• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : سه شنبه 18 آبان 1395 / 09:48   کد خبر : 4294   گروه : سیاسی
دورهمی‌های استاندار کُردستان با هم تیمی‌های انتخاباتی/

زاهدی: دولت موسیقی و زبان کُردی را حمایت کرده/کاهش درآمد و بودجه عمرانی داریم

استاندار کُردستان گفته که دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به فرهنگ، سنن و آداب و رسوم همه اقوام ایرانی بخصوص در استان کردستان دارد و باید گفت که هیچ دولتی به اندازه دولت تدبیر و امید تقویت مباحث فرهنگی و اجتماعی اقوام فعالیت نداشته و دولت این امر را در اولویت برنامه های خود قرار داده است.

استاندار کُردستان گفته که دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به فرهنگ، سنن و آداب و رسوم همه اقوام ایرانی بخصوص در استان کردستان دارد و باید گفت که هیچ دولتی به اندازه دولت تدبیر و امید تقویت مباحث فرهنگی و اجتماعی اقوام فعالیت نداشته و دولت این امر را در اولویت برنامه های خود قرار داده است.

به گزارش نوای آبیدر، استاندار کُردستان به رسم عادت‌های دولتمردان تدبیر و امید، اینبار در دورهمی هم تیمی‌های انتخاباتی خود بازهم آواربرداری‌هایی از دولت‌هالی گذشته انجام داد و دولت یازدهم را مظلوم دست خالی توصیف کرد.

 

زاهدی در این نشست که همانند معمول و به دلیل عدم توان روابط عمومی استانداری در برقراری ارتباط با برخی از سایت‌ها و خبرنگاران و دعوت گزینشی از رسانه‌های خاص، دولت را نزدیک به مردم خوانده و گفته که باید روحیه مطالبه گری مردم را تقویت کنیم.

 

استاندار کُردستان افزوده که متاسفانه دولت تدبیر و امید آنچه را از دولت قبلی به تحویل گرفت وضعیت بسیار نامناسبی داشت و اکنون نیز بخشی از آنها حل و فصل گردیده است.

 

زاهدی با اشاره به کاهش درآمدهای دولت، کابوس پرداخت یارانه‌ها و کم شدن بودجه عمرانی اذعان داشته که روند ساخت و سازها در دولت یازدهم کند شده و حجم پروژه‌های نیمه کاره در کُردستان به 9 هزار میلیارد تومان رسیده است که باید بیش از ده سال همه اعتبارات استانی را به طرح های عمرانی اختصاص داد تا این طرح های عمرانی اجرایی شود.

 

وی گفته که دولت سعی دارد بهترین مدیرها را برای ادارات منصوب کند، این در حالی است که خود مجموعه استانداری مکرراً از وضعیت برخی ادارات و مدیریت آن گلایه داشته و نرضایتی خود را از عدم همکاری مدیران با مجموعه استانداری، جذب سرمایه گذار و عدم شرکت منظم در جلسات ابراز داشته‌اند.

 

استاندار کُردستان به رابطه بین راه اندازی واحدهای تولیدی و حمایت از تیم‌های ورزشی اشاره کرده و گفته که گر در استان واحدهای بزرگ اقتصادی داشته باشیم مسلما می تواند تیمهای ورزشی استان را حمایت کرد و روانه مسابقات کرد.

 

زاهدی توجهبه فرهنگ  و زبان کُردی، موسیقی و زیربار بردن اراضی کشاورزی را مهمترین دستاورد دولت یازدهم در کُردستان خوانده و آن را از اولویت‌های دولت برشمرده است.

 

محفل خصوصی استاندار کُردستان با برخی احزاب، گروه‌ها و جناح‌های خاص و عدم توجه وی به تمامی طیف‌ها و به ویژه منتقدین باعث شده تا شائبه‌های سیاسی کاری‌های پشت پرده در چنین جلساتی قوت یابد.

 

همچنین عدم اشاره زاهدی در چند سال اخیر به وعده روحانی در خرداد 92 مبنی بر تشکیل کارگروه افزایش اعتبارات برای کُردستان نیز از نقدهای وارد شده بر سیستم مدیریتی و کاری دولتمردان در کُردستان است.

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

استاندار کُردستان زاهدی حزب اعتدال و توسعه احزاب توسعه کُردستان دورهمی

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->