• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : یکشنبه 30 خرداد 1395 / 14:38   کد خبر : 3656   گروه : اجتماعی
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی کُردستان در جمع اصحاب رسانه:

بسیاری از مسئولین از وضعیت زندگی فقرا بی‌خبر هستند/پوشش 10درصدی جمعیت کُردستان توسط کمیته امداد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی کُردستان با اشاره به طرح مفتاح الجنه با هدف همنشینی خیرین و مسئولین با محرومین و فقرا، اظهار کرد: لازم است مسئولین از نزدیک با زندگی فقرا آشنا شوند چرا که بسیاری از آنان از وضعیت زندگی محرومین و فقرا بی‌خبر هستند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی کُردستان با اشاره به طرح مفتاح الجنه با هدف همنشینی خیرین و مسئولین با محرومین و فقرا، اظهار کرد: لازم است مسئولین از نزدیک با زندگی فقرا آشنا شوند چرا که بسیاری از آنان از وضعیت زندگی محرومین و فقرا بی‌خبر هستند.

به گزارش خبرنگار نوای آبیدر، "قنبر موسی نژاد" مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) کُردستان ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه کُردستان که در سالن اجتماعات این اداره در سنندج برگزار شد، گفت: انتظار از مسئولین و خیرین در ماه رمضان توجه و کمک بیشتر به محرومین و نیازمندان است.

 

وی با اشاره به طرح مفتاح الجنه با هدف همنشینی خیرین و مسئولین با محرومین و فقرا، اظهار کرد: لازم است مسئولین از نزدیک با زندگی فقرا آشنا شوند چرا که بسیاری از آنان از وضعیت زندگی محرومین و فقرا بی‌خبر هستند.

 

مدیرکل کمیته امداد کُردستان افزود: با دستور استاندار کُردستان، مسئولین ادارات و دستگاه‌های دولتی موظف به بازدید از خانواده‌های فقرا و مستمندان شده‌اند که می‌تواند کمک شایانی به بهبود وضعیت زندگی این افراد باشد.

 

وی از برنامه‌ریزی برای بازدید از 4 هزار خانواده مددجو در قالب طرح مفتاح‌الجنة خبر داد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی به عمل آمده در تلاش هستیم 2 هزار از این خانواده‌ها در ماه رمضان مورد بازدید قرار بگیرند.

 

موسی نژاد در ادامه با اشاره به طرح شفای کمیته امداد، گفت: در حال حاضر در کُردستان 585 سرپرست خانوار زمین گیر و 961 بیمار صعب العلاج تحت پوشش کمیته امداد بوده که به تنهایی نمی‌توانیم این تعداد خانوار و افراد را تحت پوشش قرار دهیم و نیازمند کمک خیرین هستیم.

 

وی با اشاره به اینکه 5 هزار از مددجویان زیرپوشش این نهاد را ایتام زیر 18 سال تشکیل می‌دهند، خاطرنشان کرد: 16 هزار حامی بومی و غیربومی نیز در کنار حمایت‌های امداد به این ایتام به صورت مادی و معنوی حمایت می‌کنند.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی کُردستان در ادامه با اشاره به کمک7 میلیارد تومانی حامیان به ایتام کُردستانی عنوان کرد: نیاز ایتام و محرومین کُردستانی بیشتر از این مبالغ است که در همین راستا در سال 95 درصدد شناسایی و جذب 4 هزار حامی مالی در داخل و خارج از استان هستیم.

 

به گفته وی، در مجموع 8 هزار نفر از کودکان زیرپوشش امداد در استان کردستان در قالب طرح محسنین هستند که استارت کار برای جذب حامی برای آنها از سال 93 آغاز شده و تاکنون برای 3 هزار نفر از این کودکان که گاهی شرایطی بدتر از ایتام دارند، جذب شده است.

 

موسی نژاد تصریح کرد: 10درصد جمعیت استان کُردستان تحت پوشش کمیته امداد هستند که چنین آمار محرومین زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست.

 

وی همچنین با اشاره به جمع‌آوری زکات فطریه در مساجد و روستاهای استان، تاکید کرد: مبالغ دریافتی از مردم توسط خود هیئت امنای مساجد و با نظارت ماموستاها و امامان جمعه در میان فقرا و مستمندان توزیع می‌گردد.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی کُردستان از برگزاری مراسم سفره افطار 10 هزار نفری در سنندج در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این حرکت نمادی از فرهنگ نوع دوستی و کرامت انسانی کُردستانی‌ها است.

 

انتهای پیام/

 

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

کمیته امداد امامخمینی کُردستان قنبر موسی نژاد فقرا مسئولین کُردستان نیازمندان

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->