• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : پنجشنبه 2 دی 1395 / 09:45   کد خبر : 4457   گروه : اقتصادی
در همایش روز راهدار در سنندج عنوان شد

تقدیر نماینده سنندج از نوبخت بخاطر کاهش اعتبارات کردستان

نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس گفت: از آقای نوبخت به خاطر کاهش هر ساله سهم کردستان از اعتبارات تملک‎دارایی‎ها تقدیر کردم!

نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس گفت: از آقای نوبخت به خاطر کاهش هر ساله سهم کردستان از اعتبارات تملک‎دارایی‎ها تقدیر کردم!

به گزارش نوای آبیدر به نقل از فارس، سید احسن علوی چهارشنبه شب در همایش تجلیل از فعالان عرصه  حمل و نقل جاده‌‌ای و راهداری کردستان به مناسبت هفته حمل و نقل که در مجتمع فجر سنندج برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهدای حوزه راهداری، اظهار کرد: علی‌رغم جلسات متعدد مجلس که به صورت سه شیفت برگزار می‌شود چون مشتاق حضور در این جمع بودم در این همایش حضور پیدا کردم.

 

نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بحث توسعه پایدار چون خیلی به این بخش مربوط می‌شود واقعیت از دغدغه‌های اصلی از دوره مشروطه تاکنون بوده است.

 

وی افزود: کسی که همیشه تلاش می‌کند، استعدادها و قابلیت‌های خود را بفعل در بیاورد، بی‌تردید همه جوامع و کشورها نیز به دنبال نشان دادن قابلیت‌های خود به سایر کشورها و به فعل رساندن این قابلیت‌ها هستند.

 

علوی اظهار کرد: ما متاسفانه از گذشته‌های دور تا اول انقلاب به دلایل مختلف مستمسک شدیم به توسعه سایر کشورها و این مهم را در حوزه‌های مختلف از جمله آموزش، صنعت و غیره به گونه‌ای در مسیر نگاه توسعه سایر کشورها قرار دادیم.

 

وی با بیان اینکه در گذشته‌ عده‌ای به عنوان روشنفکر جامعه نیز تمام بخش‌ها از جمله دین، فرهنگ و غیره را بر همین بازتعریف تعیین کردند، گفت: همین امر و داشتن نگاه بیرونی موجب شد که ما به لحاظ توسعه‌ای جایگاه لازم را بدست نیاوریم.

 

نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: کشوری مانند چین با آن همه گستردگی جمعیتی که تامین غذای آن می‌رفت به یک تهدید جهانی تبدیل شود، امروز از این جمعیت به عنوان یک ظرفیت قابل توجه برای توسعه استفاده کرده است.

 

وی خاطرنشان کرد: ثبات و امنیت به مدد قدرت نظامی دو مولفه اصلی در اقتدار ایران در دوران هخامنشیان تا عباسیان بود است.

 

علوی با بیان اینکه ما در شرایط امروز عقب افتادیم و در بحث جاده‌ها و راه‌ها مشکلات جدی داریم، اظهار داشت: ما در زمینه امکانات حمل و نقل بسیار عقب هستیم.

 

وی گفت: وقتی می‌گویم توسعه پایدار باید ملی باشد و همه بخش‌ها را ببینیم توجه به یک حوزه، توسعه پایدار را شکل نمی‌دهد.

 

نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تسهیل راه‌ها و توسعه حمل و نقل از مهم‌ترین نیازها در حوزه تجارت و در نتیجه آن حرکت به سمت توسعه پایدار می‌شود.

 

وی با بیان اینکه 214 هزار کیلومتر جاده در کشور داریم، گفت: یک درصد از اینها آزادراه است، 7 درصد بزرگراه، 10 درصد جاده اصلی و 22 درصد جاده فرعی در کشور داریم و مابقی آن جاده‌های روستایی است.

 

علوی با بیان اینکه ما در کردستان آزادراه نداریم و در بحث بزرگراه هم تعریفی نیستیم، افزود: با این اعتبارات قطره‎چکانی آزاد راه را هم نمی‌توانیم چندان امیدوار باشیم.

 

وی خاطرنشان کرد: 5 درصد تخصیص ملی و استانی داشته‌ایم که این نشان می‌دهد نمی‌توان به وعده‌های داده شده نیز چندان امیدوار بود.

 

نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 25 درصد از حامل‌های انرژی در حوزه راه و حمل و نقل صرف می‌شود، اظهار داشت: بیشترین مصرف نیز بحث 2 میلیون خودرو و 9 میلیون موتورسیکلت  داریم.

 

وی به وجود 395 هزار کامیون در کشور نیز اشاره کرد و اظهار داشت: 650 میلیون تن بار در کشور حمل می‌شود و جالب این است که 101 روز از 365 روز در سال کامیون‌ها کار می‌کنند یعنی از 40 درصد ظرفیت این بخش استفاده نمی‌شود.

 

علوی اظهار کرد: تعدد کامیون‌ها و کم بودن بار موجب کاهش درآمد برای رانندگان شده است و به جای اینکه 2 میلیارد تن بار حمل شود 650 میلیون تن بار حمل می‌شود که این مشکل اساسی است.

 

وی افزود: 92 هزار ماشین مسافربری از اتوبوس، مینی‎بوس در کشور داریم که 436 میلیون نفر به وسیله آنها جابجا می‌شود که بیشترین میزان آن نیز در بخش جاده‌ای است.

وی با بیان اینکه یک درصد از جابجایی باری و مسافری در کشور ما ریلی است، گفت: در حالی که راه‌ آهن بیشترین در بخش توسعه تاثیرگذاری را داشته باشد.

 

نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دلیل تلفات ناشی از اصابت دو قطار طی هفته‌های گذشته سنتی بودن سیستم و تعدد نیرو و در بخشی هم مسائل مدیریتی بود.

 

وی اضافه کرد: از 22 هزار واگن متوسط، عمر واگن‌ها 30 سال به بالا است که همه اینها باید بازسازی و نوسازی شود.

 

علوی با بیان اینکه اکثر ناوگان حمل و نقل ما فرسوده است، خاطرنشان کرد: تعداد هواپیمایی‌ها ما از سقف پرواز خارج شده ولی از آنها استفاده می‌کنیم و این مشکلات اساسی است که باید به آن پرداخته شود.

 

وی اضافه کرد: توسعه با توسعه حمل و نقل و امکانات، جاده‌ها، هوایی، دریایی و غیره محقق می‌شود، مادامی که ما در این حوزه سرمایه‌گذاری نکنیم هیچ توسعه‌ای صورت نمی‌گیرد.

 

نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی افزود: امروز زیرساخت‌های حمل و نقل و جاده‌ای در کشور ما جوابگو نیست در صورتی که ایران می‌تواند شاهراهای ارتباطی برای اتصال غرب و شرق ایجاد کند.

 

وی با بیان اینکه باید به سمت توسعه حمل و نقل حرکت کنیم، گفت: باید هم اقتدار نظامی را حفظ و هم شاهراه‌ها و ارتباطات و خطوط راه‌ها در کشور به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد که حرکت‌های خوبی در این زمینه در دستور کار قرار گرفته است.

 

علوی افزود: در تلاش هستیم که رانندگی را در جمع مشاغل سخت و زیان‌آور بیاوریم تا رانندگان ما بتوانند از مزایای ان در دوران بازنشستگی و غیره استفاده کنند.

 

نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس گفت: از نوبخت به خاطر کاهش هر ساله سهم کردستان از اعتبارات تملک‎دارایی‎ها تقدیر کردم!

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

سید احسن علوی نماینده مردم سنندج در مجلس نوبخت اعتبارات کُردستان

نظرات بینندگان :

باران پنجشنبه 2 دی 1395 | 13:57 پاسخ

سلام و خسته نباشید خدمت جناب اقای علوی .

بییننده شما پنجشنبه 2 دی 1395 | 16:02 پاسخ

با سلام تقدیر اقای علوی از اقای نوبخت بخاطر کاهش اعتبارات کردستان یک دفاع بسیار ارزشمند است همین سخن از هزار تذکر تاثیر بیشتری دارد

طاهر شنبه 4 دی 1395 | 13:48

برادر عزیز بودجه توسط خود نمایندگان مجلس تصویب میشه این صحبتها فقط برای من و تو گفته میشه

یبیننده شما دوشنبه 6 دی 1395 | 16:38

با سلام منظور اینجانب از نوشته فوق این بود که گاهی تقدیر این چنینی که با طنز همراه است ارزش بسیار زیادی داد فکر کنم همین طنز را هم نوشته بودم ولی درست منعکس نشده شاید هم من اشتباه نوشته بودم در هر صورت تشکر اقای علوی از اقای نوبخت می توان یک تذکر ارزشمند اخلاقی باشد که ارزش زیادی دارد

شهرام شنبه 4 دی 1395 | 08:16 پاسخ

جناب آقای علوی لطفا به آقای مدیر کل نوسازی مدارس که باعث کاهش اعتبارات نوسازی مدارس و عدم جذب آن می باشد نیز تذکر دهی .

ساسان شنبه 4 دی 1395 | 11:39 پاسخ

جناب آقای علوی مردم فهیم کردستان به خوبی میدانند که بودجه توسط نمایندگان مجلس تصویب سپس به دولت جهت اجراء ابلاغ می گردد دلیل کاهش بودجه استان را قبل از دولت باید نمایندگان محترم مجلس پاسخگو باشند .

اسعد یکشنبه 5 دی 1395 | 08:23 پاسخ

همچنانکه دوستان گفته اند اعتبارات توسط دولت پیشنهاد می گردد در کمیسیون ها بررسی شده سپس در صحن علنی به شور گذاشته مخالف وموافق صحبت نموده ورای گیری می شود شما که در کمسیون عمران (حمل ونقل) هستید برحسب وظیفه نمایندگی ازحق مردم محروم حوزه انتخابی خود در مجلس دفاع نمایید .

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->