• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : جمعه 28 فروردین 1394 / 12:25   کد خبر : 393   گروه : اجتماعی

آسمان کُردستان غبارآلود است/شاخص کیفیت هوای سنندج روز پنجشنبه به مرز خطرناک رسید

هواشناسی کردستان در اطلاعیه ای گفته است که با توجه به بررسی آخرین نقشه های هواشناسی و به دلیل گسترش گرد و خاک ایجاد شده بر روی عراق، روزهای پنج شنبه و جمعه هوای استان غبار آلود است.

هواشناسی کردستان در اطلاعیه ای گفته است که با توجه به بررسی آخرین نقشه های هواشناسی و به دلیل گسترش گرد و خاک ایجاد شده بر روی عراق، روزهای پنج شنبه و جمعه هوای استان غبار آلود است.

به گزارش خبرنگار نوای آبیدر، بهار و تابستان کُردستان و سنندج همواره زیبا و باصفا بوده است، اما در چند سال اخیر مهمان ناخوانده گرد و خاک آسمان استانمان را تحت تاثیر خود قرار داده است.

 

در هفته اخیر فعالیت و ورود این موج های گرد و خاک به آسمان سنندج بسیار شدت یافته است تا جایی که روز گذشته پنجشنبه 27 فروردین، بر اساس تابلوی نصب شده سازمان حفاظت محیط زیست کُردستان، شاخص کیفیت آب و هوای سنندج به مرز خطرناک رسید.

 

 

هواشناسی کردستان نیز روز گذشته در اطلاعیه ای اعلام کرد: با توجه به بررسی آخرین نقشه های هواشناسی و به دلیل گسترش گرد و خاک ایجاد شده بر روی عراق، روزهای پنج شنبه و جمعه هوای استان غبار آلود است.
 

در این اطلاعیه آمده است: به توجه به بررسی آخرین نقشه های هواشناسی و تصاویر ماهواره، به دلیل تشکیل و گسترش گرد و خاک ایجاد شده بر روی عراق در روزهای پنج شنبه و جمعه بخشی از گرد و خاک به استان منتقل می شود.

 

این اطلاعیه افزوده است: این گرد و خاک عراقی موجب غبار آلوده شدن هوا، کاهش کیفیت آن و کم شدن میزان دید افقی و عمودی در استان خواهد شد.

 

امید است مسئولان دولتی و نمایندگان آنها در کُردستان برنامه ای جدی برای مهار ریزگردها به کُردستان در سال جدید داشته باشند.

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

آب و هوا شاخص کیفیت هوا در سنندج کیفیت هوا هواشناسی کُردستان

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->