• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : سه شنبه 4 خرداد 1395 / 10:19   کد خبر : 3554   گروه : اجتماعی
دانش آموزان هوشیار باشند!

فعالیت مشکوک کانال تلگرامی در زمینه فروش سوالات امتحان نهایی+سند

یک گروه تلگرامی مدعی شده که سوالات امتحانی یکی از موسسات معروف آموزشی و همچنین سوالات امتحانات نهایی را به فروش می‎رساند.

یک گروه تلگرامی مدعی شده که سوالات امتحانی یکی از موسسات معروف آموزشی و همچنین سوالات امتحانات نهایی را به فروش می‎رساند.

به گزارش نوای آبیدر،  امروزه هرجایی که قدم بگذارید، غیرممکن است خبری یا عکسی از کانال‌های مختلف تلگرام مورد بحث و گفتگو نباشد.

 

در کنار مزایای این شبکه اجتماعی گسترده، معایب بسیاری نیز همانند نبود کنترل دقیق و غیرقابل دسترس بودن سرورهای آن جهت شناسایی هویت دقیق افراد وجود دارد که زمینه را برای افراد سودجو جهت کلاهبردای فراهم کرده است.

 

این روزها که ایام امتحانات است و دانش آموزان سخت مشغول درس خواندن و شرکت در جلسه‌های آزمون هستند، افرادی سودجو که در شبکه تلگرام با راه اندازی کانال‌ها و گروها، درصدد اغوای دانش آموزان با عناوین مختلف از جمله "فروش سوالات امتحان!" هستند.

 

یکی از این کانال‌ها که در ادامه عکس‌های آن را مشاهده می‎کنید، ادعا کرده که سوالات یکی از موسسات معروف آموزشی و همچنین سوالات نهایی را در قبال دریافت پول به دانش آموزان ارایه می‎دهد.

 

کانال فروش سوالات نهایی

 

کانال فروش سوالات نهایی

 

کانال فروش سوالات نهایی

 

مدیر این کانال در ابتدا نام گروه را با عنوان "فروش سوالات موسسه ... و نهایی" نامگذاری کرد که در ادامه با عناوین مختلف آن را تغییر داده است.
 

اصل افشای سوالات امتحانی در هر مقطع و پایه‎ای خود نوعی تخلف محسوب شده که لازم است مسئولین ذیربط نظیر پلیس فتا و قوه قضائیه این موضوع را پیگیری کرده تا دانش آموزان و فکر و درس آنها در حاشیه این موضع قرار نگرفته و ضرر مالی و درسی به آنها وارد نشود.

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

تلگرام کانال های تلگرامی فروش سوالات امتحانی شایعه سازی کلاهبرداری

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->