• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : چهارشنبه 8 دی 1395 / 10:26   کد خبر : 4473   گروه : اجتماعی
مدیرعامل سازمان آرامستان‎های شهرداری:

خاکسپاری 900 میت در آرامستان بهشت محمدی سنندج

مدیرعامل سازمان آرامستان‎های شهرداری گفت: در نه ماهه امسال 900 میت در آرامستان بهشت محمدی به خاک سپرده شدند که از این تعداد  528 نفر مرد و 372 نفر زن بودند.

مدیرعامل سازمان آرامستان‎های شهرداری گفت: در نه ماهه امسال 900 میت در آرامستان بهشت محمدی به خاک سپرده شدند که از این تعداد 528 نفر مرد و 372 نفر زن بودند.

به گزارش نوای آبیدر، "توفیق سرفراز" مدیرعامل سازمان آرامستانهای شهرداری سنندج گفت: در نه ماهه امسال 900 میت در بهشت محمدی به خاک سپرده شدند که از این تعداد 528 نفر مرد و 372 نفر زن بودند.  


وی اظهار کرد: بیشترین تعداد متوفیان در نه ماهه امسال مربوط به آذر ماه سالجاری با 126 نفر شامل 79 مرد و 47 زن و کمترین آمار نیز مربوط به شهریور ماه با 74 نفر شامل 43 نفر مرد و 31 زن بوده است.


وی افزود: در سه ماهه نخست امسال تعداد متوفیان 307 نفر بودند که 189 نفر از این آمار مرد و 118 نفر هم زن بودند.


سرفراز تصریح کرد: در سه ماهه دوم امسال 264 میت در بهشت محمدی به خاک سپرده شدند که از این تعداد 151 نفر مرد و 113 نفز زن بودند.


مدیر عامل سازمان آرامستانهای شهرداری سنندج آمار متوفیان سه ماهه پاییز امسال را 329 نفر اعلام کرد و گفت: در سه ماهه سوم امسال 188 نفر مرد و 141 زن در بهشت محمدی آرمیدند.


سرفراز در خصوص طرح ثبت قبور ذخیره در سامانه سازمان هم عنوان کرد  از آغاز اجرای این طرح تاکنون 370 قبور پس از بررسی مدارک و شناسایی  قطعه در سامانه این سازمان بصورت رسمی ثبت شده است.


وی تاکید کرد: شهروندانی هم که تاکنون جهت ثبت قبور ذخیره خود تاکنون اقدام نکرده اند سریعا با در دست داشتن مدارک قبر به این سازمان مراجعه و نسبت به ثبت آن اقدام نمایند.


سرفراز تولید تعداد یک هزار و 200 سنگ لحد، یک هزار بلوک دیواری و یک هزار سنگ قبر را از اهم اقدامات این سازمان از ابتدای سالجاری برشمرد.


 وی استقرار مرکز پزشکی قانونی  و دفتر ثبت احوال در محوطه سازمان، دفن ضایعات پزشکی قانونی به میزان 7 تن، آماده سازی مزار شهدا در مناسبتهای مختلف جهت اجرای مراسم غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدا، عملیات خاکریزی و تسطیح 4 قطعه جدید، هرسکاری درختان و گلکاری فضای سبز محوطه را از دیگر اقدامات صورت گرفته در آرامستان بهشت محمدی در سالجاری برشمرد.


سرفراز از انجام عملیات تسطیح و خاکبرداری 2 قطعه جدید به مساحت 2 هکتار در سایت بهشت محمدی خبر داد و گفت: ساماندهی و نظارت بر آمبولانسهای حمل میت، تجهیز و ساماندهی قطعه هنرمندان، لکه گیری و آسفالت محوطه و خیابانهای داخل سازمان و احداث صندلیهای نشیمن گاه جلوی غسالخانه از دیگر اقدامات  سازمان آرامستانها در نه ماهه نخست  امسال است.


وی گفت: کف فرش و موزاییک کاری معابر جلوی غسالخانه و سالن انتظار، ساماندهی وضعیت روشنایی در قطعات مختلف با نصب پروژکتور و رنگ آمیزی جداول محوطه سازمان هم اجرا شد. 


مدیر عامل سازمان آرامستهای شهرداری سنندج تاکید کرد: مراجعین به این سازمان بعلت فوت بستگان خود از شرایط روحی خوبی برخوردار نیستند بنابراین عوامل ادارای این سازمان هم، انجام امورات اداری مربوط به متوفی را در کمترین زمان ممکن انجام خواهند داد.

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

بهشت محمدی سنندج آرماستان‌ها

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->