• نوای مردم، برای مردم
  • About People and For People
  • اولین سایت خبری مستقل شهرستان سنندج
  • Navayeabidar Local News Portal
تاریخ انتشار : شنبه 27 دی 1393 / 22:37   کد خبر : 100   گروه : سیاسی

شارلی ابدو؛ طعمه ای برای تخریب چهره ی اسلام

حادثه تروریستی در دفتر یک نشریه فرانسوی که به مسلمانان(داعش داعیه اسلام دارد) نسبت داده شد بهانه ای شد تا غربی ها، بار دیگر به مقدسات اسلامی توهین کنند.غربی ها با بهره برداری از این حادثه چهره ای خشن از اسلام را تبلیغ می کنند و از طرف دیگر با توهین به پیامبر گرامی اسلام قصد دارند از اسلام تقدس زدایی کنند.

حادثه تروریستی در دفتر یک نشریه فرانسوی که به مسلمانان(داعش داعیه اسلام دارد) نسبت داده شد بهانه ای شد تا غربی ها، بار دیگر به مقدسات اسلامی توهین کنند.غربی ها با بهره برداری از این حادثه چهره ای خشن از اسلام را تبلیغ می کنند و از طرف دیگر با توهین به پیامبر گرامی اسلام قصد دارند از اسلام تقدس زدایی کنند.

به گزارش خبرنگار نوای آبیدر، این اولین باری نیست که مدعیان آزادی بیان، دموکراسی و مدرنیته به پیامبر اکرم(ص) توهین می کنند.ظاهرا یکی از نشانه های مدرن شدن در جوامع اروپایی و غربی جسارت و توهین به هر مقدساتی است.مجله "شارلی ابدو" سابقه توهین به حضرت مسیح را نیز در کارنامه خود دارد.


سوابق این مجله نشان می دهد که گردانندگان این مجله برای توهین به هر کسی هیچ ابایی نداشته و ندارند و این را حتی نشانه آزادی بیان می دانند.


توهین به پیامبر گرامی اسلام در چند سال گذشته با واکنش مسلمانان جهان روبرو بوده است اما این با با انتشار کاریکاتوری از سرکرده داعش، این گروهک تروریستی اقدام به ترور چند روزنامه نگار در فرانسه کرد.


تفاوت این واکنش با واکنش های قبلی چیست؟


کاریکاتورهای قبلی توهین به مقدسات اسلام و پیامبر گرامی اسلام بود و واکنش های سراسری مسلمانان جهان را در پی داشت.مسلمانان سراسر جهان با تظاهرات و ابراز ارادت خود به پیامبر گرامی اسلام اعتراض خود را نشان دادند.


اما این بار کاریکاتوری از سرکرده یک گروهک تروریستی منتشر می شود که واکنش تروریست ها را در بر دارد و با ترور چند روزنامه نگار در فرانسه این اعتراض نشان داده می شود.


در مورد اول مقدسات اسلام مورد هجمه قرار گرفته بود و در مورد دوم یک تروریست.اما چرا رسانه های غربی می خواهند این دو مورد را به یکدیگر ارتباط دهند.


ترس غربی ها از رشد اسلام گرایی در اروپا


باید گفت که گروهک تروریستی داعش با حمایت کشورهای غربی از جمله فرانسه و سازمان جاسوسی موساد و سیا تشکیل شده است و در اقدامات خود دست به هر جنایتی می زنند.آنها ماموریت دارند تا با ایجاد نا امنی در کشورهای اسلامی چهره ای خشن از اسلام نشان دهند و در این راه از هیچ جنایتی دریغ نمی کنند.


آمارها نشان میدهد تا 50 سال آینده جمعیت عمده اروپا مسلمان خواهند بود.طبیعتا غربی ها و به خصوص رژیم صهیونیستی چنین وضعیتی را بر نخواهند تابید.


زمانی که فعالیت های تروریستی داعش و النصره در عراق و سوریه آغاز شد، تعدادی از مسلمانان اروپا نیز از کشورهای فرانسه، انگلیس و ... به این گروهک پیوستند که البته در بسیاری از موارد این تحرکات به ترغیب دول اروپایی به خصوص فرانسه انجام شد، یعنی امکانات پیوستن مسلمانان اروپا به گروهک های تروریستی فراهم شد.


با این عمل، هم مسلمانان کشورهای اسلامی کشته می شوند و هم مسلمانانی که در کشورهای اروپایی زندگی میکنند.در واقع از یک طرف این، پروژه ای بود که اروپا را از مسلمانان خالی کنند و از طرف دیگر با نشان دادن جنایات و وحشی گری های گروه های افراطی چهره ای خشن و خطرناک از اسلام نشان دهند تا موج گرایش اروپاییان به اسلام گرفته شود.


در پشت این قضایا سازمان جاسوسی موساد یکی از گردانندگان اصلی این وقایع به شمار می رود.آنها حتی با درگیر کردن ترکیه(بازمانده آخرین امپراطوری مسلمانان)، این کشور را به پناه گاه تروریست ها تبدیل کردند.به هر صورت تمامی اتفاقاتی که در اروپا، عراق و سوریه رخ می دهد به نفع رژیم صهیونیستی است.


ترور شخصیت در برابر ترور شخص


بعد از حادثه تروریستی که روزنامه نگاران فرانسوی کشته شدند، موج اعتراضات و محکومیت این اقدام از آمریکا تا اروپا شکل گرفت و حتی کشورهای حامی تروریست و رژیم صهیونیستی(با پرونده مشخص) این جنایت را محکوم کردند.


این جنایت به مسلمانان نسبت داده شد در صورتی که به دست گروهکی صورت گرفت که توسط سازمان های سیا، موساد و اینتلجنت سرویس شکل گرفته است.


حادثه تروریستی فرانسه بهانه ای شد تا اروپای مدرن و آزاد برای چندمین بار دست به توهین به حضرت محمد(ص) بزند.مجله ای که تیراژ آن از شصت هزار تجاوز نمی کرد این با با کاریکاتوری از پیامبر گرامی اسلام با 5 میلیون نسخه روانه بازار شد.


نتیجه این اقدام چه خواهد شد؟


با این عمل بار دیگر احساسات مسلمانان جهان جریحه دار شده و دست به اعتراض خواهند زد.از طرفی دیگر ممکن است گروهک های تروریستی که مدعی اسلام و اسلام گرایی هستند دست به اقدامات تروریستی بزنند.با این اوصاف غربی ها خواهند توانست اعتراضات مسلمانان را به اقدامات تروریستی گروهک های افراطی گره بزنند.


در این بین 12 نفر روزنامه نگار و کاریکاتوریست کشته شدند که البته شاید طعمه بزرگی نباشد تا عوامل پشت پرده بتوانند بهره برداری های خود را از این حادثه انجام دهند.


در اینجا هدف فقط تخریب چهره ی اسلام و جلوگیری از مسلمان شدن اروپا است؛ حال اگر چند روزنامه نگار یا مردم عادی کشته شوند، غربی ها چیز زیادی را از دست نداده اند.

یادداشت: عرفانی
 

انتهای پیام/

Navayeabidar Telegram Channel


برچسب هـا :

شارلی ابدوتوهین به اسلامتوهین به پیامبرحادثه فرانسه

نظرات بینندگان :

      اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت نوای آبیدر در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

-->