• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : دوشنبه 22 آذر 1395 / 14:09   کد خبر : 4427   گروه : سیاسی
پنجشنبه‌های تعطیل و سرگردانی ارباب رجوع/

آقایان دولتی، کُردستان نیازمند خدمت و کار مضاعف است نه تعطیلی پنجشنبه!

استان کُردستان با توجه به میزان حجم کارهای دولتی و عمرانی و همچنین عقب افتادگی بیشتر نسبت به دیگر استان‌ها، نیازمند کار بیشتر و مضاعف‌تر بوده، به طوریکه تمامی روزهای هفته نیز جوابگوی رسیدگی به تقاضاها، مشکلات و انجام امور نخواهد بود.

استان کُردستان با توجه به میزان حجم کارهای دولتی و عمرانی و همچنین عقب افتادگی بیشتر نسبت به دیگر استان‌ها، نیازمند کار بیشتر و مضاعف‌تر بوده، به طوریکه تمامی روزهای هفته نیز جوابگوی رسیدگی به تقاضاها، مشکلات و انجام امور نخواهد بود.

به گزارش نوای آبیدر، طرح تعطیلی استانداری و فرمانداری‌ها در روزهای پنجشنبه از جمله طرح‌های پیشنهادی دولت برای کاهش مصرف انرژی و بالابردن بازدهی بدنه دولت است که به صورت سراسری در کمیسیون های تخصصی دولت به پایان رسیده است و اکنون در مرحله تصویب در استان‌ها قرار دارد.

 

بر این اساس و در صورت تائید استاندار کُردستان، روز پنجشنبه و جمعه به صورت متوالی به صورت تعطیلی کامل برای کارمندان تبدیل خواهد شد.

 

آقای رئیس مرکز برنامه ریزی، نوسازی و توسعه فناوری استانداری کردستان که به تازگی در این سمت نیز منصوب شده، گفته که ر اساس مصوبه کارگروه توسعه مدیریت استانداری و با استناد به تفویض اختیار وزارت کشور به استانداران محترم، این امر در دست بررسی است که پس از حصول نتیجه و در صورت تائید جناب آقای استاندار به زودی اعلام خواهد شد.

 

البته ابهامی در این نکته وجود دارد که آیا این تعطیلی شامل تمامی دستگاه‌های اجرایی شده و یا تنها مختص فرمانداری و استانداری است.

 

از طرفی می‌توان گفت که این طرح می‌تواند بازدهی کارمندان دولت را بالاتر برده و فرصتی بیشتر برای در کنار خانواده بودن و همچنین مسافرت‌های بین شهری و رشد گردشگر را به دنبال داشته باشد؛ البته ذکر این نکته الزامی است که وظایف روز پنجشنبه در طی هفته تقسیم خواهد شد و احتمال افزایش ساعات کاری و کار بیشتر نیز متصور است.

 

از طرف دیگر، استان کُردستان با توجه به میزان حجم کارهای دولتی و عمرانی و همچنین عقب افتادگی بیشتر نسبت به دیگر استان‌ها، نیازمند کار بیشتر و مضاعف‌تر بوده، به طوریکه تمامی روزهای هفته نیز جوابگوی رسیدگی به تقاضاها، مشکلات و انجام امور نخواهد بود.

 

همچنین تعطیلی پنجشنبه و جمعه در کشور ما و همچنین تعطیلی شنبه و یکشنبه در کشورهای خارجی، عملاً سیستم اقتصادی استان و کشور را به مدت چهار روز کامل متوقف خواهد کرد که می‌تواند تبعات منفی زیادی بر اقتصاد و مبادلات اقتصادی داشته باشد.

 

همچنین احتمال ورود حجم بیشتری از ارباب رجوع به این ارگان‌های برای فرار از 2 روز تعطیل در هفته و رسیدگی زودتر به کار آنها نیز وجود دارد که از دیگر تبعات منفی این طرح بشمار می‌رود.

 

آقایان باید این نکته را مد نظر داشته باشند که کارمند دولت، مستخدم مردم بوده و در هر زمان و لحظه‌ای و در هر پست و مقامی – از استاندار گرفته تا پایین‌ترین رده اداری – باید در خدمت مردم و برای مردم باشد و اینگونه تعطیلی‌ها و طرح‌ها به هیچ وجه نباید وجه خدمت رسانی به مردم را به حاشیه ببرد.

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

تعطیلی پنجشبه در دولت تعطیلی پنجشنبه های استانداری در کُردستان تعطیلی دولت

نظرات بینندگان :

ام لیلا عاطفی سدهی سه شنبه 23 آذر 1395 | 13:53 پاسخ

کارمند های سنندج صرفا نیاز به پرطاووس سفارش شده از هندوستان دارند تا به وسیله آن مسوولین را باد بزنند تا آب تو دلشان تکان نخوره ما بیچاره ها هم برده آنها هستیم !!!!!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->