• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : پنجشنبه 2 دی 1395 / 08:52   کد خبر : 4455   گروه : ورزشی
مدیر کل آموزش و پرورش:

کسب 70 مدال رنگارنگ توسط دانش آموزان کُردستانی/ورزش دانش آموزی کردستان به رتبه هشتم کشوری ارتقا یافت

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در جشن ستارگان ورزش دانش آموزی گفت: دانش آموزان استان در سال تحصیلی گذشته در مسابقات قهرمانی کشور70 مدال رنگارنگ در رشته های مختلف کسب کردند و جایگاه ورزش دانش آموزی کردستان نیز به رتبه هشتم کشوری ارتقاء یافت.

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در جشن ستارگان ورزش دانش آموزی گفت: دانش آموزان استان در سال تحصیلی گذشته در مسابقات قهرمانی کشور70 مدال رنگارنگ در رشته های مختلف کسب کردند و جایگاه ورزش دانش آموزی کردستان نیز به رتبه هشتم کشوری ارتقاء یافت.

به گزارش نوای آبیدر، "رشید قربانی" مدیر کل آموزش و پرورش استان کُردستان در جشن ستارگان ورزش دانش آموزی استان و آیین تجلیل از مدال آوران، قهرمانان، پیشکسوتان، مربیان و دست اندرکاران ورزش دانش آموزی که در سنندج برگزار شد؛ گفت: استان برای اولین با درخشش دانش آموزان و تلاش کلیه دست اندرکاران، رتبه هشتم کشوری را در ورزش دانش آموزی کسب کرد.  

 

وی با اشاره به درخشش دانش آموزان استان در میادین مختلف ورزشی و افتخار آفرینی آنان در مسابقات قهرمانی کشور، از این موفقیت ها به عنوان برگ زرینی برای کردستان نام برد و گفت: دانش آموزان با استعداد استان لیاقت طی مدارج موفقیت و کسب شایستگی های بیشتر را دارند.

 

قربانی با تقدیر از اهتمام کلیه مسئولین و دست اندرکاران ورزش دانش آموزی استان و کسب 70 مدال رنگارنگ توسط دانش آموزان استان در مسابقات کشوری و حضور موفق تیم های ورزشی استان در رقابت های مختلف در سال 95 اظهار داشت: با همراهی و همکاری کلیه دست اندرکاران استان شاهد موفقیت روز افزون در ورزش دانش آموزی خواهد شد .

 

رشید قربانی، توسعه تربیت بدنی و توجه به سلامت جسمی دانش آموزان را از رسالت های آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: آماده کردن دانش آموزان برای آینده جامعه، وظیفه دستگاه تعلیم و تربیت است و سلامت جسم و روح دانش آموزان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

وی توسعه ورزش همگانی در مدارس و ورزش قهرمانی دانش آموزی را از برنامه های آموزش و پرورش در حوزه تربیت بدنی عنوان کرد و المپیاد درون مدرسه ای، حیاط پویا، زنگ ورزش و برنامه ورزش صبحگاهی را از مهم ترین برنامه های ورزش همگانی در سطح مدارس دانست.

 

قربانی از ورزش قهرمانی به عنوان موتور محرکه دانش آموزان ورزشکار نام برد و اظهار داشت: اجرای این برنامه موجب ایجاد انگیزه در دانش آموزان و تشویق آنان جهت شرکت در مسابقات ورزش قهرمانی خواهد شد.  

 

 مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات صورت گرفته و موفقیت های ورزش دانش آموزی در بخش های اجرایی و مسابقات نیز اشاره کرد و گفت: در سال تحصیلی 95-94 با درخشش دانش آموزان و اهتمام دست اندرکاران تربیت بدنی، استان در اجرای المپیاد ورزشی درون مدرسه ای و حیاط پویا، توسعه پایگاه استعداد یابی جزو استان های برتر کشوری بود و در ورزش همگانی نیز کردستان جزو استان های پیشرو در سال 95 است.

 

 قربانی هم چنین به کارنامه استان در بخش مسابقات قهرمانی و رتبه کردستان در سنوات قبل در سطح کشور اشاره کرد و با بیان اینکه رتبه ورزش دانش آموزی استان در سال 92 ، بیست و سوم کشوری ، در سال 93 بیستم کشوری و در سال 94 نیز پانزدهم کشوری بود اظهار داشت: با همکاری و همراهی کلیه دست اندرکاران، کردستان در سال 95 موفق به کسب رتبه هشتم کشوری شد و برای اولین بار در ردیف 10 استان برتر کشور قرار گرفت.

 

وی رسیدن دانش آموزان به خود باوری، توجه ویژه حوزه معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش به ورزش دانش آموزی استان و دیدگاه مثبت مسئولین استان نسبت به برنامه های حوزه تربیت بدنی را از مهم ترین بازتاب کسب رتبه هشتم کشوری ورزش دانش آموزی استان برشمرد. 

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

رشید قربانی آموزش و پرورش کُردستان ورزش دانش آموزی

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->