• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : چهارشنبه 15 دی 1395 / 10:49   کد خبر : 4495   گروه : اجتماعی
اختصاصی نوای آبیدر/

ثبت 19 هزار «مزاحم تلفنی» در آتش نشانی سنندج؛ فرهنگ ما به کجا می‌رود؟

آتش نشانی سنندج با ثبت رکورد 19 هزار مزاحم تلفنی، نیازمند آسیب شناسی جدی در این جوزه از سوی مسئولین و متولیان فرهنگ مردم و عموم جامعه است.

آتش نشانی سنندج با ثبت رکورد 19 هزار مزاحم تلفنی، نیازمند آسیب شناسی جدی در این جوزه از سوی مسئولین و متولیان فرهنگ مردم و عموم جامعه است.

به گزارش نوای آبیدر، در سال‌های نه چندان دور و قبل از فراگیر شدن سیستم نمایشگر اطلاعات تماس، سخن از مزاحمت‌های تلفنی برای اشخاص و ویژه دستگاه‌های امدادی نظیر اورژانس و آتش نشانی بسیار بالا بود.

 

با گذشت زمان و به روز شدن دستگاه‌های مخابراتی، اطلاعات تماس‌گیرنده برای فرد مخاطب ارسال می‌شود تا شاید نمایان شدن هویت نوعی بازدارندگی و فرهنگ حفظ حریم‌ها در شهروندان جاری شود.

 

نکته قابل تامل و تاسف این است که در سالجاری، آتش نشانی سنندج تاکنون 19 هزار تماس غیرواقعی یا بهتر بگوئیم «مزاحمت تلفنی» را به ثبت رسانه که در نوع خود رکوردی خارق العاده و تامل برانگیز است.

 

"رامین اسد نژاد" مدیرعامل سازمان آتش نشانی سنندج گفته که در 9 ماه اول امسال از مجموع 20 هزار و 864 مورد تماس تلفنی، تنها یکهزار و 859 مورد واقعی بوده است.

 

با حسابی ساده می‌توان دریافت که بیش از 80درصد تماس‌های مرکز آتش نشانی سنندج «مزاحمت» بوده است که نیازمند آسیب شناسی و برنامه‌ای فرهنگی برای این قضیه دارد.

 

جالب است که بدانید در کشورهای پیشرفته نیز این معضل وجود داشته اما مجازت‌های سنگینی برای مزاحمینی که بی دلیل با دستگاه‌های انتظامی و امدادرسان تماس می‌گیرند و آنها را به محلی عادی ارسال می‌کنند درنظر گرفته شده، به عنوان مثال در ایالت کالیفرنیا، این افراد تا ده هزار دلار جریمه نقدی را به دستگاه متضرر باید بپردازند.

 

در قانون کشور ما نیز به صراحت و بر اساس ماده 641 جرایم ضد عفت و اخلاق عمومی گفته شده که هر گاه کسی به وسیلهٔ تلفن یا دستگاه‌های مخابراتی دیگر برای اشخاص ایجاد مزاحمت نماید علاوه بر اجرای مقررات خاص شرکت مخابرات، مرتکب به حبس از یک تا شش ماه محکوم خواهد شد.

 

سوال مطرح شده در اینجا از دستگاه‌های اجرایی و خصوصا آتش نشانی این است که تاچه اندازه این مزاحمت‌ها را پیگیری کرده و نمونه‌های از این افراد را جریمه و رسانه‌ای کرده‌اید تا جدیت کار آتش نشانی بیش از پیش برای همگان مشخص شود؟

 

البته شاید پیگیری 19 هزار تماس کاری دشوار باشد اما با همکاری دیگر دستگاه‌ها و مخابرات می‌توان اخطاری جدی به این افراد مزاحم داد.

 

از طرف دیگر، سوالی از این افراد باید پرسید که فرهنگ غنی مردمان کُرد به کجا می‌رود که به جای ساختن شهری آرام و قانونمند باید اینگونه وقایع تلخ فرهنگی رخ دهد؟

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

آتش نشانی سنندج مزاحمت تلفنی تماس غیرواقعی فرهنگ مردم

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->