• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : یکشنبه 25 آبان 1393 / 23:00   کد خبر : 141   گروه : سیاسی

اوباما قادر نیست بطور مستقل در مورد مذاکرات هسته ای تصمیم بگیرد

گزینه های روی میز رئیس جمهور آمریکا که اکنون بر سر زبان سیاست مداران افتاده است نشان از آن دارد که ایالات متحده نمی تواند مستقلا در مورد مذاکرات هسته ای تصمیم بگیرد.

گزینه های روی میز رئیس جمهور آمریکا که اکنون بر سر زبان سیاست مداران افتاده است نشان از آن دارد که ایالات متحده نمی تواند مستقلا در مورد مذاکرات هسته ای تصمیم بگیرد.

به گزارش خبرنگار نوای آبیدر، چنانچه سخنان مقامات آمریکایی را در مورد مذاکرات هسته ای ایران و 5+1 را بررسی کنیم متوجه خواهیم شد که آمریکا و متحدانش قصد ندارد در حال حاضر توافقی با ایران داشته باشند.

 

رئیس جمهور آمریکا تا کنون چند نامه برای رهبر معظم انقلاب ارسال کرده است که در آنها به فعالیت هسته ای ایران اشاره شده است.

 

اینکه این نامه ها تحت چه شرایطی و برای چه ارسال شده است تا حدودی اختلافات داخلی مقامات آمریکایی را نیز مشخص می کند.

 

رئیس جمهور آمریکا طبق قوانین ایالات متحده در مورد مذاکرات هسته ای باید نظر کنگره را نیز جلب کند.البته این تنها مشکل رئیس جمهور آمریکا نیست.در حال حاضر لابی های صهیونیستی در قانون گذاری های ایالات متحده و تصمیاتی که رئیس جمهور و کنگره می گیرد نقش اساسی دارد.

 

دخالت و لابی صهیونیست ها در آمریکا موجب شده است تا این کشور همواره در سیاست خارجی خود متناقض سخن گفته و عمل کند گرچه مواردی هم در تاریخ ایالات متحده وجود دارد که رئیس جمهور بدون اطلاع کنگره تصمیماتی را اتخاذ کرده و به انجام رسانیده است.

 

اما آمریکا اکنون در مذاکرات هسته ای ایران و 5+1 چه سیاستی را در پیش گرفته و قصد انجام چه کاری را دارد؟

 

در حالی که مقامات ایرانی و بسیاری از صاحب نظران می گویند که تحریم های اعمال شده بر ایران تاثیر چندانی نداشته است اما رئیس جمهور آمریکا بارها مدعی شده است که تحریم ها موجب شد که ایران پای میز مذاکره بنشیند.

 

اظهار نظرهای مقامات آمریکایی در طی چند سال گذشته ضد و نقیض بوده و قصد دارند با تبلیغات و جنجال سازی رسانه ای به اهدافی که مد نظر صهیونیست ها است برسند.

 

همچنان که برای ایران خط قرمزهایی وجود دارد، ظاهرا منافع رژیم صهیونیستی نیز برای آمریکا خط قرمز است.هرگاه اظهارات مقامات آمریکایی در مورد مذاکرات هسته ای ایران لحن ظاهرا آرامی داشته است شدیدا از طرف صهیونیست ها مورد انتقاد و فشار قرار گرفته اند.

 

گزینه های روی میز رئیس جمهور آمریکا که اکنون بر سر زبان سیاست مداران افتاده است نشان از آن دارد که ایالات متحده نمی تواند مستقلا در مورد مذاکرات هسته ای تصمیم بگیرد.

 

ایران همواره در طی مذاکرات هسته ای حسن نیت خود را نشان داده و خط مشی مشخصی دارد.مقامات ایرانی در پی این هستند تا منافع ملی و به خصوص عزت مردم کشورشان را حفظ کنند.

 

قاعدتا مقامات آمریکایی نیز باید در مسیر منافع ملی کشورشان گام بردارند اما تمام تلاش رئیس جمهور بر این معطوف شده است تا صهیونیست ها را راضی نگاه دارد.

 

در واقع سرنوشت رئیس جمهور آمریکا و انتخابات ایالات متحده با مذاکرات هسته ای ایران به هم گره خورده است.هر دو گروه جمهوری خواهان و دموکرات ها برای رسیدن به قدرت، به این لابی صهیونیست ها احتیاج دارند.

 

مقامات آمریکایی می گویند قصد نداریم به هر توافقی برسیم که البته این خواسته صهیونیست ها است.صهیونیست ها می گویند اگر توافق به نفع آمریکا هم باشد نباید صورت بگیرد چرا که این به ضرر صهیونیست ها است.

 

در هر صورت با توجه به تبلیغات رسانه ای غرب و اظهار نظرهای متفاوت، به نظر می رسد گزینه مورد نظر غربی ها در حال حاظر یه تمدید دیگر باشد.

 

این تمدید فرصتی به آمریکایی ها خواهد داد تا با ابزارهای دیگری برای فشار آوردن به ایران عمل کند که البته تاکنون در اجرای نقشه های خود ناکام مانده است.

یادداشت: عرفانی

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

اوباما مذاکرات هسته ای آمریگا

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->