• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : شنبه 8 تیر 1392 / 07:51   کد خبر : 276   گروه : اجتماعی

کلیشه ای به نام «غنی سازی اوقات فراغت»

هنگام فرا رسیدن تابستان، سازمان ها و ارگانهای زیادی برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان و جوانان برنامه ریزی می کنند.

هنگام فرا رسیدن تابستان، سازمان ها و ارگانهای زیادی برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان و جوانان برنامه ریزی می کنند.

به گزارش خبرنگار نوای آبیدر، "پیش بینی 245 پايگاه براي فعاليت تابستاني دانش آموزان کردستانی"." برپایی 55 بوستان معرفت جهت غني سازي اوقات فراغت نوجوانان در کردستان".این ها تیترهایی است که در چند روز گذشته توجه من را به خود جلب کرد؛ هر کسی متن کامل خبرها را بخواند، از برنامه ریزی مسئولین و دلسوزی آنها برای دانش آموزان و وقت ارزشمند آنان لذت می برد.

هنگام فرا رسیدن فصل تابستان، سازمان ها و ارگانهای زیادی برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان و جوانان برنامه ریزی می کنند.

به هر حال باید برای غنی سازی این اوقات ارزشمند و پیشگیری از اتلاف وقت جوانان در خیابان ها و قلیان سراهاو... فکری کرد.

در خبری از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان کردستان آمده است:"عرفاني نسب برگزاري كلاس هاي آموزشي ، تقويتي و جبراني با حضور معلمان و همكاري بسيج فرهنگيان را فعاليت ديگر تابستاني عنوان نمود و گفت : در كنار اين فعاليت ها كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان و مديريت دانش آموزي استان نيز ويژه برنامه هايي را براي علاقمندان تدارك ديده اند كه پيش بيني مي شود در تابستان سال جاري بيش از 100 هزار نفر از دانش آموزان استان در فعاليت هاي تابستاني شركت نمايند ."

و در خبری دیگر از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان می خوانیم:" مکتب داري با اشاره به اينکه هزينه اين طرح تابستاني 200 ميليون تومان است، اظهار داشت : توجه به تعميق باورهاي ديني و ايماني در بين دانش آموزان ، آموزش و اصلاح سبک زندگي ، آموزش مهارت هاي زندگي ، ايجاد شور و شوق و خودباوري در بين دانش آموزان ، بازديد از اماکن فرهنگي و ديدني ، ارائه مشاوره بهداشتي و پزشکي و برپايي نمايشگاه در اين مدت از اهم اين برنامه ها در مدت حضور دانش آموزان در اردوگاه امام علي (ع) استان کردستان است."

با تدارک چنین برنامه هایی جای هیچ نگرانی برای پر کردن اوقات فراغت فرزندانتان نخواهید داشت، اما آیا همانطور که این برنامه ها تدوین می شود، همانطور هم اجرا می شود؟ آیا استقبال از کلاس های اوقات فراغت همانگونه است که مسئولین می گویند؟

آمارها بعد از اجرای این برنامه ها چیز دیگری را نشان می دهد؛ متاسفانه در مقام عمل، ما شاهد کم سلیقگی های زیادی در اجرای امور هستیم؛ برخی از کلاس ها و رشته های آموزشی که تدارک دیده می شود به هر دلیلی برگزار نمی شود و در بسیاری از موارد امکانات درخور و شایسته ای را در اختیار جوانان قرار نمی دهند.

شاید بزرگترین مشکل و معظل برگزاری کلاس های کلیشه ای و خسته کننده باشد که با اقبال کم جوانان روبرو می شود. البته شاید بهتر باشد این سازمانها قبل از برنامه ریزی، از دانش آموزان و جوانان نیز نظر سنجی به عمل آورند تا بتوانند رشته های مورد علاقه ی ایشان را در برنامه غنی سازی اوقات فراغت بگنجانند.

سخن گفتن و تدوین برنامه شاید کار سهل و آسانی باشد اما اجرای آن نیاز به برنامه ریزی دقیق و توجه ویژه دارد.امید است مسئولین و دست اندرکاران به جای ارائه آمار و ارقام بزرگ و قابل توجه به کیفیت برنامه های اجرایی بیشتر توجه کنند و در برنامه ریزی برای اوقات فراغت، با جوانان مشورت و همفکری بیشتری داشته باشند.


انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

اوقات فراغت فعالیت های تابستانی کلاس های تابستانی کلیشه

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->