• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : چهارشنبه 21 آبان 1393 / 11:02   کد خبر : 143   گروه : اجتماعی

آيا فعاليت مسئولين در شبكه هاي اجتماعي مجاز است؟

بر اساس قانون فعاليت در شبكه هاي اجتماعي فيتر شده غير مجاز است اما بعضاً بسياري از مسئولين رده بالا در آن فعاليت چشمگير دارند.

بر اساس قانون فعاليت در شبكه هاي اجتماعي فيتر شده غير مجاز است اما بعضاً بسياري از مسئولين رده بالا در آن فعاليت چشمگير دارند.

به گزارش خبرنگار نواي آبيدر، توسعه فضاي مجازي و شبكه هاي اجتماعي در دنياي كنوني امري انكار ناپذير است كه در كنار آن نيز مشكلات و تهديدات خود را بهمراه دارد.


فعاليت شبكه هاي اجتماعي خارج از كشور نظير فيسبوك تويتر وايبر و ... از جمله اين شبكه ها هستند كه در چند سال اخير توسعه روزا فزون و سريعي داشته اند و بعضاً نيز در بسياري از جريانات خاص سياسي مذهبي اقتصادي و ... تاثير بسزايي دارند. ازاين رو بر اساس امكان وجود تهديدات امنيتي و اخلاقي بسياري از آنها از طرف نظام و بر اساس قانون و فتواهاي موجود فيلتر شده اند.


نگاشتن اين مطلب صرف پرداختن به مسئله فيلترينگ نيست بلكه هدف آن فعاليت مديران مسئولين و حتي وزرا در شبكه هاي اجتماعي كه فليتر شده اند است.


در آخرين مورد كه سال گذشته بسيار مشهود بود حضور فعال وزير امور خارجه در فيسبوك بود كه گزارش كارهاي خود را به دليل طيف گسترده مخاطبين در اين فضاي مجازي انتشار مي داد كه موجب واكنش هاي بسياري از سوي بسياري از دستگاه هاي نظارتي شد.


اما اينكه آيا مسئولين رده بالاي استاني و كشوري مجاز به استفاده از اين شبكه ها هستند خود جاي سوال است امري كه اكنون نيز از طرف بسياري از مسئولين ديده مي شود.


اگر مسئولين نيز خارج از بعد وظيفه و پست سازماني عضويي از اين كشور محسوب مي شوند نبايد قانون شكني كرده و در اين شبكه ها به صورت وسيع و گسترده فعاليت كنند.


استفاده از شبكه هاي اجتماعي در حالي از طرف مسئولين صورت مي گيرد كه هيچ تضميني در قبال امنيت پيام ها و فعاليت در اين شبكه ها وجود ندارد.


شايد استفاده از اين ابزارهاي براي افراد عامه جامعه از لحاظ امنيتي اهميت آنچناني نداشته باشد اما مسئولين طراز اول دولتي و ديگر مسئولين چرا بايد از شبكه ها و نرم افزارهايي استفاده كنند كه ماهيت آنها مشخص است.

انتهاي پيام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

شبکه های اجتماعی مسئولین فضای مجازی

نظرات بینندگان :

ماجد پنجشنبه 6 فروردین 1394 | 17:26 پاسخ

عزیزی که این مطلب به ذهنتان خطور کرده باید خدمتت عرض کنم که فعالیت مسئولین یا مردم در شبکه های اجتماعی یک مسئله شخصی است که فقط شخص بستگی دارد همانطور که در سراسر دنیا این مسائل عادی است و متاسفانه شما فقط قصد دارید شبکه های اجتماعی را ناامن و بد جلوه دهید اما واقعیت چنین نیست. چرا؟ چون شبکه ای مثل فیسبوک با بیشتر از یک میلیارد کاربر در سرتاسر جهان و همچنین ایران،میتوان آن را یک کشور به حساب آورد پس اگر اطلاعات کاربرانش در امنیت نبود این جمعیت گسترده و عظیم از جمله انسان های سرشناس به عضویت آن درنیامده بودند و نامی نداشت. خواهشمندم قبل از قضاوت و دست به قلم نهادن اندکی تأمل و فکر به خرج دهید... ممنون
مدیر محترم لطفا ثبت شود.

حق جو پنجشنبه 6 فروردین 1394 | 18:13

چیزی که از طرف دولت و نظام فیلتر میشه، بدین معنا هستش که نباید استفاده بشه و وقتی افراد سرشناس سیاسی از آن استفاده می کنن یعنی دارن قانونی که وضع شده است رو زیر پا می زارن دوست عزیز..خوب بخون گزارش رو بعد بگو نا امن جلوه دادن و این مطالب.

ماجد جمعه 7 فروردین 1394 | 15:47

دوست عزیز میتونید از جنبه دیگه هم بهش نگاه کنی اگر دید گسترده ای داشته باشی،چه دلیلی داردد که این سایت ها فیلتر شده است؟!!؟از کجا آنقدر مطمئن هستید فیلتر کردن این شبکه ها اشتباه نیست و این کار قانونی است؟! در تمام جهان این کار قانونی و عادی و سودمند است اما در ایران غیرقانونی!!؟ لظفا کمی بیشتر تفکر کنید...زمان جهالت و نادانی به سر رسیده.
مدیر محترم لطفا ثبت.

ناشناس پنجشنبه 6 فروردین 1394 | 18:14 پاسخ

با آقای ماجد موافقم... چرا سعی دارید اینیارو نا امن جلوه بدید؟

ماجد جمعه 7 فروردین 1394 | 15:50

ممنون دوست عزیز. متاسفانه امروزه مردم آگاه هستند و خودشان بسیاری مسائل را درک کرده اند. دیگه سانسور و فیلترینگ نمیتواند چشم مردم را از حقایق کور کند.
مدیر محترم لطفا ثبت.

حق جو دوشنبه 10 فروردین 1394 | 13:19 پاسخ

آین آقای ماجد معلوم الحال هستش که داره بیخود از یه سری جریانات غربی پشتیبانی می کنه..

ماجد سه شنبه 11 فروردین 1394 | 15:08

ببین قربونت من حالم همیشه معلومه از اصطلاح عربی هم بیخود استفاده نکن. واقعا متأسفم برای افکار پوچ بعضی ها که فقط میخواهند تحت کنترل عقاید غلط و محدود شده باشند و تکنولوژی،علم و پیشرفت جهان در محدوده فهم و عقلشان نمی گنجد.باید خدمتت عرض کنم که این ها جریانات غربی نیست و کاملا اشتباه برداشت کرده ای این ها تحولاتی است که به روابط بشر توسعه داده است اینها وسیله ها و ابزارهای ست برای به اشتراک گذاشتن واقعیات،عواطف و دستاوردها-افزایش همکاری ها در زمینه کاری،فرهنگی و اطلاع رسانی امیدوارم ذره ای روشن شده باشید و البته مغزهای واکسینه در برابر تغییر به ضرر نفع شخصیشان بسیار مقاومت می ورزند.

کُرد سه شنبه 11 فروردین 1394 | 23:50 پاسخ

آک ده س دروس کاکه ماجد

ماجد جمعه 14 فروردین 1394 | 13:09

هر خوشبی هاوره و هاوولاتی قوربانت وظیفه س

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->