• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : دوشنبه 24 آبان 1395 / 10:06   کد خبر : 4315   گروه : اجتماعی
عضو شورای روستای خلیفه ترخان در گفتگو با نوای آبیدر:

مشکل 20 ساله جاده روستای خلیفه ترخان/شبکه کُردستان نداریم/گاز ایران در شبه قاره هند روشن است اما در روستاها نه

عضو شورای روستای خلیفه ترخان سنندج گفت: مشکل جاده روستای خلیفه ترخان سابقه تاریخی 20 ساله داشته و به دولت آقای رفسنجانی بازمی‌گردد و از آن زمان تاکنون نامه‌های متعدد، مکاتبات و بعضاً مشاجره بسیاری با مسئولین و حتی وزارت راه و شهرسازی داشته‌ایم که همگی بی نتیجه بوده است.

عضو شورای روستای خلیفه ترخان سنندج گفت: مشکل جاده روستای خلیفه ترخان سابقه تاریخی 20 ساله داشته و به دولت آقای رفسنجانی بازمی‌گردد و از آن زمان تاکنون نامه‌های متعدد، مکاتبات و بعضاً مشاجره بسیاری با مسئولین و حتی وزارت راه و شهرسازی داشته‌ایم که همگی بی نتیجه بوده است.

"حمید خداکرمی" عضو شورای روستای خلیفه ترخان سنندج در گفتگو با نوای آبیدر با اشاره به مشکلات عدیده این روستا، گفت: جایگاه زباله روستا که با همت اهالی روستا احداث شده، به دلیل نداشتن حصار و نزدیک بودن به پارک کودک سیمای نامناسبی به ورودی به عنوان مبلمان روستا داده است.


وی اظهار کرد: روستای خلیفه ترخان نیازمند ماشین حمله زباله از داخل روستا به محل دفن و انباشت زباله است که امید است وعده 20 میلیونی کمک فرماندار با تلاش بخشدار در این راستا هزینه گردد.


عضو شورای روستای خلیفه ترخان سنندج افزود: مشکل گاز رسانی به این روستا دیگر مشکل ماست و این موجب آزردگی خاطر همگی ماها شده چرا که مارا به عنوان شهروندان درجه سه نیز محسوب نمی‌کنند.


خداکرمی ادامه داد: گاز ایران اکنون در اختیار شبه قاره هند و کشورهای دور دست قرار گرفته اما دولت این مهم را برای شهروندانی مثل ما میسر نکرده است.


وی با اشاره به مشکل دریافت سیگنال صداوسیمای مرکز کُردستان، تاکید کرد: علی رغم نصب آنتن‌های گرانقمیت و با کیفیت، دریافت شبکه‌های رسانه ملی و به ویژه شبکه کُردستان در روستای خلیفه ترخان با مشکل مواجه است.


عضو شورای روستای خلیفه ترخان سنندج در ادامه با اشاره به وضعیت نامناسب جاده ورودی و قول مساعد مسئولین، گفت: آقای ایرانمنش، معاون راه روستایی وعده معرفی پیمانکار سازنده را به ما داده تا با هزینه 100 میلیون تومانی جاده روستا آسفالت شود.


وی با گلایه از مسئولین در خصوص تخصیص اعتبارات عمرانی به شهرهای کوهستانی، عنوان کرد: مجلس، دولت و دستگاه‌های مربوطه می‌بایستی به دلیل وضعیت نامناسب جوی در استان‌های کوهستانی، در شش ماه اول اعتبارات ساخت و ساز را تخصیص دهند تا بتوان کار عمرانی بهتری انجام داد.


خداکرمی تصریح کرد: مشکل جاده روستای خلیفه ترخان سابقه تاریخی 20 ساله داشته و به دولت آقای رفسنجانی بازمی‌گردد و از آن زمان تاکنون نامه‌های متعدد، مکاتبات و بعضاً مشاجره بسیاری با مسئولین و حتی وزارت راه و شهرسازی داشته‌ایم که همگی بی نتیجه بوده است.


وی در ادامه با اشاره مشکل آب شرب بخش حسین آباد، گفت: آب سد آزاد از دل این بخش به مسیر لیلاخ هدایت می‌شود، در حالی که منطقه ما حوزه آبخیز سد بوده سهمی از آب این سد به ما اختصاص داده نشده است.


وی گفت: با توجه به شیب‌دار بودن زمین‌های زراعی برخی از روستاها، بارها و بارها از تمامی مسئولین از بخشدار تا استاندار گرفته طرح توسعه باغات و پرورش ماهی در راستای اشتغال جوانان روستایی را پیگیری کرده‌ایم اما نتیجه‌ای در بر نداشت.


عضو شورای روستای خلیفه ترخان سنندج افزود: این در حالی است که 1180 هکتار از بخش کلاترزان زیر طرح توسعه باغات و با استفاده از آب سد آزاد رفته اما بخش حسین آباد سهمی این آب ندارد.


خداکرمی با اشاره به حضور یکی از نمایندگان در زمان انتخابات مجلس دهم در منطقه، گفت: از این نماینده درخواست پیگیری بحث گازرسانی و آب‌رسانی داشتیم که تاکنون گامی برای ما برنداشته است.


وی با اشاره به مشکل اینترنت روستایی، گفت: از مسئولین مخابرات استان کُردستان درخواست می‌شود که در بحث اختصاص اینترنت روستایی به منازل خلیفه ترخان اقدام کنند.

 

نوای آبیدر - جاده پر پیچ و خم روستای خلیفه ترخان سنندج

 

نوای آبیدر - مشکل دفن و حمل زباه در روستای خلیفه ترخان سنندج

 


انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

روستای خلیفه ترخان حمید خداکرمی بخش حسین آباد سنندج شبکه کُردستان مشکل روستایی روستاهای کُردستان

نظرات بینندگان :

حمیدخداکرمی دوشنبه 24 آبان 1395 | 19:01 پاسخ

تشکرازنوای آبیدربخاطرصدای روستائیان

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->