• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : یکشنبه 7 آذر 1395 / 10:10   کد خبر : 4372   گروه : اجتماعی
معاون خدمات شهری شهرداری:

استقرار 45 دستگاه انواع ماشین آلات برف روب و نمک پاش در نقاط مختلف سنندج

معاون خدمات شهری شهرداری سنندج گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته 45 دستگاه انواع ماشین آلات برف روب  و نمک پاش مکانیزه و غیر مکانیزه در نقاط مختلف سطح شهر مستقر می شوند.

معاون خدمات شهری شهرداری سنندج گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته 45 دستگاه انواع ماشین آلات برف روب و نمک پاش مکانیزه و غیر مکانیزه در نقاط مختلف سطح شهر مستقر می شوند.

به گزارش نوای آبیدر، "آرش رخزادی" معاون خدمات شهری شهرداری سنندج گفت: با توجه به شروع فصل سرما و آغاز یخبندان معابر و خیابانهای سطح شهر و با هدف هماهنگی بیشتر بین سازمانها و مناطق سه گانه شهرداری نخستین جلسه ستاد برف روبی برگزار شد.


وی اظهار کرد: سازمان خدمات موتوری و مناطق سه گانه  نقش بسزایی در اجرایی نمودن مصوبات ستاد برف روبی دارند.


معاون خدمات شهری شهرداری سنندج افزود: با هدف خدمات رسانی شایسته به شهروندان باید از تمامی امکانات و تجهیزات لازم در جهت جلوگیری از یخبندان و همچین برف روبی معابر استفاده کنیم.


رخزادی میزان ذخیره مخلوط ماسه و نمک را 1500 تن اعلام کرد و گفت: باید مناطق سه گانه نسبت به خرید 2 هزار تن نمک اقدام نمایند و پس از تامین نمک با شنهای مخصوص مختلوط نموده و بر اساس حجم کار در ایستگاه‌های ذخیره نمک در سطح شهر تقسیم گردد. 


وی افزود: با هدف دسترسی آسان شهروندان به مخلوط ماسه و نمک باید مخازن نمک در نقاط مختلف سطح شهر بخصوص سطوح و خیابانهای شیب دار تعبیه شود.


وی از تهیه لباس گرم  و زمستانی برای کارکنان ستاد برف روبی  وکلیه پاکبانان خبر داد و گفت: شماره تماس و آدرس محل سکونت تمامی نیروها مذکور باید به ستاد برف روبی اعلام شود تا در مواقع لزوم به آسانی به آنها دسترسی داشته باشیم.


رخزادی یکی از مهمترین مشکلات در هنگام برف روبی انجام حفاری های صورت گرفته در سطح شهر اعلام کرد و تاکید نمود: باید از ابتدای آذر ماه صدور مجوزهای حفاری با حساسیت خاصی و در مواقع بسیار ضروری صادر شود و مکاتبات لازم هم با دستگاههای خدمات رسان مبنی بر عدم صدور مجوز حفاری صورت گیرد. 


معاون خدمات شهری شهرداری سنندج از استقرار ماشین آلات برف روبی از اواسط آذر ماه سالجاری در نقاط مختلف سطح شهر خبر داد و گفت: اگر تا قبل از 15 آذر ماه هم بارش برف داشته باشیم این شهرداری آماده گی لازم برای برای اجرای عملیات برف روبی ونمک پاشی معابر سطح شهر را دارد.


وی عنوان کرد: امسال 45 دستگاه ماشین آلات برای اجرای عملیات برف روبی مهیا  وتجهیزشده و بر اساس نیاز و وضعیت توپوگرافی مناطق و نواحی منفصل  این ماشین آلات در اختیارآنها قرار می گیرد.


رخزادی تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته 7 دستگاه ماشین آلات برف روب شامل گریدر،لودر، کامیون نمک پاش با تیغه برف روب و دهتن برف روب در اختیار منطقه یک و ناحیه منفصل شهری ننله و 6 دستگاه از این نوع ماشین آلات نیز در اختیار شهرداری منطقه دو  و ناحیه منفصل نایسر قرار می گیرد.


وی گفت: با توجه اینکه معابر شهرداری منطقه سه عمدتا دارای شیب تندی است 10دستگاه ماشین آلات برف روب در اختیاز این منطقه وناحیه منفصل حسن آباد قرار گرفته و 5 دستگاه ماشین آلات برف روب  هم در اختیار شهرداری ناحیه بهاران قرار می گیرد.


 وی عنوان کرد: علاوه بر این ماشین آلات 17 دستگاه انواع خاور و ماشین آلات سبک هم توسط مناطق سه گانه شهرداری جهت انجام عملیات نمک پاشی مهییا شده است.


رخزادی تصریح کرد: استفاده بیش از حد از نمک در جهت جلوگیری از یخبندان معابر علاوه بر آسیب رساندن به آسفالت معابر، فضای سبز، آبهای زیر زمینی و مشکلات زیست محیطی را هم بدنبال خواهد داشت، بنابراین باید در هنگام بارش برف شهروندان تعامل و همکاری لازم در خصوص استفاده از تجهیزات زمستانی در حین تردد  با عوامل ستاد برف روبی داشته باشند.

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

برف روبی آرش رخزادی خدمات شهری سنندج ماشین آلات

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->