• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : چهارشنبه 28 آبان 1393 / 22:08   کد خبر : 105   گروه : سیاسی

آیا با این کلیدها قفل وزارت علوم باز خواهد شد؟

آیا فردی که معتدل، متعهد، توانمند، دارای سابقه خوب علمی و اجرایی باشد و مطابق با رهنمودهای رهبرمعظم انقلاب باشد نمی تواند از نمایندگان مردم رای  اعتماد بگیرد؟پس دیگر وزرا چگونه رای اعتماد گرفتند آن هم با رتبه بالا؟این نشان می دهد که این کلیدها آن کلیدی نیست که مردم به آن رای دادند.

آیا فردی که معتدل، متعهد، توانمند، دارای سابقه خوب علمی و اجرایی باشد و مطابق با رهنمودهای رهبرمعظم انقلاب باشد نمی تواند از نمایندگان مردم رای اعتماد بگیرد؟پس دیگر وزرا چگونه رای اعتماد گرفتند آن هم با رتبه بالا؟این نشان می دهد که این کلیدها آن کلیدی نیست که مردم به آن رای دادند.

به گزارش خبرنگار نوای آبیدر، چهارمین وزیر پیشنهادی رئیس جمهور ههم رای اعتماد نگرفت.تمامی وزاری پیشنهادی این وزارت از طیف اصلاح طلبان بوده اند که البته در این دولت پست های چندانی به طیف اصول گرا و دیگران اختصاص نیافته است.


عدم تایید فخرالدین احمدی‌دانش‌آشتیانی با 171 رای مخالف نشان از آن دارد که این گزینه پیشنهادی رتبه بسیار پایینی از لحاظ معیارهای مجلس داشته است.


عدم تایید وزرای پیشنهادی که همگی از طیف اصلاح طلبان هستند و طبق نظر و بررسی مجلس همگی در فتنه 88 نقش داشته اند نشان می دهد که این جریان سیاسی کارنامه سیاهی را از خود به جای گذاشته است و مجلس قصد ندارد در این مورد اشتباهی مرتکب شده و خطوط قرمزی را که رهبر معظم انقلاب تعریف کرده اند را نادیده بگیرد.


بسیاری از نمایندگان مجلس دلیل عدم رای اعتماد خود را تخطی گزینه های پیشنهادی از خطوط قرمزی ماننده فتنه 88 اعلام می کنند و این در حالی است که اصلاح طلبان مجلس را به سیاسی کاری و لجبازی متهم می کنند.


البته در این میان رئیس جمهور نیز خط قرمزی با عنوان "اخلاق" معرفی کرده و گفته است که "همه خط قرمزها در مسائل مختلف و از جمله سیاست خارجی که مطرح می‌شود بعد از اخلاق قرار دارد و اخلاق مهمترین خط قرمز ماست".


در اینجا باید گفت اگر "اخلاق" خط قرمز باشد پس رئیس جمهور نباید کسی را که از این خط قرمز تخطی کرده باشد را به مجلس معرفی کند.اکنون باید پرسید فتنه 88 عبور از خط قرمزی چون "اخلاق" نبود؟فتنه ای که در آن به عاشورا و اهل بیت پیامبر توهین شد اخلاق را زیر پا نگذاشت؟


پس رئیس جمهور چرا افرادی را به عنوان ویزر معرفی می کند که خط قرمز خود رئیس جمهور را رعایت نکرده است؟


آقای رئیس جمهور از طرفی هم گفته است که " سوابق سیاسی افراد برای من مهم نیست مهم وفادار بودن به نظام، انقلاب، مقام معظم رهبری، قانون اساسی و خدمت به مردم است." اما باید گفت همین سوابق سیاسی مردودین نشان می دهد معیارهای رئیس جمهور از جمله وفادار بودن در این موارد مطابقت نداشته است.


آیا فردی که معتدل، متعهد، توانمند، دارای سابقه خوب علمی و اجرایی باشد و مطابق با رهنمودهای رهبرمعظم انقلاب باشد نمی تواند از نمایندگان مردم رای  اعتماد بگیرد؟پس دیگر وزرا چگونه رای اعتماد گرفتند آن هم با رتبه بالا؟


کشور تجربیات تلخی را از سر گذرانده است و باید به نمایندگان این مردم زجر کشیده حق داد که در این خصوص دقت های لازم را انجام دهند تا شاهد حوادث تلخی همانند فتنه 88 و جریان های مخرب دیگر نباشیم.


با توجه به انتخاب وزیر پیشنهادی به این صورت که همگی از یک جریان سیاسی هستند و سابقه مشخصی دارند و با نگاهی به آن عزل و نصب های چند هزار نفری می توان نتیجه گرفت که از اعتدالی که از آن دم زده می شود خبری نیست و رئیس جمهور باید طبق قول خود از همه ظرفیت های سیاسی استفاده کند.


رئیس جمهور روحانی در سخنان خود همواره تاکید می کند که تحت فشار گروه سیاسی خاصی و یا شخصی نیست و بدون مشورت صاحب نظران قدمی بر نمی دارد.


باید گفت آقای روحانی قبل از انتخابات ریاست جمهوری گفته بود که از ظرفیت همه جریانات سیاسی کشور استفاده خواهد کرد اما چیزی که در عمل دیده شد آن نبود.


این حقیقت را باید قبول کرد که اصلاح طلبان با استفاده از رئیس جمهور می خواهند همه قدرت دولت و مجلس را در دست بگیرند و در این امر هم بسیار مصر هستند.


تشکیل جلسات متعدد و مختلف در استان ها و دیدارهای گوناگونی که این روزها از طرف این جریان سیاسی صورت می گیرد نشان می دهد که این طیف سیاسی شدیدا دغدغه ی بازگشت به قدرت را دارد.

 

یادداشت: عرفانی
 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

کلید روحانی وزارت علوم

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->