• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : چهارشنبه 6 مرداد 1395 / 09:55   کد خبر : 3819   گروه : اجتماعی

فرزند خانواده نیازمند دیواندره ای: سرپناهی می خواهیم

آریان با چشمانی اشک بار از مسئولین و متموّلین شهرستان می خواهد سرپناهی در شهر برایشان فراهم کنند تا با برادرش بتوانند دوران کودکی را مانند دیگر هم سن و سالانشان تجربه کنند.

آریان با چشمانی اشک بار از مسئولین و متموّلین شهرستان می خواهد سرپناهی در شهر برایشان فراهم کنند تا با برادرش بتوانند دوران کودکی را مانند دیگر هم سن و سالانشان تجربه کنند.

به گزارش نوای آبیدر به نقل از سارال خبر،نامش آریان محمدی است کودکی 9 ساله و دانش آموز کلاس سوم ابتدایی است که در همان اوان زندگی فقر را تجربه کرده است و با مادر و برادر کوچکترش آرشام در یک باغ بدون هیچ امکاناتی در 5 کیلومتری شهر دیواندره زندگی میکنند.

سرپناهی می خواهیم

5 سال است که صاحب باغ، این مکان را در اختیارشان گذاشته است پدر آریان پیمانکار ورشکسته است و به دلیل بدهی های زیاد در زندان می باشد و خود و مادرش تنهایی بار زندگی را به دوش می کشند و او از همین کودکی بزرگ بودن و سختی کشیدن را تجربه می کند.

گریه هایش اشک هر بیننده ای را در می آورد، قبلا بر و بیایی داشته اند برادرش آرشام در این باغ متولد شده است و به جز آریان همبازی و دوستی ندارد.

سرپناهی می خواهیم

در ایام مدرسه باید 5 کیلومتر را طی کند تا به شهر برسد مشکلات زیادی دارند در این مدت که در باغ بوده اند با کمترین امکانات زندگی بخور و نمیری را می گذرانند.

آریان با چشمانی اشک بار با گلایه بسیار از وضعیت سخت زندگی از مسئولین و متموّلین شهرستان می خواهد سرپناهی در شهر برایشان فراهم کنند تا با برادرش بتوانند دوران کودکی را مانند دیگر هم سن و سالانشان تجربه کنند.

سرپناهی می خواهیم

مادر آریان می گوید نمیدانم امیدی هست که از این همه بدبختی نجات پیدا کنیم؟ و روزی می آید که شاهد شادی و خوشحالی فرزندانم باشم و خانواده ام دوباره همچون گذشته دور هم جمع شویم؟

وی می گوید به خاطر لطف صاحب این باغ که در اختیارمان گذاشته است آواره دشت و خیابان نشده ایم ما هم در جواب لطف ایشان گهگاهی به کار باغ رسیدگی می کنیم تا شاید جبران لطفش را کرده باشیم.

سرپناهی می خواهیم

آری در دنیایی با این همه پیشرفت و تکنولوژی، اطرافمان کسانی هستند که با چنین شرایط سختی زندگی می کنند و به نان شب نیز محتاج اند اما مردمان دیار کردستان سخاوتمند هستند و رنج و محنت هم نوعان خود را نمی توانند ببینند.

سرپناهی می خواهیم

این خانواده نیازمند ترحم و دلسوزی نیستند اما به لطف مردمانی مهربان و خیّر و حمایت دستگاه‌های حمایتی امید دارند و سقفی امن برای گذران زندگی پر مشقت خود می خواهند.

سرپناهی می خواهیم

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

اخبار دیواندره دیواندره شهر دیواندره کُردستان

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->