• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : پنجشنبه 18 آذر 1395 / 22:49   کد خبر : 4416   گروه : اجتماعی

آبیدر برای سی‌و‌دومین بار در آتش سوخت!/مسئول این سهل‌انگاری‌ها چی کسی است؟

روز پنجشنبه ۱۸ اذرماه "آبیدر" نگین کُردستان برای سی‌و‌دومین بار طی شش ماه گذشته آتش زده شد تا این معضل رنگ و بویی جدی‌تر به خود بگیرد.

روز پنجشنبه ۱۸ اذرماه "آبیدر" نگین کُردستان برای سی‌و‌دومین بار طی شش ماه گذشته آتش زده شد تا این معضل رنگ و بویی جدی‌تر به خود بگیرد.

به گزارش نوای آبیدر، درست به فاصله یک هفته از آخرین آتش سوزی در کوه آبیدر سنندج،‌ روز پنجشنبه ۱۸ اذرماه نگین کُردستان برای سی‌و‌دومین بار طی شش ماه گذشته آتش زده شد تا این معضل رنگ و بویی جدی‌تر به خود بگیرد.


این وقایع در‌حالی در مقابل چشم آقایان مسوول صورت می‌گیرد که هیچ واکنش و اظهار‌نظری از سوی دستگاه‌های مسئول صورت نگرفته که ناراحتی افکار‌ عمومی را به دنبال داشته است.


به گزارش آتش نشانی سنندج، آتش سوزی‌ امروز کوه آبیدر در  در "دول اسبان" به طرف ابیدر بزرگ صورت گرفت که منجر به سوخته شدن بیش از ۲ هکتار از مراتع ابیدر شد.


البته حضور سریع نیروهای آتش نشانی، سازمان پارک‌ها و سازمانهای مردم نهاد در مهار حریق و جلوگیری از گسترش آن به دیگر نقاط کوه قابل تقدیر و تشکر است اما سوال از دستگاه‌های ذیربط از‌ جمله ستاد بحران استانداری، منابع طبیعی، و دیگر دستگاه‌های مسوول این است که هزینه این بی‌توجهی‌ و بی‌تدبیری‌ها را تا چه زمان باید کوه آبیدر و احساسات مردم بپردازد؟


در گزارش آتش نشانی آمده که فرد خاطی تحویل ۱۱۰ شده اما چرا یکبار این افراد را در‌ انظار عمومی به همگان معرفی‌ نمی‌‌کنید تا درس عبرتی برای همگان باشد؟


آتش سوزی‌های متعدد در سال‌های اخیر در‌ کوه آبیدر سنندج به حدی گسترش یافته که سیمای سبز این کوه به تلی از خاک و سنگ تبدیل شده و عملا پوشش گیاهی و جانداری در آن جرات رشد کردن ندارد و اگر تلاش‌های مردم طبیعت دوست سنندج در کنار دستگاه‌های مردمی ‌نظیر بسیج و سپاه در‌ مهار آتش‌ها نبود، اکنون شاید فاجعه‌ای بزرگ‌تر را در کوه آبیدر و شهر سنندج نظاره گر بودیم!

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

کوه آبیدر آتش سوزی در آبیدر کوه آبیدر سنندج آبیدر سنندج سهل لنگاری مسئولین

نظرات بینندگان :

محمد یکشنبه 21 آذر 1395 | 19:54 پاسخ

منتظر بودیم مدیرکل بحران مصاحبه کند و بفرماید در حال دستگیری مجرمین هستند و ان شاالله .....

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->