• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : یکشنبه 14 آذر 1395 / 14:12   کد خبر : 4400   گروه : علمی و فناوری
صبح امروز صورت گرفت؛

زنگ هفته پژوهش در دبیرستان فرزانگان سنندج نواخته شد/مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک: توسعه علمی در گرو پژوهش است

به مناسبت هفته پژوهش، مراسم گرامیداشتی در دبیرستان دخترانه تیزهوشان فرزانگان ناحیه یک سنندج برگزار و زنگ پژوهش نواخته شد.

به مناسبت هفته پژوهش، مراسم گرامیداشتی در دبیرستان دخترانه تیزهوشان فرزانگان ناحیه یک سنندج برگزار و زنگ پژوهش نواخته شد.

به گزارش نوای آبیدر، "سید فواد حسینی" مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج، با تبریک هفته پژوهش و با اشاره به اهمیت تحقیق و پژوهش در زندگی انسانها، گفت: در تمام کشورهای توسعه یافته سهم قابل توجهی از درآمد ناخالص ملی، به موضوع پژوهش و تحقیق اختصاص می یابد.

 

حسینی با بیان اینکه آموزش و پرورش موتور محرکه امر توسعه کشور است؛ اظهار داشت: توسعه علمی در نظام تعلیم و تربیت منوط به تحقیق و پژوهش است.

 

وی با تاکید بر اینکه پژوهش محوری باید از سنین ابتدایی تربیت و دوران کودکی در دانش آموزان نهادینه شود؛ گفت: شرکت دانش آموزان در جشنواره های جابر بن حیان در دوره ابتدایی و جشنواره جوان و نوجوان خوارزمی در دوره متوسطه در راستای نهادینه سازی فرهنگ تحقیق و پژوهش انجام می شود.

 

سید فواد حسینی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب همواره در بیانات خود به اهمیت علم و جایگاه تحقیق و پژوهش تاکید دارند؛ تصریح کرد: خوشبختانه آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج در دو سال اخیر به عنوان آموزش و پرورش برتر استان در زمینه پژوهش معرفی شده است.

 

در ادامه محمّد طیب کشاورزی، رئیس اداره تحقیق و پژوهش آموزش و پرورش کردستان نیز با تبریک هفته پژوهش، گفت: هر ساله همزمان با هفته پژوهش که از 14 لغایت 20 آذر ماه طی مراسمی از معلمین پژوهنده و دانش آموزان پژوهشگر استان تجلیل خواهد شد.

 

کشاورز در ادامه بر افزایش سرانه مطالعه کتاب در بین دانش آموزان و فرهنگیان و استفاده درست از فناوری و تکنولوژی تاکید کرد و اظهار داشت: معلمان باید بر اساس یافته های پژوهشی در کلاس درس حضور یابند.

 

شایان ذکر است در ابتدای این مراسم نمایشگاهی که به مناسبت هفته پژوهش و با مشارکت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در دبیرستان فرزانگان افتتاح شد و در ادامه مراسم نیز زنگ پژوهش با حضور مسئولین و دست اندرکاران استان نواخته شد. 

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

زنگ پژوهش هفته پژوهش دبیرستان فرزانگان ناحیه یک سنندج آموزش و پرورش ناحیه یک سنندج

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->