• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : یکشنبه 2 آبان 1395 / 22:25   کد خبر : 4232   گروه : اجتماعی

تلاش برای اجرای طرح روستای بدون بیکار در شهرستان سروآباد

فرزان عزت پور با حضور در بین اهالی روستاهای سروآباد، ایجاد کسب و کار، مشاوره و راهنمایی، بازاریابی، تجهیز و تامین ماشین آلات را از اهداف صندوق کار آفرینی امید خواند.

فرزان عزت پور با حضور در بین اهالی روستاهای سروآباد، ایجاد کسب و کار، مشاوره و راهنمایی، بازاریابی، تجهیز و تامین ماشین آلات را از اهداف صندوق کار آفرینی امید خواند.

به گزارش نوای آبیدر به نقل از  اورامانات، صندوق کارآفرینی امید با سیاست ایجاد کسب و کار، مشاوره و راهنمایی، بازاریابی، تجهیز و تامین ماشین آلات در روستاها پا به عرصه گذاشته است.

 

این صندوق در سه سال گذشته ۱۴ هزارمیلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه در استانها پرداخت نموده و سالانه به صورت میانگین ۵۱هزار فرصت شغلی فراهم کرده است.

 

مدیران صندوق کارآفرینی امید اعتقاد دارند تقویت اقتصاد محلی و ایجاد کسب و کار در روستاها منجر به تقویت میزان مشارکت مردم، تقویت ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها می شود بنا براین برای تحقق منویات رهبرمعظم انقلاب در چارچوب اقتصاد مقاومتی اقدام به اجرای طرح روستای بدون بیکار در روستاها نموده تا محصولات تولید شده آنان در بازارهای داخلی ارائه شود.

 

 در همین راستا استان کردستان هم از این طرحها بی بهره نماند و طرح روستاي هدف دل در زمینه ی تقویت صنایع دستی و روستای گوشخانی از توابع بخش مرکز را به عنوان شروع کار در این طرح قرار داد.

 

روستای دل یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان سروآباد است که غالب اهالی آن مشغول تولید گیوه در تمامی مراحل ساخت می باشند به طوریکه مردان در ساخت زیر گیوه و زنان در بافتن رویه ی آن نقش اصلی را ایفا می کنند.

 

مدیر کل صندوق کار آفرینی امید استان کردستان و هیئت همراه به همراه مدیر این صندوق در شهرستان سروآباد در این روستا با هدف پرداخت تسهیلات و مشاوره برای یک نفر پشتیبان برای اشتغالزایی و خرید و تامین گیوه بافان این روستا و روستاهای اطراف در روستای دل حضور یافتند.

 

مردم این روستا از مدیر کل صندوق خواستند تا با حمایت از این شخص به عنوان تامین کننده ی مواد اولیه و تجهیزات ساخت زیر گیوه در خرید و تقبل هزینه ها با پرداخت تسهیلات قرض الحسنه کمک شود.

 

فرزان عزت پور با بیان اینکه این گونه طرح ها باعث اشتغالزایی، ماندگاری و مهاجرت معکوس به روستاها خواهد شد خاطر نشان شد: با پرداخت تسهیلات به اینگونه طرح ها برای حدود 200 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغالزایی خواهد شد.

 

مردم این روستا مدیر کل صندوق را در جریان کلیه ی مراحل ساخت و تکمیل گیوه، سختی ها و هدر رفت وقت و انرژی آن به صورت سنتی و نیز صرفه جویی در وقت و انرژی و اشتغالزایی بیشتر با درآمد بیشتر و باکیفیت بهتر در صورت مکانیزه نمودن آن را نیز تشریح نمودند.

 

فرزان عزت پور همچنین با حضور در میان مردم روستای گوشخانی و ایجاد انگیزه ی ایجاد طرح های ماندگار و خرد در روستاها از انان خواست تا با همفکری و تعامل اهالی برای ایجاد طرح هایی که در این روستا ظرفیت آن وجود داردبه بک هدف مشترک برسند و صندوق نیز برای تمامی این طرح ها حمایت های خود را دریغ نخواهد کرد.

 

گفتنی است که روستای گوشخانی در 15 کیلومتری و روستای دل در فاصله ی 50 کیلومتری از شهر سروآباد واقع شده اند.

با کیلیک بر روی تصاویر آنها را در اندازه ی واقعی ببینید

تلاش برای اجرای طرح روستای بدون بیکار در شهرستان سروآباد+تصاویرتلاش برای اجرای طرح روستای بدون بیکار در شهرستان سروآباد+تصاویرتلاش برای اجرای طرح روستای بدون بیکار در شهرستان سروآباد+تصاویرتلاش برای اجرای طرح روستای بدون بیکار در شهرستان سروآباد+تصاویرتلاش برای اجرای طرح روستای بدون بیکار در شهرستان سروآباد+تصاویرتلاش برای اجرای طرح روستای بدون بیکار در شهرستان سروآباد+تصاویرتلاش برای اجرای طرح روستای بدون بیکار در شهرستان سروآباد+تصاویرتلاش برای اجرای طرح روستای بدون بیکار در شهرستان سروآباد+تصاویرتلاش برای اجرای طرح روستای بدون بیکار در شهرستان سروآباد+تصاویرتلاش برای اجرای طرح روستای بدون بیکار در شهرستان سروآباد+تصاویرتلاش برای اجرای طرح روستای بدون بیکار در شهرستان سروآباد+تصاویرتلاش برای اجرای طرح روستای بدون بیکار در شهرستان سروآباد+تصاویرتلاش برای اجرای طرح روستای بدون بیکار در شهرستان سروآباد+تصاویرتلاش برای اجرای طرح روستای بدون بیکار در شهرستان سروآباد+تصاویر 

انتهای خبر/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

هورامان اورامانات اخبار سروآباد اخبار شهرهای کُردستان

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->