• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : جمعه 23 مهر 1395 / 12:41   کد خبر : 4188   گروه : اقتصادی
تاملی بر اظهارات معاون اقتصادی استاندار کُردستان/

حرف‌های غیرکارشناسانه یا تلاش برای کسب محبوبیت؟

مدیران دولتی در کُردستان در ماه‌های پایانی خود در مسندهای مختلف در تلاشند تا با هر شیوه و روشی شده محبوبیت خود را که درطی چند سال گذشته بر اثر عملی نشدن وعده‌ها از دست رفته، برگردانند.

مدیران دولتی در کُردستان در ماه‌های پایانی خود در مسندهای مختلف در تلاشند تا با هر شیوه و روشی شده محبوبیت خود را که درطی چند سال گذشته بر اثر عملی نشدن وعده‌ها از دست رفته، برگردانند.

به گزارش نوای آبیدر، اصل جذب سرمایه‌گذار و حضور بخش خصوصی در عملی کردن گفتمان توسعه در کُردستان همواره در کلام مدیران و مسئولین دیده شده؛ اما اینکه تا چه اندازه به این مهم عمل شده خود جای بحث و تامل دارد.

 

"حسین فیروزی" معاون معاون امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استاندار کردستان در جریان افتتاح  پل تقاطع غیر همسطح بلوار کردستان سقز با مشارکت بخش خصوصی، گفته که استانداری و مجموعه دولت در کُردستان بیشترین تلاش را برای جذب سرمایه گذار و بخش خصوصی به کار خواهد بست.

 

این در حالی است که "عبداالمحمد زاهدی" استاندار کُردستان در جلسه خدمات سرمایه گذاری استان در اردیبهشت ماه با اشاره به وضعیت نامطلوب جذب بخش خصوصی و سرمایه گذاران در کُردستان عکس سخنان معاون خود را ابراز داشته و گفته بود که اقداماتی صورت گرفته اما کماکان روند سرمایه گذاری در کردستان کند است.

 

البته نکته قابل تاملی نیز در سخنان استاندار کُردستان نیز دیده می‌شود که گفته بود جذب سرمایه گذار به هر شکل ممکن باید صورت بگیرد؛ استاندار منظور خود را به صورت شفاف از کلام "به هر صورتی" نگفته است اما آنگونه که تلقی می‌شود مسئولین دولتی در کُردستان در سال آخر دولت تدبیر و امید در تلاش برای کسب محبوبیت هستند.

 

کُردستان که در انتخابات سال 92 بیشترین رای را به روحانی و تیم مدیریتی وی داد، کمترین‌ توجه دولت تدبیر و امید و عملی شدن وعده‌ها را به خود دید.

 

تناقضات سخنان دولتی‌ها در کُردستان – یکی در مدح و جذب سرمایه گذار و دیگری نگرانی از نبود آن – نشان از روند بدون برنامه تحقق یکی از اصول اقتصاد مقاومتی در راستای جذب و تشویق سرمایه‌های داخلی و کاهش وابستگی به بودجه دولتی و عمومی است.

 

استاندار کُردستان خود صراحتاً در بسیاری از جلسات دولت از برخی از مدیران کم‌کار و نالایق که در امر جذب سرمایه گذار تنگ نظر هستند، گلایمند بوده و آنها را یکی از موانع اصلی توسعه و جذب بخش خصوصی قلمداد کرده است؛ حال چرا و به چه دلیل با آنها برخوردی قاطع نشده خود نکته‌ای مبهم در کارنامه مدیریتی نمایندگان دولت یازدهم در کُردستان است.

 

البته طبیعتاً با نزدیک شدن به ایام انتخابات، دولتی‌ها به هر دری می‌زنند تا بتوانند محبوبیت کم خود را در میان مردم با دادن وعده‌های مجدد و بعضاً اتمام پروژه‌های خاک خورده به دست آوردند.

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

دولت یازدهم دولت تدبیر و امید وهده های انتخاباتی استاندار کُردستان معاون اقتصادی استاندار کُردستان استانداری کُردستانوعده وعید

نظرات بینندگان :

هیوا جمعه 23 مهر 1395 | 12:56 پاسخ

خبر موافقت محیط زیست با ساخت پالایشگاه در نزدیکی زریوار از زبان استاندار اونم در حالیکه هنوز سازمان محیط زیست رسما با این پالایشگاه موافقت نکرده, نشان دهنده همین به هر دری زدن ها است..
حاضرا خلاف قانون هم عمل کنن

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->