• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : سه شنبه 3 آذر 1394 / 09:05   کد خبر : 2627   گروه : اقتصادی
سنندج هدف جدید هرمی‎ها/

برگزاری میتینگ‎های غیرقانونی بازاریابی هرمی در کافه‎ها و رستوران‎های سنندج

شنیده‎ها حاکی از آن است که فعالیت این شرکت‎ها در شهر سنندج بسیار زیاد شده و از طریق کافی شا‎پ‎ها و یک رستوران در سنندج میتینگ‎ها و آموزش‌های خود را برگزار می‎کنند.

شنیده‎ها حاکی از آن است که فعالیت این شرکت‎ها در شهر سنندج بسیار زیاد شده و از طریق کافی شا‎پ‎ها و یک رستوران در سنندج میتینگ‎ها و آموزش‌های خود را برگزار می‎کنند.

به گزارش خبرنگار نوای آبیدر، چند سالی است که تب و تاب فعالیت در شبکه‎های هرمی و کسب درآمد غیرقانونی از این روش کم شده بود، تا اینکه اخیرا فعالیت این شرکت‎ها رونق گرفته است.

 

این شرکت‎ها با لفاف و پوشش جدید و در قالب شرکت‎ها پخش و توزیع دارو، وسایل بهداشتی، تجهیزات الکترونیک و ... پیشنهادات وسوسه انگیز و البته پوچ خود را به جوانان در قابل جلسات و میتینگ‎های زیرزمینی ارائه می‎کنند.

 

پس از برچیدن بساط "گلدکوئستی‎ها"، حال شرکت‎های دیگری با همان ایده، مرام و ساختار اما در قالب و روشی جدید ظهور کرده‎اند.

 

این شرکتهای هرمی که در قالبی جدید از بازاریابی اقدام به سودجویی و جذب افراد می‎کنند، ادعای داشتن مجوز از وزارت‎خانه‎ها را دارند و با استفاده از بسترهای فضای مجازی، سادگی جوانان و وعده‎های پوچ آنها را در دام خود گرفتار می‎کنند.

 

شنیده‎ها حاکی از آن است که فعالیت این شرکت‎ها در شهر سنندج بسیار زیاد شده و از طریق کافی شا‎پ‎ها و یک رستوران در سنندج میتینگ‎ها و آموزش‌های خود را برگزار می‎کنند.

 

همچنین این شرکت‎ها برخی جلسات معارفه و پرزنت خود را در پارک آی‎تی سنندج و در ساعات خلوت روز برگزار می‎کنند.

 

در روش جدید، این شرکت‎ها واسطه‎ها را حذف کرده و افراد را ترغیب به خرید کالا و اجناس کرده و آنها نیز باید از طریق بازاریابی و فروش سودی از آن را نصیب خود کنند و در این مسیر نیز افراد دیگری را به شبکه معرفی کنند تا آنه نیز این چرخه را ادامه داده و عملاً هرم و نتورکی از افراد با سرشاخه‎های مشخص و لیدرهای بالاسری تشکیل می‌شود.

 

بر اساس ماده(1)  قانون «مجازات اخلالگران در نظام اقتصادي كشور»، فعاليت هرمي يكي از مصاديق اخلال در نظام اقتصادي كشور شمرده مي‌شود.

 

براساس بند «ز» اين قانون : « قبول نمايندگي، عضوگيري بنگاه، موسسه، شركت يا گروه براي كسب درآمد ناشي از افزايش اعضاء به نحوي كه اعضاي جديد براي كسب منفعت افراد ديگري را جذب كرده و توسعه زنجيره انساني تداوم يابد جرم محسوب مي‌شود.»

 

لازم است مسئولین دستگاه‎های مرتبط و نظارتی این موضوع را پیگیری کرده و از فعالیت این شرکتها که پول و سرمایه انسانی استان کُردستان و سنندج را به تاراج می‌برند، جلوگیری کنند.

 

سایت نوای آبیدر آماده دریافت هرگونه گزارش، فیلم، عکس و خبرهای مرتبط با فعالیت غیرقانونی شرکت‎های هرمی در قالب‌ها و روش‎های جدید در سنندج و استان کُردستان است و آنها را تا حصول نتیجه دنبال می‎کند.

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

شرکت‎های هرمی فعالیت غیرقانونی شرکت‎های هرمی در سنندج بازاریابی شبکه‎ای

نظرات بینندگان :

نتورکر سه شنبه 3 آذر 1394 | 22:08 پاسخ

مدیر و نویسنده ی گرامی . این فعالیت ها غیر قانونی نبوده و لطفا پیش از هرگونه قضاوت اطلاعات خود را تکمیل نمایید . این یک فعالیت نوین اقتصادی بوده با نام نتورک مارکتینگ و صحت و قانونی بودن آن را از طریق سایت iranhoshdar.ir و سایت وزارت صنعت و معدن بررسی فرمایید .

تا حالا هزارتا قورباغه خوردم اما چون تو ایرانم به جای نه رسیدم پنجشنبه 26 اسفند 1395 | 20:03

ما کار به قانون این داستانا نداریم وجدانن ماهی صد هزار تومان درامد داشتی تو این نتورک حفاظت شده.

شاهو سه شنبه 3 آذر 1394 | 22:21 پاسخ

نویسنده گرامی, قبل از هرگونه پیش داوری و تشویش اذهان عمومی, به شما توصیه میکنم که سری به سایت ایران هشدار پلیس فتا بزنید و یا با شماره 113 وزارت اطلاعات تماس بگیرید و در مورد مجوز بازاریابی شبکه تحقیق بکنید.

سینا چهارشنبه 4 آذر 1394 | 09:26 پاسخ

شاید تا نگرش 4 خیلی عادی و قانونی باشه ولی از 4 به بعد همه چی مشخص میشه که چه جوری کلاه سر خودت گذاشتن

آرمان چهارشنبه 4 آذر 1394 | 11:35

آقای محترم گاهی آدمها عرضه کار کردن حدارن تقصیرات رو به گردن دیگران می اندازند
کمی با خودت خلوت کن ...........
.......

محمد چهارشنبه 4 آذر 1394 | 18:26 پاسخ

واقعا از یه رسانه بعیده که اینقدر سطح اطلاعات پایینی از اوضاع جامعه و اتفاقات اون داشته باشه و اینقدر سطحی به مسائل نگاه کنه.بد نیست یکم واقع بینانه تر و با اطلاعات جامع تر به موضوعات اطراف نگاه کنیم بعد اظهار نظر کنیم

سینا چهارشنبه 4 آذر 1394 | 21:00 پاسخ

هیچکسی دوست نداره پولدار نباشه اما روش هروی یا quest فقط یه بازی ریاضیه
آرمان جان حقیقتاً وقت خلوت کردن ندارم شما فعلاً هدف هاتو برا لیدرت بنویس

سنندجی پنجشنبه 5 آذر 1394 | 23:56 پاسخ

متاسفم برای همتون که گول اینارو خوردید..بابا اینا همون هرمی ها هستن فرقی نداره فقط سبک و سیاق متفاوته.... چرا باور ندارید...

امین دوشنبه 11 مرداد 1395 | 10:39

سنندجی عزیز یکم اطلاعاتتو ببر بالا...
(که البته مطمئنم تا به این تاریخ خواسته ناخواسته رفته بالا و خودت به حقیقت رسیدی و متقاعد شدی)

مال باخته چهارشنبه 18 آذر 1394 | 00:49 پاسخ

مخاطبان گرامی: زمانی که یک نهاد دولتی حامی این شرکت های هرمی است و یا پور سانت میگیرد چه انتظاری دارید که افراد باور نکنند
با این آمار میلیونی جوان بیکار و نوجوانی که تازه پا به دوران جوانی میگذارد و به هیچ وجه به سخنان بزرگتر از خودشان گوش نمیدهند بهترین زمان برای استفاده بهینه این شرکتهای کذایی از این طعمه ها است که چرب و نرم هم محسوب میشوند.
در پایان اینکه::: آیا دولت از این جریانات خبری ندارد!!

امید ص یکشنبه 12 اردیبهشت 1395 | 10:45 پاسخ

این شرکت ها هرچند هم قانونی باشه اما دراصل برای یک افراد خاصی درامد بالا داره تو همین سنندج چند تا خانم ***********میان واغفال میکنن اما درامداصلیش تو یب اونا وبالاسری هاشونه

امین دوشنبه 11 مرداد 1395 | 10:45

تو این حرفه هرکسی به نوبه ی خودش میتونه بالاسری باشه و درآمد اصلی تو جیبش بره؛
البته باید به این نکته هم توجه کرد که"نتورک مارکتینگ(بازاریابی شبکه ای)به درد همه میخوره...ولی همه به درد این کار نمیخورند!"

امير چهارشنبه 17 شهریور 1395 | 02:12 پاسخ

مديرمحترم خواهشاخواهشا اطلاعاتتو از نتورك ماركتينگ بالا ببر همينجوري الكي اسم يك سازمانو خراب نكن اصلا برو از صنعت ومعدن بپرس

یزدان پنجشنبه 26 اسفند 1395 | 19:58

وجدانن چن وقته تو این کاری جمعا حساب کن ببین پولات به ماهی صد هزار رسیده

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->