• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : پنجشنبه 9 مرداد 1393 / 18:21   کد خبر : 150   گروه : اجتماعی

فقرا به چه امیدی گرسنگی را تحمل می کنند

ما در طول روز به امید اذان مغرب و افطار انتظار می کشیم و مطمئن هستیم که غذایی هست که بخوریم و سیر شویم اما فقرا چه؟ آنها به چه امیدی گرسنگی را تحمل می کنند.

ما در طول روز به امید اذان مغرب و افطار انتظار می کشیم و مطمئن هستیم که غذایی هست که بخوریم و سیر شویم اما فقرا چه؟ آنها به چه امیدی گرسنگی را تحمل می کنند.

به گزارش خبرنگار نوای آبیدر، نزدیک ظهر بود، من و دوستم در ساندویجی نشسته بودیم که ورود یک مرد میانسال با هیکلی لاغر و نحیف توجه ما را جلب کرد.در دستش نایلونی پر از پوستر های بزرگ و کوچک بود.لباس هایش مندرس و پاره بود و می شد حدس زد مدت زیادی است آنها را نشسته.


به ویترین ساندویج ها خیره شده بود، دست در جیبش کرد و یک 100 تومانی پاره و یک 50 تومانی را از جیبش درآورد، بازهم به ویترین یخچال خیره شد و از صاحب ساندویجی پرسید: آقا ساندویج ارزونتون چنده؟ صاحب ساندویجی پاسخش را داد و او این بار به 150 تومانی که در دست داشت خیره شد و گفت: نه، خیلی ممنون، نمی خوام و از ساندویجی خارج شد.


احساس خفگی به من دست داد و اشتهایم کور شد.خود را یک لحظه جای آن مرد گذاشتم، درکش سخت بود.


رمضان برای ما مسلمانان فرصتی بود تا کمی طعم گرسنگی را بچشیم و تا حدودی درد فقرا را درک کنیم.اما این گرسنگی ما را تا چه حد به درک واقعی می رساند؟ قطعا درک نخواهیم کرد، چون ما در طول روز به امید اذان مغرب و افطار انتظار می کشیم و مطمئن هستیم که غذایی هست که بخوریم و سیر شویم اما فقرا چه؟ آنها به چه امیدی گرسنگی را تحمل می کنند.


بسیاری از ما ماه رمضان این طعم گرسنگی را چشیدیم و برخی هم می گفتند تحملش سخت است، خدا ما را می بخشد.شاید بعضی ها هم اصلا ندانستند رمضان آمد و رفت.


رمضان گرم امسال تلنگری بود تا مردم بدانند گرسنه و فقیر بودن یعنی چه. درک این که فقرا چگونه روزگار می گذرانند برای ما درسی خواهد بود تا بدانیم چرا باید زکات فطره یا کلا صدقه بدهیم و به فقرا کمک کنیم.


شاید پخش برنامه هایی همچون "جشن رمضان" در شبکه استانی کردستان بتواند با نشان دادن ساختار جامعه ای که یک سویش را فقر فرا گرفته به مردم نشان دهد چرا باید بخشی از درآمدشان را صرف کمک به همنوعان خود کنند.


و این شاید برای مسئولین هم تلنگری باشد تا درد جامعه را بیشتر لمس کنند و بیشتر به فکر سامان دادن شهر و خدمت به شهروندان باشند.

 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

فقر فقر در کردستان گرسنگی ماه رمضان

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->