• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : یکشنبه 18 بهمن 1394 / 09:15   کد خبر : 3079   گروه : سیاسی
تاملی بر اظهار نظر تلگرامی مدیر روابط عمومی استانداری کُردستان/

دولتی‌ها به فکر توسعه کُردستان باشند نه اظهار نظر جانبدارانه در تلگرام!

تعدادی از اشخاص دولتی شاغل در دستگاه‎ها، به صورت محسوس و نامحسوس در برخی از شبکه‎های مجازی تلگرام و شبکه‎های اجتماعی در کُردستان به دفاع از دستاوردهای دولت و اداره خود و یا بر علیه آن نظر تراوش می‎فرمایند.

تعدادی از اشخاص دولتی شاغل در دستگاه‎ها، به صورت محسوس و نامحسوس در برخی از شبکه‎های مجازی تلگرام و شبکه‎های اجتماعی در کُردستان به دفاع از دستاوردهای دولت و اداره خود و یا بر علیه آن نظر تراوش می‎فرمایند.

به گزارش خبرنگار نوای آبیدر، شروع فعالیت‎ رسانه‎های محلی در کُردستان و باز شدن فضای نقد و موشکافی عملکرد مدیران و دستگاههای اجرایی در سال‌های اخیر این پیام را برای همگان داشته که زمان تعریف و تمجید از فلان دستگاه و مدیر به پایان رسیده و مردم توسعه، اشتغال و آبادنی شهر و دیار خود را می‎خواهند.

 

در سال‎های نه چندان دور، بسیاری از مدیران و دستگاه‌های اجرایی در پشت همین تعریف و تمجیدها، کم‌کاری، مسامحه و باندبازی و رانت خود را پنهان کرده و عملا به فکر پیشبرد منافع شخصی و جناح فکری خود بودند.

 

شروع به کار سایت‌های محلی از ابتدای دهه 90 و جاری و ساری ساختن فضای نقد و انتقاد در جامعه نوید بخش فردایی بهتر برای استان کم‎برخوردار کُردستان را دارد.

 

در گذشته اگر از مدیری و یا دستگاههای دولتی ایرادی – هرچند به حق و منصفانه – گرفته می‎شد چه بسا آن خبرنگار را به پای میز محاکمه می‎کشاندند و وی را از ادامه کار ساقط می‌کردند و یا آنچنان وی را ادب می‎کردند که تا آخر عمر قلم نقد را شکسته و به سرسپردههای فلان مدیر و اداره تغییر نقش می‎داد.

 

اما حال و به کمک سایت‎های محلی کُردستان و البته پیشرفت فضای مجازی و شبکه‎های مختلف در تلگرام، دولت، دستگاه‎های اجرایی و مدیران سابق و فعلی به چالش کشیده می‎شوند و عملکرد آنها مورد نقد و بررسی قرار می‎گیرد.

 

در این میان نیز، تعدادی از اشخاص دولتی شاغل در دستگاه‎ها، به صورت محسوس و نامحسوس در برخی از شبکه‎های مجازی تلگرام و شبکه‎های اجتماعی در کُردستان به دفاع از دستاوردهای دولت و اداره خود و یا بر علیه آن نظر تراوش می‎فرمایند!!

 

در یکی از این شبکه‎ها مدیر روابط عمومی استانداری کُردستان در یکی از بحث‌ها شرکت کرده و در مخالفت با بحث آلودگی محیط زیست توسط معدن طلای ساریگونی قروه گفته: " ضمن احترام به نظرات دوستان در مسایل متنوع  و مختلف لحظهای پیشنهاد میکنم به هدف اصلی گروه بپردازیم و مطالبی رو به بحث بگذاریم که در تخصص و یا حیطه شغلی خود داریم و اجازه بدهیم مسایل پیچیده اقتصادی و فنی را باحضور کارشناسان ذیربط که به گروه دعوت شوند در میان بگذاریم وگرنه وقت دوستان به گپهای غیر تخصصی  و کارشناسی بی نتیجه تلف خواهد شد آنوقت است که نصف پر لیوان را نیز خواهیم دید مگر اینکه دوستی مأمور باشد و معذور که به هر کار دولت بگوید: مخ ومخ و مخالفم"

 

لطف بفرمایید بگویید که منظور شما از مامور و معذور چیست؟ به نظر شما چه کسی ماموریت تخریب شما را دارد؟ آیا شما دفاع از حق مردم، توسعه، اشتغالزایی و سلامت مردم را تخریب دولت می‎دانید؟

 

در پاسخ به مدیر روابط عمومی استانداری کُردستان باید گفت که ابتدای به امر این وظیفه ذاتی هر خبرنگار با وجدان و دارای ذهن نقادانه است تا به دور از چاپلوسی برای فلان مدیر و دستگاه، ایرادات و مشکلات هر طرح و پروژه اجرایی را بیان و منافع مردمی و سلامت آنها را بر تمامی سودها و منفعت‌ها ترجیح دهد.

 

دوم اینکه، کارشناس‎های تخصصی که از جانب شما تعیین شود یقیناً مهر تاییدی بر پروژه‌ها خواهد زد و نهایتاً این ذهن انتقادی خبرنگار است که می‎تواند مطلب کارشناسی شده را به چالش بکشد.

 

و در نهایت در خصوص مطلبی که گفته‎اید برخی‎ها مامور و معذور هستند که به هر کار دولت بگویند "مخالفیم" و مقصود شما از این کلام واضح است، باید متذکر شویم که انتقاد، نقد و به چالش کشیدن را اگر مخالفت می‎دانید بهتر است تجدید نظری در مطالعات خود در امر نقد و انتقاد انجام دهید و اگرهم نمایندگان دولت در کُردستان از دست نقدهای رسانه‎های منتقد و خبرنگاران به تنگ آمده و جوابی برای آنها ندارد پس بهتر است به فکر اصلاح امور باشد نه اظهارهای غیرکارشناسانه مدیر روابط عمومی استانداری در فضای تلگرام!

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

اظهارنظر تلگرامی روابط عمومی استانداری کُردستان توسعه انتقاد نقد

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->