• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : پنجشنبه 27 آبان 1395 / 14:26   کد خبر : 4331   گروه : پزشکی

مهر تایید آلمانی‌ها بر فرآیند تولید و سلامت پلاسمای انتقال خون کردستان

پس از بازرسی های دو روزه بازرس شرکت آلمانی تولید دارو CSL Plasma آلمان از فرآیند ها و بخش های فنی انتقال خون کردستان، مجوز ارسال فرآورده های پلاسمایی انباشت شده و قابل تولید در آینده جهت تولید دارو های مورد نیاز به آلمان صادر شد .

پس از بازرسی های دو روزه بازرس شرکت آلمانی تولید دارو CSL Plasma آلمان از فرآیند ها و بخش های فنی انتقال خون کردستان، مجوز ارسال فرآورده های پلاسمایی انباشت شده و قابل تولید در آینده جهت تولید دارو های مورد نیاز به آلمان صادر شد .

به گزارش نوای آبیدر، اوته شرفان، بازرس شرکت تولید داروی CSL Plasma کشور آلمان پس از بازرسی دو روزه بخش های اهدا کنندگان، آزمایشگاه ها فرآوردههای سلولی و پلاسمایی، آزمایشگاه الیزا، آموزش، تضمین و کنترل کیفیت انتقال خون کردستان صحت کلیه فرآیند های اجرایی بخش های فنی انتقال خون کردستان را تایید و مجوز امکان ارسال فرآورده های پلاسمایی به آلمان  را به انتقال خون کردستان اعطا کرد. 


شرفان با بیان اینکه ممیزی های بین المللی از چارچوب های خاص و واحد برخوردار است که در آن بررسی نحوه اجرای استاندارد ها حایز اهمیت است گفت: تشکیلات انتقال خون کردستان از راندمانی مطلوب برخوردار است  و کلیه فرآیندها بر اساس دستورالعمل های ملی و بین المللی در حال اجراست. 


وی میزان مهارت و دانش کارکنان انتقال خون و اثر بخشی آموزش های ارائه شده به ایشان را چشمگیر توصیف کرد و اظهار داشت: بر اساس استاندارد های بین المللی اصول بهینه تولید هیچ عملکردی بدون وجود یک دستورالعمل مکتوب و آموزش داده شده پذیرفته نیست و این اصلی مهم در بازرسی های فنی است که به خوبی توسط کارکنان انتقال خون کردستان درک و رعایت می شود.


اوته شرفان سیستم تنظیم و نگهداری مستندات در انتقال خون را از ضروری ترین نیازمندی ها برشمرد و ادامه داد: تمامی مراحل ازحضور یک اهداکننده خون تا تولید یک واحد خونی و تحویل آن به شرکت تولید داروی آلمانی به خوبی در کردستان ثبت و ضبط می گردد و در کمترین زمان و در صورت بروز مشکل قابلیت ردگیری دارد.


وی از پلاسماهای اهدایی خون اهداکنندگان کردستانی به عنوان سالم ترین فرآورده خونی کشور یاد کرد و بیان داشت: اجرای طرح غربالگری پیش از اهدای خون که اکنون در قالب پروژه ای عملیاتی در حال اجرا است سلامت خون های اهدایی را به میزان بالایی ارتقا داده و کردستان را با دیگر استانهای کشور متمایز کرده است. 


وی با تاکید بر اینکه انتقال خون کردستان این استحقاق را داشته است که از مدت ها پیش در مسیر توسعه و فرآیند ارسال پلاسما جهت پالایش و توید دارو قرار بگیرد گفت: بسیار خرسند تر بودم اگر همکاری آلمان و کردستان از چند سال قبل آغاز می گردید.


بازرس شرکت CSL Plasma با بیان اینکه ارتقای کیفیت پایانی نخواهد داشت، کردستان را جز پایگاه های برتر کشور از حیث رعایت اصول بهینه تولید خواند و ابراز امیدواری کرد که این پایگاه انتقال خون به سطوح بالاتری از کیفیت نیز دست یابد.


گفتنی است در بین کشورهای آسیایی و  اسلامی تنها ایران است که با ورود به عرصه تولید پلاسما و قرار داد با شرکت‌های دارویی معتبر جهانی توانسته تأییدیه کیفی از شرکت CSL- Plasma آلمان را دریافت کند.

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

اوته شرفان شرکت تولید داروی CSL Plasma تولید و سلامت پلاسمای انتقال خون کردستان

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->