• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : سه شنبه 5 مرداد 1395 / 21:47   کد خبر : 3812   گروه : اقتصادی

قیمت گوشت مرغ در سنندج از مرز هشت هزار تومان گذشت

قیمت گوشت مرغ امروز سه شنبه پنجم مردادماه در بازارهای سنندج به هشت هزار و 230 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید و با روندی که در ماه های اخیر طی کرده روند صعودی قیمت آن همچنان ادامه دارد.

قیمت گوشت مرغ امروز سه شنبه پنجم مردادماه در بازارهای سنندج به هشت هزار و 230 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید و با روندی که در ماه های اخیر طی کرده روند صعودی قیمت آن همچنان ادامه دارد.

به گزارش نوای آبیدر، روند صعودی قیمت گوشت مرغ از ماه های قبل در سنندج آغاز شده و به صورت ناگهانی از چهار هزار و 700 تومان در چند ماه گذشته روند صعودی آن به صورت ناگهانی آغاز شد و امروز به هشت هزار و 230 تومان رسیده است.

 

افزایش قیمت گوشت مرغ در سنندج در حالی است که استان کردستان یکی از قطب های اصلی تولید گوشت مرغ در منطقه غرب کشور محسوب می شود و گویا مسئولان دستگاه های دولتی ذیربط در کنترل قیمت مرغ  در بازار ناتوان هستند.

 

اگرچه دولت ستاد تنظیم بازار تشکیل داده و در استان کردستان نیز این ستاد فعال شده است اما گویا اعضای این ستاد تنها به دنبال شانه خالی کردن از مسئولیت خود هستند و نه تنها اقدام به تنظیم بازار نمی کنند بلکه هر یک مسئولیت را به عهده دستگاه دیگری می سپارد و خود را از گود این میدان بیرون می کشد.

 

فلسفه اصلی ستاد تنظیم بازار همانطور که از نام آن پیدا است تنظیم بازار مصرف براساس وضعیت موجود و ایجاد تعادل بین میزان تولید و مصرف است.

 

یکی از عرضه کنندگان مستقیم مرغ در شهر سنندج در این ارتباط در مورد دلایل روند صعودی قیمت گوشت مرغ در سنندج به خبرنگار ما گفت: صادر کردن گوشت مرغ به خارج از کشور یکی از دلایل افزایش قیمت است.

 

او که نمی خواست نامش در این خبر آورده شود افزود: کردستان هم مرغداری زیاد دارد و هم کشتارگاه صنعتی مدرن و از این رو باید قیمت گوشت مرغ در این استان کمتر از قیمت فعلی باشد.

 

مسئولان سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان این استان را یکی از قطب های تولید گوشت مرغ در غرب کشور می دانند و می گویند: سالانه 56 میلیون قطعه مرغ در کردستان تولید و روانه بازار مصرف می شود.

 

به گفته مسئولان این سازمان، در مجموع 716 واحد مرغداری گوشتی دارای فعالیت پروانه بهره برداری در استان کردستان فعال است و در هر دوره بیش از 14 میلیون قطعه مرغ تولید می کنند.

 

براساس این آمارها این مرغداری ها به صورت میانگین سالانه می توانند در چهار نوبت جوجه ریزی کرده و در مجموع بیش از 56 میلیون قطعه مرغ گوشتی را تولید و روانه بازارهای مصرف داخلی و خارجی می کنند.

 

واحدهای مرغداری استان کردستان در سال 1394 در مجموع بیش از 70 هزار و 600 تُن گوشت مرغ تولید کردند و پیش بینی می شود با توجه به تقاضای بازار امسال این مقدار به بیش از 73 هزار تُن افزایش پیدا کند.

 

براساس گفته های مسئولان جهاد کشاورزی کردستان سال گذشته در مجموع بیش از 70 هزار تُن گوشت مرغ تولید شده از این استان به اقلیم کردستان عراق صادره شده بود.

 

در شهر سنندج همچنین قیمت گوشت قرمز نیز تفاوت بسیار آشکاری با سایر شهرستان های استان دارد و این تفاوت ها تا 10هزار تومان به ازای هر کیلوگرم هم می رسد که انتظار می رود مسئولان دستگاه های مرتبط جوابگوی گرانی فعلی بازار گوشت مرغ و گوشت قرمز باشند.

 

منبع: کُردتودی

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

قیمت گوشت مرغ گوشت مرغ درسنندج بازار سنندج افزایش قیمت گوشت مرغ درسنندج

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->