• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : یکشنبه 29 تیر 1393 / 15:26   کد خبر : 151   گروه : اجتماعی

فرمولاسیون بهینه کردن معیشت

من به شما ثابت خواهم کرد مشکل معیشت مردم با فرمولی که دولت ها در طی سالیان دراز ارائه داده اند حل شده است.

من به شما ثابت خواهم کرد مشکل معیشت مردم با فرمولی که دولت ها در طی سالیان دراز ارائه داده اند حل شده است.

به گزارش خبرنگار نوای آبیدر، این بسیار خوب است که مسئولین به فکر مردم هستند و از آن بهتر این است که شبانه روز تلاش می کنند تا مردم در کمال آرامش به کمال برسند.گهگاهی آنقدر به این تلاش مسئولان فکر می کنم که بغض گلویم را می گیرد و خود را گناهکار می دانم که چرا اینقدر آنها را به زحمت انداخته ام.


آنها می خواهند زندگی مردم بهتر شود و در سایه امنیت و آرامش و اقتصاد پویا، معیشتی فراهم کنند که تمامی جهانیان حسرت آن را بخورند.البته ما خلیی چیزها می خوریم که کشورهای پیشرفته نمی خورند.


من به شما ثابت خواهم کرد مشکل معیشت مردم با فرمولی که دولت ها در طی سالیان دراز ارائه داده اند حل شده است.


دروغ چرا؟ما اصلا مشکل مسکن نداریم.همانطور که قول دادند هر ایرانی اکنون یک مسکن دارد؛ شما دروغ های بعضی ها را باور نکینید که می گویند یک نفر 10 منزل دارد و 10 نفر یک منزل.با طرحی که داده شد این مشکل حل شد.چون آن موقع ما فقط مشکل مسکن داشتیم.


بیکار هم که نداریم؛ این جوانان که در خیابان پاسداران می بینید برای چیز دیگری آمده اند.بسیاری از آنها را می شناسم که 3 شیفت کار می کنند و هر چه در می آورند در آنجا خرج می کنند.مشکل ما این است که با سواد زیاد داریم.لیسانس و فوق لیسانس زیاد شده است و همه شان فکر می کنند باید پشت میز بنشینند.آنها باید بدانند که با فوق لیسانس هم می شود پشت وانت نشست.پس با با سواد کردن مردم، مشکل بیکاری هم که حل شده است.


از تورم که اصلا صحبت نکنید که مردم ناراحت می شوند.این غول بی شاخ و دم با اینکه قدرت زیادی دارد اما خوشبختانه زورش به هیچ یک از مسئولین ما نرسید.می گویند یک دفعه به 49درصد رسید و اکنون هم که کم است.در اینجا هم می گویم دروغ ها را باور نکنید.چه کسی می گوید اجناس ضروری 3 یا 5 برابر شده است.مگر تورم 300درصدی هم داریم؟؟!!


لازم است گاهی ما توقع خود را پایین بیاوریم.مگر ما شیر وایتکسی لیتری 2500 تومان می خوریم طوریمان شده است.خوب من در بچگی لیتری 20 تومان می خریدم؛ این که فاصله زیادی نیست.من خودم میوه خریده ام کیلویی 1500 تومان؛ حالا یه چندتایی کرم و حلزون هم به آن اضافه کرده بودند اما قیمتش را بالا نبرده بودند.


اگر هم مشکلی در این مورد پیش آمد، مسئولین محترم با یک جا به جایی کوچک در نقدینگی همه چیز را حل می کنند.


خوشبختانه سرمایه گذار داخلی و خارجی هم که فراوان است.اصلا برخی خلق شده اند تا سرمایه گذار جذب کنند.هیچ گیر و گرفت قانونی هم در این بین وجود ندارد، بعضی ها دارند شلوغش می کنند.چه کسی می گوید مسئولین ما از سرمایه گذاران حمایت نمی کنند؟! اصلا ما یک حمایت خانه داریم که همه چیز را رصد می کند و اتوماتیک همه چیز حل می شود.


از نخبگان و تولید کنندگان و سرمایه گذاران از زمین و حمایت می شود.این چند تا کارخانه و کارگاه های کوچولو که تعطیل شده اند که مشکل بزرگی نیست، مشکل آنها سوء مدیریت خودشان بوده است نه دلار و پول و حمایت یا چیز دیگر!!اصلا حمایت از تولید داخلی کار مسئولین ما است، اگر می گویید نه یک مورد بیاورید.


از تسهیلات بانکی برایتان بگویم که غوغا می کند.در اینجا هر کسی بخواهد ازدواج کند، وام به اندازه کافی برایش فراهم است.گیر و گرفت قانونی هم ندارد.فقط شما باید یک ضامن از کره مریخ بیابید، خوب این که کار سختی نیست.


بانک های ما آنقدر خوب هستند که حتی وام های چندهزار میلیاردی به ما داده اند ما هم خورده ایم و نوش جانمان.آنها آنقدر خوبند که می گویند اصلا فکر بازپرداخت را هم نکنید، بروید و خوش باشید.


من خودم یک وام 10 میلیاردی برای کارخانه ام گرفتم.باور کنید اصلا صحبت باز پرداخت نشد، ضامن هم نخواستند.اما نمی دانم چرا این همسایه ما به من حسودی می کرد.او دیروز رفته بوده یک وام یک میلیونی بگیرد، از او ضامن خواسته بودند، او هم عصبانی شده بود و به من بد و بیراه می گفت.چه خوب است ما توقع هایمان را پایین بیاوریم.باید یک تفاوتی بین من و او باشد یا نه؟


از طرح جدید مسئولین برایتان بگویم که دهانتان آب می افتد.آنها پی برده اند که اکنون درد ما فقط مسائل خارجی است(به ناگاه یاد باب راس افتادم که اگر اینجا بود می گفت من عاشق مسائل خارجی هستم).راست هم می گویند اکنون مردم به جز مسائل خارجی چه مشکل دیگری دارند؟؟!شما بگید جانم!

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

معیشت تورم گرانی سیسات اقتصادی دولت

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->