدگان در حوادث امداد و نجات در نه ماهه امسال 80 نفر بوده که 59 نفر مجروح ،16 نفر فوت شدند و 5 نفر از آتش نشانان هم در حین انجام عملیات اطفاء حریق و امداد و نجات مجروح شده اند.


وی تعداد تماس های شهروندان با سامانه 125 این سازمان را در نه ماهه  امسال را 20 هزار و 864 مورد اعلام کرد و افزود: از این تعداد تماس تلفنی فقط  یک هزار و 859 مورد واقعی بوده است.


اسدنژاد تصریح کرد: تعداد ماموریتهای انجام شده در داخل محدوده شهر 844 مورده بوده و 25 عملیات در خارج از محدوده شهر و 27 عملیات هم در محدوده روستاها انجام شد.

 

وی نقش آموزش در پیشگیری از حوادث را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: این سازمان در سالجاری و در راستای آموزش به شهروندان اقدامات مناسبی را انجام داد.


اسدنژاد اعلام کرد: قریب به 3 هزار نفر در نه ماهه نخست امسال آموزشهای لازم در خصوص رعایت نکات ایمنی در جهت کاهش حوادث داده شد که از این میان آموزش‌های برون سازمانی شامل 2410 نفر دانش آموزان، ادارات و ارگانهای دولتی 275 نفر و شرکتهای خصوصی 150 نفر آموزشهای لازم را دیدند.


وی تاکید: آموزش‌های لازم به آتش نشانان در خصوص مقابله با حوادث گوناکون هم جزء برنامه های این سازمان است و 104 نفر از آتش نشانان در نه ماهه امسال آموزش‌های عمومی را فرا گرفتند.


مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج ابراز امیدواری نمود: شهروندان با رعایت نکات و توجه به توصیه کارشناسان در موارد مختلف شاهد کاهش آمار حوادث در سطح شهر باشیم.
 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

آتش نشانی سنندج رامین اسدنژاد عملیات امداد و نجات

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->