• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : دوشنبه 28 تیر 1395 / 10:26   کد خبر : 3771   گروه : اقتصادی
فصل برداشت خوشه های طلائی/

مرغوبیت در گندم زارهای کامیاران موج می زند/ نبود سیلو و مراکز نگهداری گندم مهم ترین مشکل بخش کشاورزی کامیاران

رئیس جهادکشاورزی کامیاران گفت: نبود سیلوی گندم و یا حداقل مراکز نگهداری سرپوشیده مشکل اصلی در این شهرستان می باشد و با شروع فصل خرید، بیشتر گندم مرغوب به شهرهای دیگر فرستاده شود.

رئیس جهادکشاورزی کامیاران گفت: نبود سیلوی گندم و یا حداقل مراکز نگهداری سرپوشیده مشکل اصلی در این شهرستان می باشد و با شروع فصل خرید، بیشتر گندم مرغوب به شهرهای دیگر فرستاده شود.

به گزارش نوای آبیدر، به نقل از شاهوخبر؛ رئیس جهادکشاورزی کامیاران ازادامه خرید گندم مازاد کشاورزان و انتقال آن توسط مراکز خرید گندم به سیلوها ومراکز نگهداری گندم درسایر شهرها برای مهیا نمودن محل دپوی گندم زارعان کامیارانی خبرداد.

بهرام کوشکی صبح امروز دوشنبه درگفت وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: محصول گندم امسال در گندم زارهای شهرستان کامیاران بسیار مرغوب بوده و این مرغوبیت می تواند باعث شده که بدون دغدغه و با کمترین افت کشاورزان گندم های خود را تحویل مراکز خرید دهند.

وی درباره قیمت خرید گندم درسال جاری عنوان داشت: براساس قیمت اعلام شده، برای خرید تضمینی  هرکیلوگرم گندم در سال زراعی جاری مبلغ 12700 ریال تعین شده است که نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش یافته است.   

رئیس اداره جهادکشاورزی کامیاران درباره مشکلات بخش خرید تضمینی گندم گفت: نبود سیلوی گندم و یا حداقل مراکز نگهداری سرپوشیده مشکل اصلی در این شهرستان می باشد و با شروع فصل خرید، بیشتر گندم مرغوب به شهرهای دیگر فرستاده شود.

کوشکی افزود: البته در طی روزهای گذشته بررسی های لازم به منظور احداث سیلو توسط بخش خصوصی صورت گرفته است و قرار شده که مرکزی با ظرفیت 40 هزار تن ایجاد شود.

وی درباره مقدار گندم خریداری شده عنوان داشت: تاکنون نزدیک به 20 هزار تن گندم مازادبر مصرف کشاورزان کامیارانی از طریق مراکز خرید تضمینی گندم خریداری شده است و پیش بینی می شود بالغ بر 60 هزار تن گندم تحویل این مراکز شود.

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

کامیاران اخبار کامیاران برداشت گندم

نظرات بینندگان :

ناشناس سه شنبه 29 تیر 1395 | 17:00 پاسخ

اگر گندم کامیاران مرغوب است چرا نان بی کیفیت تولید می شود و نانوای ها می گویند گندم کامیاران بی کیفیت بوده و باید از دیواندره و قروه و سقز خریداری شود و با گندم بی کیفیت کامیاران که ناشی از مدیریت ********** شهرستان است مخلوط شود شاید نان لواش کمی قابل تحمل تر شود.

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->