• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : دوشنبه 16 فروردین 1395 / 09:28   کد خبر : 3339   گروه : اجتماعی
اختصاصی نوای آبیدر/نقدی بر عملکرد مدیران و دستگاه‌های اجرایی

سازمان تاکسی‎رانی شهرداری سنندج؛ از نرخ‎های کارشناسی نشده تا ناپدید شدن تاکسی‎ها در ساعات اوج رفت و آمد

تاکسی به عنوان عمومی‎ترین وسیله شهری وظیفه ارایه خدمات به شهروندان در راستای قانون و چهارچوب مشخص شده را بر عهده دارد و این مهم بر عهده مردمی‎ترین نهاد شهری یعنی شهرداری‎ها گذاشته شده که در شهر سنندج این رسالت سنگین از سوی نهاد مذکور به خوبی ایفا نشده است.

تاکسی به عنوان عمومی‎ترین وسیله شهری وظیفه ارایه خدمات به شهروندان در راستای قانون و چهارچوب مشخص شده را بر عهده دارد و این مهم بر عهده مردمی‎ترین نهاد شهری یعنی شهرداری‎ها گذاشته شده که در شهر سنندج این رسالت سنگین از سوی نهاد مذکور به خوبی ایفا نشده است.

به گزارش خبرنگار نوای آبیدر، بدون شک امروزه ناوگان حمل و نقل عمومی اعم از تاکسی، اتوبوس و در شهرهای بزرگ‎تر مترو، اتوبوس های سریع و ... نقش مهمی را در جابجایی شهروندان، مسافران و کاهش بار ترافیکی ایفا می‎کنند.


استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی به ویژه تاکسی علاوه بر کاهش بار ترافیکی در خیابان‎ها، موجبات آسایش، امنیت و آسودگی خاطر را برای همگان به دنبال خواهد داشت، چراکه هر تاکسی با کد اختصاصی شناخته می‌شود و در صورت بروز هرگونه تخلف براحتی می‎توان راننده متخلف را پیگیری کرد.


حال داستان تاکسی، استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی و در راس آن "سازمان تاکسی‎رانی شهرداری سنندج" را می‎توان کلکسیونی از اشتباهات مدیریتی و نظارتی بر خانواده بزرگ تاکسیرانی شهر قلمداد کرد که در ادامه به بخشی از آن می‎پردازیم.


ابتدای به امر به عنوان نکته‎ای خارج از نقد وارده به سازمان تاکسیرانی شهرداری، لازم است بار دیگر برخی مدیران دستگاه‎های اجرایی و دولتی «کم‎کار اما پُر ادعا!»، نقد را به مثابه خصومت شخصی، سفارش جهت تخریب یک فرد و سازمان، سیاه نمایی و هر تعبیر فضایی دیگر برداشت نکرده و به جای جبهه‌گیری، خودستایی، به رُخ کشیدن مدارک دانشگاهی و ... حرکتی مثبت در راستای بهبود وضعیت موجود کرده و گامی موثر برای مردم و شهر بردارند.


سازمان تاکسی‎رانی شهرداری سنندج را از چند زاوایه می‎توان مورد نقد – نه تخریب و خصوت شخصی! – قرار داد که مورد سوال و گلایه بسیاری از شهروندان – نه شخص نویسنده مطلب – بوده که لازم است دست‎اندرکاران این سازمان راهکاری موثر و بلند مدت برای حل مشکلات موجود ارایه دهند.


بزرگترین چالش تاکسی در شهر سنندج نرخ کرایه است که هم از جانب شهروندان و هم رانندگان تاکسی مورد انتقاد است. به عنوان مثال، نرخ کرایه تاکسی از سه راه نمکی به دگایران 550 تومان در نظر گرفته شده که افزایشی 50 تومانی نسبت به دوره قبل آن داشته که با احتساب ترافیک سنگین مسیر – حد فاصل انتهای بلوار کُردستان تا میدان بسیج – عملاً و به اذعان اکثر رانندگان تاکسی بنزین مصرف شده و استهلاک خودروها بسیار بیشتر از نرخ کرایه تعیین شده است. از طرف دیگر، نرخ کرایه مسیر میدان انقلاب تا خیابان پاسداران بر اساس آنچه که در برگه‎های رسمی نرخ به راننگان اعلام شده 800 تومان است که در ساعات اوج بار ترافیک، پیمایش این مسیر به بیشتر 3 تا 5 دقیقه نخواهد رسید در حالی که رفت و برگشت در مسیر قبلی در ساعات غیر ترافیک نیز به بالای 10 دقیقه خواهد انجامید. مشکل موجود نشان از نبود کارشناسی دقیق، عدم آگاهی دقیق از طول و پیمایش مسیرها و لحاظ نکردن دغده‎های شهروندان و رانندگان تاکسی است.


داستان مسافرکش‌های شخصی که خود شاهنامه رستم و سهراب است در شهر سنندج به معضلی جدی برای حمل و نقل عمومی تبدیل شده، تا جایی که محدودیت ترافیکی اعمال شده در مسیر خیابان فردوسی و سه راه نمکی به سمت میدان انقلاب بازهم نتوانسته که فعالیت غیرقانونی آنها را متوقف کند. اکثریت رانندگان تاکسی بر این نکته تاکید دارند که سازو کار خاصی برای کنترل این خودروها وجود نداشته و در بیشتر مسیرها، خودروهای شخصی درآمدهای بالاتری نسبت به تاکسی‎ها دارند. نکته مورد انتقاد تاکسیداران، نبود یارانه‎های حمایتی اعم از لاستیک، روغن و سوخت است تا بتواند بخشی از کاهش درآمد آنها – به واسطه فعالیت بیش از حد خودروهای شخصی – را جبران کند.


در امر گزینش رانندگان تاکسی به دلیل اعتماد مردم به این ناوگان حمل و نقل، سازمان تاکسی‏‌رانی شهرداری سنندج آنچنان سخت‎گیری نکرده و شکایت‎های بسیاری از عدم برخورد صحیح و فرهنگی راننده تاکسی، مشکلات اخلاقی فرد راننده و ... از سوی شهروندان مطرح شده که می‎تواند به عنوان پاشنه آشیل اصلی سازمان تاکسیرانی شهرداری سنندج از آن نام برد و نیازمند بازنگری جدی مسئولین این سازمان در راستای اعطای پروانه تاکسیرانی به افراد شایسته و فرهنگی است.


در کنار موارد مطرح شده، وجود تاکسی‎های خاموش که در برخی از منازل و استفاده افراد سودجو از نام آن نیز باید توسط سازمان تاکسی‎رانی شهرداری سنندج مورد توجه جدی قرار گیرد. هرچند به گفته رانندگان تاکسی، پلاک خودروها به صورت گردشی توسط بازرسین این سازمان بررسی می‎شود اما کماکان وجود بسیاری از تاکسی‎های خاموش در منازل معضلی جدی برای ناوگان حمل و نقل عمومی شهری سنندج است.


غیب شدن تاکسی‎ها در ساعات اوج ترافیکی – به ویژه در غروب و ساعات منتهی به شب - معضلی بزرگی است که مورد انتقاد بسیاری از شهروندان سنندجی بوده و که به ناگهان بسیاری از جمعیت بزرگ بالای 3 هزار دستگاه تاکسی در ساعات مذکور ناپدید شده و مردم نیز چاره‎ای به جز استفاده از خودرهای خصی و خطرات احتمالی استفاده از آنها را ندارند.


علی یکی از شهروندان سنندجی که در شهرک بهاران زندگی می‎کند به خبرنگار نوای آبیدر می‎گوید: در ساعت 8 الی 9 شب تاکسی‎ها را به سختی در مسیر بهاران می‎توان یافت و اگرهم وجود داشته باشند تقاضای کرایه چندبرابری به اصطلاح "کد" می‎کنند، در حالی که تاکسی وظیفه جابجایی شهروندان - بدون اعلام مسیر دلخواه راننده - را بر عهده دارد.


گلایه این شهروند سنندجی اساساً ضعف مدیریت این سازمان در کنترل رفت و آمد تاکسی‎ها و عدم اجرا کردن الزامات بازدارنده و اجباری برای تاکسی‎ها جهت ارایه سرویس در ساعات اوح ترافیکی را برجسته می‎سازد که در سال‎های اخیر به اوج خود رسیده و عملاً مردم از تاکسی‎ها به عنوان  "ناوگانی خودسر" یاد می‎کنند که هر راننده بر اساس میل و علاقه شخصی خود اقدام به مسافرکشی می‎کند.


عدم اطلاع رسانی مستمر در خصوص فرهنگ استفاده از تاکسی، نبود کلاس‎های مستمر بازنگری در نحوه برخورد رانندگان تاکسی با مردم، عدم استفاده از ظرفیت بالای رسانه‎ها در امر فرهنگ‎سازی استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی و نبود بنرهای اطلاع‌رسانی در سطح شهر در خصوص چرایی استفاده از تاکسی‎ها در وضعیت کاری سازمان تاکسیرانی شهرداری سنندج مشهود است که نارضایتی کلی در شهروندان و رانندگان تاکسی ایجاد کرده که نیازمند توجه و بازنگری جدی مدیران این سازمان و شهردار سنندج در راستای بهبود این سازمان مهم شهری است.


در پایان این مطلب، لازم است رسالت سایت نوای آبیدر در راستای اطلاع‌رسانی شفاف و پیگیری مشکلات مردمی به دور از هرگونه جناح، باند و سیاسی‎کاری برای همگان شفاف شود که هدف از نقد نه تخریب و بلکه بهبود وضعیت موجود ادارات و دستگاه‎های دولتی و غیردولتی است.پ


انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

تاکسی تاکسی‎رانی سازمان تاکسی‎رانی شهرداری سنندج معضلات تاکسی در سنندج مدیران کم کار

نظرات بینندگان :

آرش دوشنبه 16 فروردین 1395 | 09:42 پاسخ

احسنت

کُرد دوشنبه 16 فروردین 1395 | 09:43 پاسخ

عجب چی شد یکی درد مردم را رو بیان کرد..خداییش مشکلات یاد شده بخشی بسیار کوچک است از کلکسیون مشکلات این نهاد..ممنون

تاکسیدار دوشنبه 16 فروردین 1395 | 09:44 پاسخ

بابا والا تقصیرما نیست..همه چیز گرون شده خرج و خوراک و پوشاک و مسکن و ... نرخ های کرایه اصلا جوابگو نیست

شهروند دوشنبه 16 فروردین 1395 | 09:45 پاسخ

حالا هی بگید نوای آبیدر شخصی می نویسه و فقط به بعضی ها گیر میده... شما اجازه بدید..دوستان همه رو نقد میکنن

صلاح سه شنبه 22 تیر 1395 | 20:49 پاسخ

خواهش میکنم یه روز برید سازمان ببینید چند نفر واقعا کار میکنن سراغ هر کدوم رو میگیری میگن رفته بیرون الان میاد . امدنش هم با کرام الکاتبینه.

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->