• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : شنبه 29 آبان 1395 / 07:09   کد خبر : 4334   گروه : سیاسی
تفسیر جدید دولتمردان از فساد در ادارات دولتی/

استاندار کُردستان: فساد اداری نتیجه فراوانی و ابهام در قوانین است

استاندار کُردستان با تفسیری جدید از دلیل وجود فساد و تخلفات اداری گفته که فساد اداری نتیجه فراوانی و ابهام در قوانین است.

استاندار کُردستان با تفسیری جدید از دلیل وجود فساد و تخلفات اداری گفته که فساد اداری نتیجه فراوانی و ابهام در قوانین است.

به گزارش نوای آبیدر، فساد در ادارات و دستگاه‌های اجرایی این روزها سروصدای زیادی در رسانه‌ها و سیستم مدیریتی کشور کرده و رقم‌های اختلاس‌ها، تخلفات و ابهامات هر روز از جایی درز کرده و در فضای مجازی فاش می‌شود.

 

خود مجموعه دولت نیز در ماه‌های پایانی کار دولت تدبیر و امید، عرصه را بر خود تنگ دیده و فشار شدید رسانه‌های مردمی و منتقد را بر سیستم مدیریتی کشوری حس می‌کنند.

 

"عبدالمحمد زاهدی" استاندار کُردستان در همایش استانی سلامت نظام اداری و مبارزه با فساد شورای دستگاه های نظارتی استان با حضور عادل آذر رییس دیوان محاسبات کشور، گفته که فراوانی، ابهام و تفسیر پذیری قانون از جمله مشکلات وعامل ایجاد فساد در دستگاه ها و نهادهای اجرایی است.

 

وی افزوده که هم اکنون قوانین مسکوت بسیاری وجود دارد که بدون توجه به واقعیت های جامعه و شرایط آن وضع شده است.

 

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در کُردستان، با اذعان به ایراددار بودن نحوه ورود کارمندان و کارکنان به بدنه دولت، عنوان کرده که ساختار سازمانی کنونی جاری در کشور دارای مشکل است و چگونگی انتخاب و گزینش کارکنان باید اصلاح شود.

 

البته زاهدی، عنوان نکرده که منظور وی از اصلاح ساختار و قوانین چه چیزی است اما خود مجموعه دولت در کُردستان هم اکنون با شائبه‌هایی نظیر ورود غیرقانونی برخی از نیروها به بدنه دولت مواجه است که نیازمند شفاف سازی و برخورد یکدست از سوی دولترمدان با متخلفین است.

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

استانداری کُردستان استاندار کُردستان عبدالمحمد زاهدی فساد اداری دولت تدبیر و امید قوانین دستگاه های اجرایی

نظرات بینندگان :

ام لیلا عاطفی سدهی سه شنبه 23 آذر 1395 | 15:47 پاسخ

فساد اداری را سنت پیشرفته سکولاریسم و حمایت مطلق سرمایه دار ها از سرمایه دارها بوجود آورده اند فساد اداری نتیجه خلف دنیا دوستان و دنیا پرستانی است که خون و جان و مال پابرهنه ها را نه تنها تو شیشه بلکه هر آن میاح برای رفاه خودشان کرده اند!توی دنیا هر چه خوب است برای پولدار ها است.ما هم بردگان دائمی پولدارها هستیم.کسی هست جواب مرا بدهد؟

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->