• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : دوشنبه 15 شهریور 1395 / 11:39   کد خبر : 4015   گروه : سیاسی

باز هم صدای پای غیر بومی به گوش می رسد/آیا فرماندار جدید قروه از ایلام می آید؟

با وجودی که شعبان سپهر به عنوان یک نیروی غیر بومی بیش از 18 ماه در شهرستان قروه در سمت فرماندار خدمت نمود هم اکنون باز هم شنیده ها خبر از فرماندار غیربومی دیگری می دهند.

با وجودی که شعبان سپهر به عنوان یک نیروی غیر بومی بیش از 18 ماه در شهرستان قروه در سمت فرماندار خدمت نمود هم اکنون باز هم شنیده ها خبر از فرماندار غیربومی دیگری می دهند.

به گزارش نوای آبیدر، به نقل از سراب خبر، شنیده ها یکبار دیگر از ورود فرماندار غیر بومی به شهرستان قروه حکایت دارد.

 

بر اساس این گزارش و بر اساس پیگیری های پایگاه خبری تحلیلی سراب خبر پرویز کولانی که هم اکنون به عنوان فرماندار چرداول در استان ایلام مشغول به خدمت می باشد به عنوان گزینه ای اصلی برای کرسی فرمانداری قروه معرفی شده است.

 

کولانی سابقه فعالیت در سمت کارشناس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و بخشداری زرنه را در کارنامه خود دارد و قبل از این انتصاب به عنوان معاون فرماندار ایوان مشغول به خدمت بوده است.

 

فرا از اینکه کولانی فرماندار جدید قروه می باشد یا نه باید پرسید چرا دولت به دنبال بومی سازی در استان کردستان نیست و با وجودی که در شهرستان قروه افرادی توانمند برای سمت فرمانداری حضور دارند چرا باید از مدیران پروازی استفاده نمود؟

 

در طول بیش از 3 سالی که از عمر دولت یازدهم می گذرد متاسفانه تغییر و تحولات در استان کردستان به سمت بومی سازی مدیران حرکت نکرده است و هم اکنون که 18 ماه از فعالیت شعبان سپهر به عنوان فرماندار قروه می گذرد باید این شهرستان یکبار دیگر در سایه حضور نیروهای توانمند خود سایه سنگین نیروهای غیر بومی را تحمل کند.

 

این در حالی است که هنوز هم وعده های انتخاباتی روحانی فراموش نشده است که یکی از مهمترین وعده هایش به مردم استان کردستان در سفر به این استان بومی سازی پست های مدیریتی شهرستان ها و مرکز استان بود.

 

نگاهی ساده به اقدامات دولت یازدهم در استان کردستان به خوبی نشان می دهد که در پست های مدیریتی بومی ها در استان کردستان جایگاه مناسبی نداشته اند، آنگونه که در مهمترین مسئولیت استان کردستان که متوجه استاندار می باشد نیز از نیروی غیر بومی استفاده شده است.

 

وجود نیروهای غیربومی در استان کردستان که نقش مردم این استان در طول هشت سال جنگ تحمیلی و در صحنه های حساس انقلاب اسلامی قابل چشم پوشی نمی باشد با هیچ دلیلی از سوی دولتمردان قابل توجیه نیست چرا که در جای جای استان کردستان افراد توانمندی برای حضور در کرسی های حساس مدیریتی این استان حضور دارند اما متاسفانه همیشه باید افرادی از خارج از استان کردستان برای عنوان های مهم انتخاب شوند.

 

متاسفانه بی توجهی به نیروهای بومی کردستان باعث می شود که استعدادها و توانمندی های جوانان و نخبگان این دیار در فراموشی قرار بگیرند و در انزوا فرو روند.

 

بدون شک نه تنها پرویز کولانی که هر شخص دیگر غیر بومی برای حضور در شهرستان قروه باید با مشکلات بسیاری نیز روبرو شود که یکی از این مشکلات، مشکلات شخصی می باشد که هم اکنون باعث شده است شعبان سپهر از حضور در این شهرستان منصرف شود و از این شهرستان خارج گردد که این معادله نمی تواند برای دیگر فرمانداران غیر بومی رخ ندهد.

 

انتخاب فرماندار غیربومی در شرایطی صورت می گیرد که شهرستان قروه بیش از هر چیز دیگری نیازمند ثبات مدیریتی است و ثبات مدیریتی در سایه حضور نیروی بومی می تواند اثرگذار باشد که اشتیاق و انگیزه خدمت را نیز دوچندان خواهد نمود.

 

پرویز کولانی

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

قروه اخبار قروه شهر قروه کُردستان فرماندار جدید قروه

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->