• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : شنبه 10 آبان 1393 / 15:10   کد خبر : 146   گروه : اجتماعی

آقای مدیر، از کدام استاندارد سخن می گویید؟

راه های استان کردستان به اندازه ای بی کیفیت است که مردم بدون نقشه مهندسی هم که شما می گویید می توانند تشخیص بدهند که استاندارد است یا نه؟

راه های استان کردستان به اندازه ای بی کیفیت است که مردم بدون نقشه مهندسی هم که شما می گویید می توانند تشخیص بدهند که استاندارد است یا نه؟

به گزارش خبرنگار نوای آبیدر، هفته پدافند غیر عامل بهانه ای شده است تا بار دیگر مسئولین از آرمان ها و آرزوها یشان بگویند و از خدماتی که برای مردم انجام داده اند صحبت کنند.

این که در دولتی یا در حیطه مدیریت فردی کم کاری هایی صورت بگیرد یا نواقصی در انجام کارها وجود داشته باشد یک چیز است و توجیح،آوردن عذر بدتر از گناه(به اصطلاح عامیانه، ماست مالی) چیز دیگر.

در هر کاری ممکن است نواقصی وجود داشته باشد.در این کشور پروژه های که به دلیل اختلاس،دزدی، رشوه خواری و موارد دیگر به تعویق می افتاد کم نیست.

در همین کردستان، مردم موارد زیادی را در ذهن دارند که به خاطر بیاورند.پروژه هایی که حتی بیست سال به طول انجامید تا به سر انجام برسد و موقعی هم به به اتمام رسید پر از ایراد و مشکل بود.

چندی پیش که با نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران صحبت می کردیم، وی به یکی از همین پروژه ها اشاره کرد.

سید احسن علوی از کم کاری در پروژه اتوبان سنندج-قروه و قروه-همدان گله می کرد و  می گفت که چرا باید از سال 1371 تا کنون این پروژه به اتمام نرسد.

این پروژه اکنون به اتمام رسیده است، اما چند ماهی نگذشته که چاله چوله هایش بلای جان مردم شده است.

مديركل راه و شهرسازي كردستان در یک برنامه اعلام می کند که "بيان برخي نظرات مبني بر اينكه راه‌هاي استان كردستان از رتبه‌بندي پايين و يا استاندارد مطلوب برخوردار نيست را قبول نداريم، بلكه معتقدم هر راهي كه در كشور ساخته مي‌شود بر اساس نقشه مهندسي است."

آقای مسئول شما در این برنامه گفتید که "راه‌هاي موجود در استان كردستان نيز داراي استاندارد بوده اما نحوه استفاده از راه‌ها با استاندارد تعريف شده آن هم‌خواني ندارد، چراكه استاندارد راه‌هاي كردستان فرعي است ولي عملكرد ترانزيتي دارند".

آقای مدیر می شود بگویید از کدام استاندارد دفاع می کنید و سخن می گویید؟

مردم نه تنها آگاه هستند بلکه با تمام وجودشان این غیر استاندارد بودن جاده های مرگ (جاده های کردستان) را لمس کرده اند.مردم کودکان خردسالی که پای تلویزیون نشسته باشند نیستند.

تانکر های نفت تنها یک مشکل جاده های استان کردستان هستند.لابد مسئولین با هواپیما مسافرت می کنند که جاده های بی کیفیت استان کردستان را ندیده اند.

می گویند در طی شش سال گذشته 120 تانکر حامل مواد نفتی و شیمیای در جاده های کردستان واژگون شده است.چرا حتما باید تلفات سنگین و فاجعه ای به بار بیاید تا بدانیم جاده هایمان مشکل دارد.

بگذارید طبق سند صحبت کنیم. طبق گزارشات سازمان جهانی WHO در سالهای 2011 و 2013  وضعیت ایمنی جاده های کشورمان که در سال 2007 در میان 178 کشور دنیا در مقام 168 قرار داشت، در سال 2011 و در میان 180 کشور جهان به رتبه 177 رسیده است.
 
طبق بررسی های به عمل آمده در 13 آزادراه ایران میزان هزینه نگهداری این 13 آزادراه نسبت به استانداردهای جهانی اختلاف فاحشی داشته است.
 

آقای مسئول می شود بگویید که چرا جاده ای که ساخته می شود یک سال هم دوام نمی آورد؟چرا بعد از تنها چند ماه از عمر آسفالت جاده های کردستان که می گذرد جاده ها تبدیل به جاده های پر از چاله و چوله شده و باید تعمیر شود؟

آقای مدیر، استانداردی که از آن صحبت می کنید بلای جان خیلی از شهروندان ما شده است.

چرا برخی خیابان های داخل شهر سنندج بعد از گذشت سال ها هیچ احتیاجی به تعمیر و حتی یک قطره قیر ندارد؟بگذارید مثالی بیاورم.

کسی به خاطر ندارد که در طی این سالیان خیابان پاسداران تعمیر شده باشد و یا آسفالت میدان انقلاب تعمیر شود. برخی از خیابان های اصلی شهر سنندج نیز به همین صورت، حتی بعد از گذشت سال ها و ترافیک سنگینی که بر روی آن قرار دارد احتیاجی به تعمیر نیافته اند.اکنون شما قصد داشته باشید مسیر و راهی را آسفالت کنید چقدر عمر خواهد داشت؟آیا فکر می کنید به اندازه ی جاده هایی که سال ها پیش ساخته شده اند دوام خواهند آورد.

در جاده هایی که مردم این استان در آن رانندگی کرده اند و یا رفت و آمد داشته اند به وضوح دریافته اند که کیفیت آسفالت،راه سازی و تمامی ملزومات یک راه استاندارد دارد چگونه است و در کجا رعایت شده است.

مردم می دانند کیفیت راهی که در دست فلان پیمانکار بوده است بسیار پایین تر از راهی است که پیمانکار دیگر انجام داده است.

باید بگویم راه های استان کردستان به اندازه ای بی کیفیت است که مردم بدون نقشه مهندسی هم که شما می گویید می توانند تشخیص بدهند که استاندارد است یا نه؟

ظاهرا خواندن گزارش عملکرد و دفاع از آن، در مدیران تبدیل به یک عادت شده است.

چرا مردم حرف های مدیران را در عمل کمتر مشاهده می کنند؟آیا بهتر نیست به جای دفاع و آوردن توجیح، کمی به گفته هایمان نیز عمل کنیم؟

پیمانکاران نالایق به هر صورتی که شده پروژه ها را به دست می گیرند و هر طوری که دلشان بخواهد آن را انجام می دهند.در این میان خبری از بازرسی ادارات و نظارت بر حسن اجرای عملکرد خبری نیست.

اگر از این پروژه ها نظارتی صورت می گیرد پس چرا بازهم یک پای کار می لنگد؟این سوالی است که همه مردم از خود می پرسند.

یادداشت از عرفانی

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

استاندارد جاده های کردستان برنامه گفتمان راه و شهر سازی

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->